Szukam spokojnego MMO

Gatunek: MMORPG grindownik

Cechy: Siemka, szukam jakiegoś spokojnego MMORPG, gdzie trzeba grindować, ale na spokojnie. Na spokojnie tj. bez walk o spoty, bez zmieniającej się mety co 5 minut i dodatkowo prostej gry. Szukam czegoś pomiędzy Tibią, a Metinem (wyścig i wojny o spoty w Metku mnie doprowadzają do szału). Zależy mi również na jakimś większym aktywnym online graczy niż 500.

Przypadły mi do gustu:
- Metin 2 (niestety te walki o spoty mnie odrzuciły);
- Tibia (wiele podejść do tej gry, ale za bardzo się gubię w tym, brakuje mi jakiejś minimapy, i czegoś w stylu trackera, żebym mniej więcej wiedział gdzie, po co i do kogo mam iść);

- WoW (gram cały czas, ale szukam czegoś dodatkowo);

- Path of Exile (to jest instancjonowane więc jakoś mi podeszło).

Nie przypadły mi do gustu:
- Aion;

- Tera;

- LotRO;

- SW: ToR;

- Riders of Icarus;

- Black Desert Online (zbyt złożone i musiałbym sporo czasu poświęcić zanim bym zrozumiał tą grę dosyć dobrze);
- Revelation Online;
- Blade&Soul (nie mogę jakoś w to pograć dłużej niż pół godziny);

- Rift;

- GW2 (nie mam HoT, a sama podstawka jakoś mnie nie wciągnęła).

Wydaje mi się, że Tree of Savior spełnia twoje warunki.

Runescape bedzie idealne wg opisu

Runescape bedzie idealne wg opisu

RS3 czy OSRS? I jak z przystępnością gry? Można szybko większość rzeczy ogarnąć czy to będzie długa przeprawa?

RS3 czy OSRS? I jak z przystępnością gry? Można szybko większość rzeczy ogarnąć czy to będzie długa przeprawa?

RS3 ma system walki ze skillami, który zupełnie różni się od tego w OSRS. Generalnie community jest dojrzalsze i dwa razy większe w OSRS. Ponadto na oldschoolu masz większe możliwości gdybyś nabrał ochoty na pvp. Generalnie obie gry mają bardzo rozbudowane wikipedie, gdzie znajdziesz poradniki jak trenować poszczególne skille, jakie questy powinieneś zrobić pierwsze (razem z opisem jak dane zadanie zrobić) więc na spokojnie powinieneś sobie poradzić. Oczywiście content jest na tyle ogromny, że będziesz miał też co odkrywać.

Ja sie nie znam ogolnie na RS, gram w RS3 poprostu grafika mi podpasowala, Ludzi jest multum. Co do rozgrywki zaczalem sam od 0, z kasa itp nie mam problemu. Narazie grambez premium i skilluje. Podstawowe rzeczy jako tako ogarnalem ale cala reszta to naprawde dluga przeprawa. Gra jest tak rozbudowana ze szok. Skillowanie jest nudne ale zalezy co kto lubi, ja lubie grindowac. Ogolnie nie jest lekko ale gameplay jest calkiem satysfakcjonujacy

Więc tak zaczynając od gier przez ciebie lubianych

Metin2 - grobale się skończyły przynajmniej do czasu aż nie będzie aktualizacji obiecanych z poprawą PvE która nie wiadomo na jakich zasadach ma działać, ani tym bardziej kiedy ma wejść to polecam ci privy i to nie polskie bo polskie to kupy które nie mają nawet 200 online w godzinach szczytu, a niemiecki o nazwie Rubinum 2,500 online w godzinach szczytu, a nie widać aż tak wielkiej walki o spoty jak na taki licznik online.

Tibia - next aktualizacja podobno ma poprawić mapę z tego co Guru pisał ostatnio w newsie więc może ci podejdzie, jednak no do tego to jeszcze troszkę.

Drakensang online - takie "diablo" jest to MMO z instancjami, grindownik pełną parą, trzeba na prawdę sporo czasu poświęcić ( czasu nie kasy, tak dla ścisłości ) by wyfarmić bardzo dobre itemki, a potem jeszcze je ulepszyć ( przez item shopa tego się nie da zrobić ) sporo eventów w ciągu miesiąca od 2 do nawet 7, online ogromna ilość.

Tearn & Margonem - polskie gry przez przeglądarkę sporo grindu, tearn dodatkowo ma przejść metamorfozę na początku roku, ma być ładniej, więcej, lepiej jak to wyjdzie to nie wie nikt ^^

Na razie wybrałem GTA Online, ale przyglądam się na nowo Blade & Soul. Ktoś kto dużo w to grał/gra nadal może mi powiedzieć jak jest z itemami? Sporo trzeba siedzieć i dropić, żeby mieć sensowne EQ?

Gatunek: MMORPG grindownik

Cechy: Siemka, szukam jakiegoś spokojnego MMORPG, gdzie trzeba grindować, ale na spokojnie. Na spokojnie tj. bez walk o spoty, bez zmieniającej się mety co 5 minut i dodatkowo prostej gry. Szukam czegoś pomiędzy Tibią, a Metinem (wyścig i wojny o spoty w Metku mnie doprowadzają do szału). Zależy mi również na jakimś większym aktywnym online graczy niż 500.

Przypadły mi do gustu:
- Metin 2 (niestety te walki o spoty mnie odrzuciły);
- Tibia (wiele podejść do tej gry, ale za bardzo się gubię w tym, brakuje mi jakiejś minimapy, i czegoś w stylu trackera, żebym mniej więcej wiedział gdzie, po co i do kogo mam iść);

- WoW (gram cały czas, ale szukam czegoś dodatkowo);

- Path of Exile (to jest instancjonowane więc jakoś mi podeszło).

Nie przypadły mi do gustu:
- Aion;

- Tera;

- LotRO;

- SW: ToR;

- Riders of Icarus;

- Black Desert Online (zbyt złożone i musiałbym sporo czasu poświęcić zanim bym zrozumiał tą grę dosyć dobrze);
- Revelation Online;
- Blade&Soul (nie mogę jakoś w to pograć dłużej niż pół godziny);

- Rift;

- GW2 (nie mam HoT, a sama podstawka jakoś mnie nie wciągnęła).