Ocenicie moj zestaw?

A wiec zacznijmy od tego ze chcialem skomponowac swoj pierwszy komputer. Chcialbym zebyscie go ocenili i doradzili mi jaki zasilacz i obudowe oraz wytykali mi bledow ktorych pewnie popelnilem duzo dobierajac czesci ... :P To moj pierwszy wpis na jakimkolwiek forum wiec prosze o wyrozumialosc

zestaw.thumb.png.82a6ad61b3d9542e9a6a5c9cb44511ec.png

Obudowa - Silentium PC Gladius M35W Pure Black

Procesor - Zamiana na i5-6600K -> oszczędzasz 450 zł

Karta - dołóż do 1070 za Hajs z procesora

Chłodzenie - obudowa pomieści więc idealnie do procka 6600K, nada się silentiumPC Grandis 2 XE1436

Dysk SSD zmniejsz sobie spokojnie do 256gb i dowal 1TB HDD najlepsze rozwiązanie cena pojemnosc.

Zasilacz - Minimum z certyfikatem + 80 bronze

Płyta główna - Kup cos za 600-700 stówek, ta to totalne przepłacanie

A nie chce mi sie skladać - poprostu obczaj sobie np.

- http://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

albo inne strony z polecanymi zestawami

Panu się nie chciało, więc ja złożyłem zgodnie z tym jak polecał. Twój zestaw kosztował 5313zł ale nie miał obudowy, zasilacza oraz ramu ! (wiem że o obudowie i zasilaczu chciałeś aby ktoś ci doradził, ale o ramie nic nie wspomniałeś.) Mój ma wszystko kosztuje 5749zł.

https://www.morele.net/inventory/info/SYRkHS/

A tak z zarzutów to do tak drogiego zestawu 1060 się nie nadaje, za płytę za dużo byś przepłacił i tak średnio posiadać komputer jedynie z 500gb lepiej mieć ten mniejszy ssd i 1tb hdd. Obudowy polecanej przez Pana wyżej nie było więc dałem inną.

Ale czemu wsadzacie i5 6600K skoro i5 7600K jest nowszy/wydajniejszy/lepiej sie kreci. Wiem bo sam mam i5 6600K i jego możliwości OC w porównaniu do 7600K sa słabsze(testowane na 3 sztukach).

Z tą MOBO z 1 postu faktycznie przesada ale widze ze @Dawid8031 już sprostował i dał GTX 1070.

Dodatkowo ja bym zaczął brać pod uwagę Ryzena(lepiej wróży na przyszłość) Intel wraz z 8 generacją też idzie w 6C. Siłą rzeczy silniki graficzne będą pisane pod wielowątkowość.

A jak juz pod ryzena to jakiegho bys polecil ?

Niewiem... serio. Nie intersuje się za bardzo tymi procesorami(a powinienem, ale poki mam kompa co daje rade jakoś mi się nie śpieszy, no i brak czasu) ale wiem że ich wydajność dobrze wróży na przyszłość. Obstawiam też że z Voltą od Nvidia zacznie wychodzić wiecej gier pod niskopoziomowe API(Volta juz bedzie miala pelne wsparcie dla Async co za tym idzie wydawcy gier zaczbą w koncu robić gry pod Vulcana czy DX12) i tutaj dodatkowy boost dla procesorów Ryzen. Pooglądaj testy na youtube, tylko staraj się szukać jak najnowszych bo wsparcie dla procesorow AMD ciągle jest mocno rozwijane. :)

A jak juz pod ryzena to jakiegho bys polecil ?

Ryzen 7 1700, sam go posiadam. Z przyzwoitym chłodzeniem i MOBO X370 spokojnie podkręcisz go do 3,8GHZ przy napięciu 1,35V (przy kręceniu ryzenów 1,35V to w pełni bezpieczne napięcie do pracy 24/7). Jeśli wygrasz loterię to możesz dojść nawet do 4GHz, ale musiałbyś mieć duże szczęście. Pamiętaj również, że w przypadku Ryzenów dość duże znaczenie ma taktowanie pamięci RAM, więc poniżej 3000MHz raczej nie radziłbym schodzić. Polecam Corsair Vengeance LPX. Po aktualizacji biosu na MOBO X370 powinieneś bez problemu osiągnąć docelowe taktowanie.

A wiec zacznijmy od tego ze chcialem skomponowac swoj pierwszy komputer. Chcialbym zebyscie go ocenili i doradzili mi jaki zasilacz i obudowe oraz wytykali mi bledow ktorych pewnie popelnilem duzo dobierajac czesci ... :P To moj pierwszy wpis na jakimkolwiek forum wiec prosze o wyrozumialosc

zestaw.thumb.png.82a6ad61b3d9542e9a6a5c9cb44511ec.png