Szukam MMO dla nowicjusza

Gatunek: obojętnie, ale raczej wolałbym RPG/ FPS

Sprzęt: raczej wszystko pójdzie

Cechy: ważne, żeby ciekawie się grało z kolegą, nie mamy raczej zbyt dużego doświadczenia w grach MMO, mile widziane jakieś klasyki :)

Przypadły mi do gustu: brak doświadczenia

Nie przypadły mi do gustu: również brak doświadczenia

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim miłego expienia ;).

Jeżeli f2p to bez dwóch zdań ściągajcie Aion'a. Najlepszy f2p mmorpg jaki jest na rynku. Mnóstwo Dungeon'ów/Rajdów. PvP, Siege, Areny, BG. Solo Insty. 6, 12, 24, 48 osobowe Instancje co tylko chcecie. Day Questy, Taski tam każdy znajdzie coś dla siebie. A przy tym w ładnej oprawie, świetnej muzyce. Wszystko czego dusza zapragnie.

Dziękuję bardzo dobry człowieku <3

Tree of Savior, ciekawy grind,archivementy,kolekcje itp każdy znajdzie postać dla siebie,nie trzeba wbijać maks lvl by zarobić kasę, nie trzeba wydawać realnych pieniędzy by coś osiągnąć,na początku wydaje się skomplikowana,ale osobiście polecam warto zajrzeć.

Również dziękuję za propozycję <3

Dlaczego nikt nie poleca Tera? Gra jest f2p, jest świetnie zbilansowana, tzn. premki itp niewiele zmieniają w kwestii ułatwiania zdobycia expa, tylko mają znaczenie przy wyglądzie - dokladnie jego poprawianiu na coś nieco unikalnego.

Tu masz screeny z gry Tera:

https://sciagnij-gre.pl/tera/

Są też inne tego typu gry, ale niewiem jak jest z kwestią f2p.

Gatunek: obojętnie, ale raczej wolałbym RPG/ FPS

Warframe. Co prawda elementy rpg są dość słabe, ale na strzelanie nie będziesz narzekał. Tytuł jest naprawdę rozbudowany, co może na początku przerażać newbies, ale jak już dojdziesz do mr5 to będziesz wszystko jakość ogarniać. Jeśli nie, to pozostaje Dirty Bomb, jeden z najfajniejszych sieciowych FPSów, w którym nie znajdziesz jakichś specjalnych udziwnień. A jeśli chcesz jeszcze czegoś prostszego to Black Squad, ale uważaj na taki sobie balans broni (i used to be an adventurer like you then took an deadly sniper shot in the knee) i sporadycznych cheaterów.

Warframe to nie rozbudowane RPG?

-Wybory moralne

-System tworzenia postaci (ponad 8 000 modów które zmieniają statystyki z RNG modami (Riven) na czele które są late game'ową farmą z dziennych. i wychodzą takie cuda jak ujemne obrażenia czy obrażenia krytyczne 80x większe niż standardowe.

-Fabuła bazująca na niedopowiedzeniach i spostrzegawczości. (Gdzie jest Księżyc? Co sie stało z Ordisem? Czy ordis napewno jest dobry?

moim zdaniem znacznie lepsza od standardowych tytułów. Gracze często sami coś muszą odkryć co jest z "logiki" świata

np: pewnego dnia na szyi warframów zaczał rosnąć zarodnik plagi. Nikt nie wiedział skąd to sie wzięło i czym to jest. Okazalo sie ze nowy warframe plagi zaraża "syfem"

Który po 7 dniach otwiera nam drzwi w naszym statku gdzie można go usunąć albo wyhodować

To gracze musieli odkryć sami.

-GRA NA DŁUGIE,DŁUGIE kilkanaście lat która dostaje teraz największy do tej pory update o którym sie mowi WARFRAME 2 z otwartym światem

-Raidy, Klan(Z dojo które sie rozbudowywuje o segmenty, laboratoria)

-Grindownik jakich mało. Ponad 200 rodzajów broni. Różnego typu a nie zmieniony wyglad czy statystyki. Od łuków po karabiny na bełty, kusze, wyrzutnie plazmy, granatniki, łuki snajperskie, wyrzutnie śrutu

-Walke bronią białą,

-Najbadziej dynamiczny system poruszania (Parkour) z wszystkich gier jakie znam. Nawet Devil May Cry czy Ninja Gaiden tutaj wymiękają.

-Gra posiada system handlu między graczami na którym idzie zarobić nawet prawdziwe $ handlując rzeczami prime.

Osobiscie wydałem 20zł na gre a brakuje mi tylko 3 skinów dostępnych w grze.

-Zabawa genetyką swoich pupilków (Psy i koty)

-Rozgrywka skonstruowana tak ze nie wazne co robisz, robisz postęp. Czy to robiac początkowe misje z nowym znajomym Czy masz ochotę na godzinną wyprawę do pustki na obrone.

-Święta trójca Carry,Tank,Support

-Wymagające Raidy

-Prawie 2h przerywników filmowych w misjach związanych z fabułą.

Jeżeli RPG nie oznacza imersji ze światem który ma rozbudowaną fabułe i tworzenia postaci to ja nie wiem c:

Jak zaczynacie z RPG to nie da sie polecic nic innego niz world of Warcraft I to jest poprostu podstawa. Jak inaczej zaczac przygode z RPG niz z gra ktora tak naprawde wprowadzila mmorpg w mainstream.

Hmm, bez doświadczenia, brak wymogów f2p/b2p/p2p, brak opisu na co kładziecie nacisk, a na co nie...

Jak nie straszny wam abonament to polecam wam może FF XIV - gra bardzo rozbudowana, na bieżąco aktualizowana i z dużą populacją. Taki wow v2 bym powiedział. Nic tylko brać i grać i to powie każdy kto zagrał po realm reborn :D. O ile kojarzę to tu była jakaś opcja triala by przetestować gre :)

Natomiast jak nie chcecie płacić abonamentu to w takim przypadku polecam gw2 - zarówno fani pvp i pve się tu odnajdują, gra polega na umiejętnościach prowadzenia postaci, a nie na ekwipunku więc np nie musisz rozkminiać 5h który itemek lepszy, bo nawet w randomowym eq coś tam dasz radę ugrać. Oczywiście lepiej dopasować eq itd bo wtedy jest łatwiej ale to nie jest mus. Do tego możesz tutaj grać z doskoku, w wolnej chwili, więc nie ma czegoś takiego że np tydzien ty lub kumpel nie gracie i już jest ogromna przepaść między wami. Kolejną rzeczą jest łatwość współpracy - nie musisz szukać pt przez godzinę na czacie jak to bywa w niektórych grach (np w aionie), tu po prostu dajesz na LFG ogłoszenie lub dołączasz do jakiejś drużyny i już możecie iść. W ten sposób jak chcesz iść na dungeona, fractala, raida itd to nawet nie pół minuty i masz pt na wszystko :D. Inna sprawa czy to zrobicie i jak to zrobicie (ludzie do tej pory potrafią nie ogarnąć arah p4), ale nawet próby są fajne. I to kombinowanie jak to ugrać :P. No i tu podstawka jest f2p z małymi ograniczeniami, więc można trochę pograć by zobaczyć czy np walka się podoba, klimat itd :D

Drodzy górnicy odkopujecie temat z przed miesiąca

Gatunek: obojętnie, ale raczej wolałbym RPG/ FPS

Sprzęt: raczej wszystko pójdzie

Cechy: ważne, żeby ciekawie się grało z kolegą, nie mamy raczej zbyt dużego doświadczenia w grach MMO, mile widziane jakieś klasyki :)

Przypadły mi do gustu: brak doświadczenia

Nie przypadły mi do gustu: również brak doświadczenia

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim miłego expienia ;).