MMO na zimowy grind

Cześć, jako iż powoli wchodzimy w zimniejsze miesiące, czas zimny = czas grindowania w ciepłym domku. Od paru dni poszukuję dobrej produkcji mmo na dosyć słaby sprzęt (gram na laptopie) specyfikacje: 4gb ram, nvidia gt 840m, i5-4210u 1,7ghz
Do szczęścia potrzebuję:

-grind
-dungeony/rajdy
-gra nastawiona na party nie solo
-stosunkowo niskie wymagania

-język polski (niekoniecznie)
-dosyć świeża co się z tym wiąże duża populacja aby nie było problemu aby z kimś grać i miało to sens
-większe nastawienie na drop niż jakieś craftowanie itemów
-f2p bądź b2p za małe pieniądze (+/- 50zł)

Przypadły mi do gustu:

-WOW (mam kupiony ale mam ogromne spadki fps w miastach, zawieszki ekranu więc póki nie kupię komputera nie mam co grać bo wejścia na dungeon aby wyexpić zajmuję długi czas)
-Neverwinter (znajomy mnie namawia, jeśli nie znajdę nic pewnie na to się skuszę)

-Blade & Soul (grałem jakiś czas ale mam koło 25 fps a w tej grze nie ma szans coś osiągnąć bez płynności)

-Metin2 (piszę z sentymentu, gram w to od praktycznie początku, parę lat grałem na prywatnych, wracam co jakiś czas ale mam już dość)



Nie jest to MMO ale w ostateczności myślę też o Rocket League, jest to tytuł w jakiś sposób esportowy co bardzo lubię, mógłbym prosić jakieś opinie też o ten tytuł jeśli żadne mmo mi nie będzie pasować.

Możesz sprawdzić takie gry jak:

-path of exile

- kal online

-last chaos

-Lineage 2

-Silkroad online

-tera online

odświeżam, liczę na opis gry z własnych doświadczeń a nie tylko listę tytułów które słyszało się dużo razy

Mógłbyś sprawdzić Warframe, gra jest naprawdę dobra i ma naprawdę zaangażowanych deweloperów. Gra od dnia premiery nabrała tyle contentu, że szok. I ciągle się rozwija. System walki jest szybki i dynamiczny a lokacje są generowane losowo. Jest jakiś crafting ale jest prosty, robisz sobie nowy sprzęt gdy stary Ci się znudzi lub osiągniesz maksymalny 30 poziom na nim(tak levelujesz przedmioty). Gra obecnie kręci się koło top 10 online na steam, więc nietrudno o party. Czaty są regionalne, więc nie ma problemu by poprosić o jakąś poradę na czacie czy wspólną grę z Polakiem. Gra ma specyficzny klimat i nie każdemu może podejść. No i jej największa wada to, że nudzi się po jakimś czasie, lecz wraca się do niej.

Vindictus jest podobny do warframe tylko, że w klimatach fantasy z bardzo fajnym designem pancerzy i chyba najlepszym systemem walki w grach MMO. Grind też jest niesamowity i po przejściu z Metina nie byłem zawiedziony. Ukończyłem wątek główny i na tym zakończyła się moją przygoda z Vindictusem, gdyż endgame to rajdy dla 16 osób na gigantycznego bossa, które mi nie odpowiadały.

Z B2P to obecnie sam gram w Diablo 3 od czasu do czasu, lecz musiałbyś mieć dodatek Reaper of Souls a to koszt ~100 zł. Ciężko się tu dużo rozpisywać po prostu fajnie czyści się kolejne poziomy i liczy się na loot przedmiotu, którego się szuka. Dodatkowo w lidze hardcore można pośmiać się gdy padnie Ci kumpel ze zrobioną postacią :P

W sumie sam teraz nabrałem ochoty na Vindictusa, właśnie ściągam.

Drakensang - HnS, bez możliwości handlu, 4 klasy postaci Grind ogromny czy to LvLa pod koniec, czy jak już wbije się max lvl to próg wejścia w "topowe" poziomy "lochów" jest ogromny i trzeba mocno GRINDOWAĆ (podkreślam słowo Grindować, bo jestem na 100% pewien że zaraz ktoś napisze że wystarczy zapłacić i jest eazy takie osoby po prostu nie wbiły w tej grze nawet 30lvla więc nie ma co się ich zdaniem przejmować, jak to w grze F2P istnieje konto premium które daje lekkie ułatwienia DO max lvla, lecz wszystko ponad to nie sprawia czegoś w rodzaju P2W, z tego co piszesz lubisz Grind więc jesteś wstanie mega mocno i szybko przebić ludzi co wydają bezmyślnie kase na tą gre)

MuLegend - za tydzień/dwa powinniśmy mieć dokładną date i jak sprawa będzie wyglądać z tą grą, jak dla mnie jest na co czekać, plus jest to jedyna gra na która osobiście teraz czekam widze tutaj potencjał na grind i mam nadzieje że się nie zawiodę.

I tutaj oczywiście mocno Gustowo jednak polece takim klasykiem Pokemony ^^

Pokemon Revolution - jak dla mnie najlepsza odsłona pokemonów są 3 miasta + wyspy, legendarne potworki, CHOLERNIE WIELKI GRIND, gra jest ciągle rozwijana jak dla mnie w dobrą strone, jeżeli lubisz poksy i masz na nie ochotę to brnij w tą grę bo jest boska i tutaj po prostu trzeba robić sporego Grinda ^^

Jeżeli jakieś gry cię zaciekawiły na PW mogę udzielić odpowiedzi na jakieś większe czy mniejsze pytania.

Mógłbyś sprawdzić Warframe, gra jest naprawdę dobra i ma naprawdę zaangażowanych deweloperów. Gra od dnia premiery nabrała tyle contentu, że szok. I ciągle się rozwija. System walki jest szybki i dynamiczny a lokacje są generowane losowo. Jest jakiś crafting ale jest prosty, robisz sobie nowy sprzęt gdy stary Ci się znudzi lub osiągniesz maksymalny 30 poziom na nim(tak levelujesz przedmioty). Gra obecnie kręci się koło top 10 online na steam, więc nietrudno o party. Czaty są regionalne, więc nie ma problemu by poprosić o jakąś poradę na czacie czy wspólną grę z Polakiem. Gra ma specyficzny klimat i nie każdemu może podejść.  No i jej największa wada to, że nudzi się po jakimś czasie, lecz wraca się do niej.

 

Vindictus jest podobny do warframe tylko, że w klimatach fantasy z bardzo fajnym designem pancerzy i chyba najlepszym systemem walki w grach MMO. Grind też jest niesamowity i po przejściu z Metina nie byłem zawiedziony. Ukończyłem wątek główny i na tym zakończyła się moją przygoda z Vindictusem, gdyż endgame to rajdy dla 16 osób na gigantycznego bossa, które mi nie odpowiadały.

 

Z B2P to obecnie sam gram w Diablo 3 od czasu do czasu, lecz musiałbyś mieć dodatek Reaper of Souls a to koszt ~100 zł. Ciężko się tu dużo rozpisywać po prostu fajnie czyści się kolejne poziomy i liczy się na loot przedmiotu, którego się szuka. Dodatkowo w lidze hardcore można pośmiać się gdy padnie Ci kumpel ze zrobioną postacią 

 

W sumie sam teraz nabrałem ochoty na Vindictusa, właśnie ściągam.

Już dwa razy włączałem ściągania Warframe ale coś mnie blokowało, może jednak skuszę się na test gry, Diablo mam bez dodatku akurat dzis był ten temat ze znajomymi może się uda, dzięki za wiadomość!

Drakensang - HnS, bez możliwości handlu, 4 klasy postaci Grind ogromny czy to LvLa pod koniec, czy jak już wbije się max lvl to próg wejścia w "topowe" poziomy "lochów" jest ogromny i trzeba mocno GRINDOWAĆ (podkreślam słowo Grindować, bo jestem na 100% pewien że zaraz ktoś napisze że wystarczy zapłacić i jest eazy takie osoby po prostu nie wbiły w tej grze nawet 30lvla więc nie ma co się ich zdaniem przejmować, jak to w grze F2P istnieje konto premium które daje lekkie ułatwienia DO max lvla, lecz wszystko ponad to nie sprawia czegoś w rodzaju P2W, z tego co piszesz lubisz Grind więc jesteś wstanie mega mocno i szybko przebić ludzi co wydają bezmyślnie kase na tą gre)

 

MuLegend - za tydzień/dwa powinniśmy mieć dokładną date i jak sprawa będzie wyglądać z tą grą, jak dla mnie jest na co czekać, plus jest to jedyna gra na która osobiście teraz czekam widze tutaj potencjał na grind i mam nadzieje że się nie zawiodę.

 

I tutaj oczywiście mocno Gustowo jednak polece takim klasykiem Pokemony ^^

Pokemon Revolution - jak dla mnie najlepsza odsłona pokemonów są 3 miasta + wyspy, legendarne potworki, CHOLERNIE WIELKI GRIND, gra jest ciągle rozwijana jak dla mnie w dobrą strone, jeżeli lubisz poksy i masz na nie ochotę to brnij w tą grę bo jest boska i tutaj po prostu trzeba robić sporego Grinda ^^

 

Jeżeli jakieś gry cię zaciekawiły na PW mogę udzielić odpowiedzi na jakieś większe czy mniejsze pytania.

Drakensang mnie ciekawił dosyć mocno ale z każdej strony słyszę o P2W, no nic może test dziś wieczorem? :)

Darkensang bardzo fajny tytuł, o dawnym p2w słuch zaginął polecam, troche grałem i powiem ze bardzo przyjemnie.

Guild Wars 2

-grind - jest, grindujesz matsy, world bossy, achivementy, ogólnie mnóstwo do roboty, a przy tym nie jest to nużące
-dungeony/rajdy - są, rajdy jedne z trudniejszych jakie widziałem w mmo, wchodząc na rajd musisz znać swoje miejsce w teamie, strategie i mechanikę,zrobienie choćby jednego bossa z randomami jest awykonalne
-gra nastawiona na party nie solo - zdecydowanie
-stosunkowo niskie wymagania - na takim sprzęcie pójdzie Ci na nisko-średnich

-język polski (niekoniecznie) - brak
-dosyć świeża co się z tym wiąże duża populacja aby nie było problemu aby z kimś grać i miało to sens - ludzi jest masa, ale to naprawdę masa i to na każdej mapie.
-większe nastawienie na drop niż jakieś craftowanie itemów - no tutaj dropisz matsy, liczysz na drop prekursora do legendarnej broni, ale tak to sporo odgrywa craft i handel matsami
-f2p bądź b2p za małe pieniądze (+/- 50zł) -b2p, co chwile są przeceny na Gearth of Thorns za 35-40 zł. 22 września wychodzi kolejny dodatek, który doładuje mnóstwo contentu, kosztuje chyba 120zł.

A i podstawka jest F2P, więc możesz przetestować za darmo, wbić max. level a potem najwyżej dokupić dodatek lub od razu dwa.

Runescape, czy to oldschool czy RS3.
Z pewnością Ci pójdzie, grind jest jak cholera. Niektórzy ludzie narzekają na P2W ale imo nie jest tak bardzo odczuwalne.

Jest zarówno drop jak i craftowanie itemów. Więcej ludzi siedzi na oldschoolu, ale w RS3 zawsze jest powyżej 10-15k online.

odświeżam raz jeszcze

Sprawdź sobie Ragnarok Online wystartował niedawno nowy oficjalny serwer. Sam zacząłem na nim grać. Ponad 8k osób online, świetna "old school'owa" zabawa i mnóstwo grindu. Polecam

Zdecydowanie OSRS

Cześć, jako iż powoli wchodzimy w zimniejsze miesiące, czas zimny = czas grindowania w ciepłym domku. Od paru dni poszukuję dobrej produkcji mmo na dosyć słaby sprzęt (gram na laptopie) specyfikacje: 4gb ram, nvidia gt 840m, i5-4210u 1,7ghz
Do szczęścia potrzebuję:

-grind
-dungeony/rajdy
-gra nastawiona na party nie solo
-stosunkowo niskie wymagania

-język polski (niekoniecznie)
-dosyć świeża co się z tym wiąże duża populacja aby nie było problemu aby z kimś grać i miało to sens
-większe nastawienie na drop niż jakieś craftowanie itemów
-f2p bądź b2p za małe pieniądze (+/- 50zł)

Przypadły mi do gustu:

-WOW (mam kupiony ale mam ogromne spadki fps w miastach, zawieszki ekranu więc póki nie kupię komputera nie mam co grać bo wejścia na dungeon aby wyexpić zajmuję długi czas)
-Neverwinter (znajomy mnie namawia, jeśli nie znajdę nic pewnie na to się skuszę)

-Blade & Soul (grałem jakiś czas ale mam koło 25 fps a w tej grze nie ma szans coś osiągnąć bez płynności)

-Metin2 (piszę z sentymentu, gram w to od praktycznie początku, parę lat grałem na prywatnych, wracam co jakiś czas ale mam już dość)



Nie jest to MMO ale w ostateczności myślę też o Rocket League, jest to tytuł w jakiś sposób esportowy co bardzo lubię, mógłbym prosić jakieś opinie też o ten tytuł jeśli żadne mmo mi nie będzie pasować.