Nowy komputer

witam,dzisiaj bylem w sklepie komputerowym i za cene 1400 eu,(komputer jest dla mojej corki,czyli ma sluzyc do gier),zaproponowano mi:

1. midi lc-power 600 w

2. core i7-7700 tray s1151

3. chlodzenie artic freezer 13

4. mb s1151 asrock h270 pro4

5. ram ddr 4 8gb 2133mhz crucial x2

6. fp 1 tb 3,5 ² toshiba dt01aca100

7. ssd 240gb kingston v300

8. jakias konstrukcja do montazu ssd

9. zotac pci-e gtx 1060 itx 6 gb

10. dvd sata lg gh24 ns

11. swpc win10 home lizenz pt

12. monitor 24² tft vievsonic vg2433mh

brac?cos zmienic?

Czy to jest masymalna kwota za ktora chcesz kupic komputer?

ile cali ma miec monitor.

Czy będziesz podkręcał Procesor.

Trzeba jakaś srednia cene za skrznke wyłapać i wtedy kombinować bo będzie wiadomo co można uciąć co zmienic


Generalnie twój zestaw jest dobry, ale nie rozumiem pierwszego punktu. Brakuje Ci do zestawu zasilacza (na którym nie powinno się oszczędzać) oraz obudowy. Moja propozycja to zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 500W oraz obudowa Silentium PC RG2W.

A, chciałbym cię poinformować, że jeżeli procesor i5-7700 jest w wersji BOX to posiada wbudowane chłodzenie, co za tym idzie - nie potrzebujesz dodatkowego chłodzenia. (aczkolwiek możesz mieć oba i zyskać na tym niższe temperatury i cichszą pracę komputera)

Edit, no i w sumie tamta płyta główna jest w zasadzie nie potrzebna, można kupić tańszą, która będzie działać tak samo. https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d3h-b250-ddr4-hdmi-displayport-dvi-d-vga-microatx-975995/

Jeżeli koniecznie GTX 1060 to z pamięciami 9gbps tutaj wszystkie modele ktore posiadaja podkrecona pamiec https://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&xf=9810_7+3855+-+GTX+1060+(6GB)+9Gbps&asuch=&bpmax=&v=e&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&plz=&dist=&mail=&sort=p&togglecountry=set

Generalnie twój zestaw jest dobry, ale nie rozumiem pierwszego punktu. Brakuje Ci do zestawu zasilacza (na którym nie powinno się oszczędzać) oraz obudowy. Moja propozycja to zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 500W oraz obudowa Silentium PC RG2W.

A, chciałbym cię poinformować, że jeżeli procesor i5-7700 jest  w wersji BOX to posiada wbudowane chłodzenie, co za tym idzie - nie potrzebujesz dodatkowego chłodzenia. (aczkolwiek możesz mieć oba i zyskać na tym niższe temperatury i cichszą pracę komputera)

 

Edit, no i w sumie tamta płyta główna jest w zasadzie nie potrzebna, można kupić tańszą, która będzie działać tak samo. https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d3h-b250-ddr4-hdmi-displayport-dvi-d-vga-microatx-975995/

z tego co wygoooglowalem to wlasnie 1 punkt jest obudowa+zasilacz

Tak właśnie myślałem. Problem w tym, że ciężko będzie nam ocenić jakość tego zasilacza. Ja by wziął te rzeczy osobno.

Tak właśnie myślałem. Problem w tym, że ciężko będzie nam ocenić jakość tego zasilacza. Ja by wziął te rzeczy osobno.

ok corka zadowolona,ze bedzie przezroczysta obudowa,zasilacz 500,czy 600?,corka wyskoczyla mi z tekstem"bo kolega ma chlodzenie z woda",czyli co lepsze normalny,czy ten wodny przepraszam ,ze tyle zawracam wam glowe,ale jak juz kupywac za tyle kasy to lepiej sie popytac,btw ta karte graficzna 9 gb ok zapytam jak jest lepsza to czemu nie.

Zasilacz 500 będzie wystarczający. Chłodzenie wodne przydaje się do procesorów z wyższej półki, w których stosuje się tzw. overclocking, czyli podkręcanie zegarów procesora. Jest on wtedy bardziej obciążony i potrzebuje dobrego chłodzenia. A procesor i7-7700 jest procesorem, który nie ma możliwości podkręcania i posiada wbudowane chłodzenie, więc chłodzenie wodne w tym wypadku nie ma sensu.

A, jeżeli będziesz się wybierał ponownie do tego sklepu to zapytaj czy ten i7-7700 z ich sklepu ma wbudowane chłodzenie (wersja BOX). Jeżeli nie to będziesz musiał dokupić osobne, wodne jest za drogie i nie potrzeba aż takiego chłodzenia. Przykładowo ten arctic freezer który podałeś.

witam,dzisiaj bylem w sklepie komputerowym i za cene 1400 eu,(komputer jest dla mojej corki,czyli ma sluzyc do gier),zaproponowano mi:

1. midi lc-power 600 w

2. core i7-7700 tray s1151

3. chlodzenie artic freezer 13

4. mb s1151 asrock h270 pro4

5. ram ddr 4 8gb 2133mhz crucial x2

6. fp 1 tb 3,5 ² toshiba dt01aca100

7. ssd 240gb kingston v300

8. jakias konstrukcja do montazu ssd

9. zotac pci-e gtx 1060 itx 6 gb

10. dvd sata lg gh24 ns

11. swpc win10 home lizenz pt

12. monitor 24² tft vievsonic vg2433mh

brac?cos zmienic?