Karta dźwiękowa do 100zł

Niedawno kupiłem Superluxy HD681B i po podłączeniu do komputera... grały przeokropnie. Zaskoczony podłączyłem te słuchawki do telefonu i dopiero teraz brzmiało wszystko super. Czyli jest to wina tego, że podłączam je pod płytę główną w komputerze, więc postanowiłem zaopatrzyć się w jakąś kartę dźwiękową na usb do ~100zł. Oglądałem filmik u ziemniaka na ten temat i A4TECH BLOODY G480 wydaje się fajną opcją, podobno dźwięk ze słuchawek jest bardzo dobry, a mikrofon brzmi według mnie naprawdę super. Tylko, że kiedyś ta karta była za 40zł, a teraz chodzi za równą stówkę. Warto do niej dopłacać, czy lepiej zaopatrzyć się w coś innego?

ja używam tego od 4-5 miechów https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-i-tec-7-1-usb-channel-audio-adapter-spdif-in-out-usb71aa-292044/ solidne pudełeczko(mam tu na myśli wykonanie, plastik twardy jak pad x360, nietrzeszczący), jakość dźwięku wyraźnie się poprawiła w stosunku do integry (przekablowane CALE). Gemneralnie zakupiłem je, aby mikrofon nie trzeszczał, a lepszy dźwięk to taki jakby bardzo miły bonus. Ale tego jak wypada w stosunku do tego A4 ... nie mam pojęcia. Z tym że jeśli słuchawki nie są hiend, to nie wiem czy jest sens pakowania pieniędzy w dźwiękówki.

Spróbuj podłączyć do panelu przedniego słuchawki moje Superluxy po podłączeniu do tylnego paneluj wykrywane są jako głośniki przez co nie działa wzmacniacz w budowany w integre a jak podłącze z przodu to słuchawki grają 5x lepiej bo są wykrywane jako słuchawki przez sterownik ;)

Creative Sound Blaster Play 3 - ale wszystkie poniżej 200zł są mało opłacalne.

Ale najlepiej zainwestuj w znacznie bardziej rozbudowany który wykorzystasz też do głośników (nawet S/PDIF)

- Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

- Audiotrak Maya U5 USB

Dlaczego mało opłacalne? Aż taki okropny dźwięk się z nich wydobywa?
Co do tej karty, którą wymieniłeś jako pierwszą... ciężko znaleźć jakieś recenzje lub opinie, ale wyszukałem coś takiego:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1773771.html
I teraz mam wątpliwości co do niej.
A głośników nie używam, siedzę tylko na słuchawkach.

Co do Superluxów, moje na początku grały niezbyt super, one muszą się wygrzać. Po kilkunastu godzinach zauważyłem dosyć dużą różnicę w dźwięku.

Tu nie chodzi o 'wygrzanie', bo tak jak napisałem... podpięte do telefonu grają super, a podpięte pod moją płytę główną w komputerze dają okropny dźwięk.

A4TECH BLOODY G480 fajna sprawa, od dwoch lat lezy gdzies w szafce. Roznicy nie bylo jak sluchawki byly podpiete pod plyte a przez ta karte. Ale jakos sluchu nie mam wyostrzonego, wiec moglo mi cos umknąć.

bierz to A4TECH BLOODY G480. Poprostu tania karta która da ci dźwięk. Ale ja wodotrysków bym się nie spodziewał :)

Ugh, dobra, nieważne. Wyjdę poza budżet i kupię tę kartę:
https://www.emag.pl/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-70sb109500002/pd/EQNN7BBBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11436601&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl
Mam nadzieję, że będzie to dobry zakup i dźwięk mikrofonu również będzie dobry.

Ugh, dobra, nieważne. Wyjdę poza budżet i kupię tę kartę:https://www.emag.pl/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-70sb109500002/pd/EQNN7BBBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11436601&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl
Mam nadzieję, że będzie to dobry zakup i dźwięk mikrofonu również będzie dobry.

Jak masz głośniki 5.1 spoko, jak dla samych słuchawek bezsensu.

Niedawno kupiłem Superluxy HD681B i po podłączeniu do komputera... grały przeokropnie. Zaskoczony podłączyłem te słuchawki do telefonu i dopiero teraz brzmiało wszystko super. Czyli jest to wina tego, że podłączam je pod płytę główną w komputerze, więc postanowiłem zaopatrzyć się w jakąś kartę dźwiękową na usb do ~100zł. Oglądałem filmik u ziemniaka na ten temat i A4TECH BLOODY G480 wydaje się fajną opcją, podobno dźwięk ze słuchawek jest bardzo dobry, a mikrofon brzmi według mnie naprawdę super. Tylko, że kiedyś ta karta była za 40zł, a teraz chodzi za równą stówkę. Warto do niej dopłacać, czy lepiej zaopatrzyć się w coś innego?