Pytania nowego

Siemanko jestem Aruketo. Od wielu lat interesuję się grami przede wszystkim gatunkiem mmorpg. Ostatnio zobaczyłem grę Archeage na yt. Poczytałem troszkę o niej i mam kilka pytań do ludzi, którzy w nią już trochę grają.

A brzmią one następująco:

-Czy w grze jest p2w ? Jeśli tak to na jakim poziomie?

-Jak wygląda pve i pvp (bo ono mnie przede wszystkim interesuje)??

-Czy gra posiada ciekawą ekonomię ?

-Jaki serwer wybrać ?? (chcę grać pvp)

-Czy dam radę dogonić ludzi z gearem w pvp?

-Czy muszę wydać dużo pieniędzy ?? (chodzi mi o takie jakby te konto premium w tera online nazywa się to tera club)

-Czy gierka żyje ??

-Jak wygląda świat gry??

-Jakie są dostępne rasy (wady i minus ras), klasy postaci, frakcje??

-Jak wygląda system walki??

-Czy istnieje jakaś duża Polska gildia pvp, która przyjmuje nowych graczy ?????

-Jakieś wskazówki dla początkującego :D

Z góry dziękuje :D

1) Jest, dość.... duże.

2) Gra z mocniejszym naciskiem na pvp, pve doświadczasz głównie podczas levelowania / robienia biblioteki / world bossy (tu w parze z pvp)

3) Ano.

4) Poczekać do grudnia i fresh startu :D Było łączenie serverów w tym tygodniu, więc ciężko mi powiedzieć.

5) Nie, musiałbyś spalić kartę.. Bo to jedną...

6) Wypadałoby kupić na start patrona (rodzaj premki), 13 euro z tego co pamiętam.. Potem normalnie można kupić na AH takie tokeny (APEX'y), 2x apexy to patron na miesiąc.

7) Zależy co rozumiesz przez "gra żyje"

9) Tu odsyłam na stronę gry.

Na resztę może ktoś inny odpowie :P

-Czy w grze jest p2w ? Jeśli tak to na jakim poziomie? -Jak masz farta i wybierzesz jedną ścieżkę rozwoju ekonomicznego to i bez p2w możesz być w topce.

-Jak wygląda pve i pvp (bo ono mnie przede wszystkim interesuje)?? - baardzo dobrze

-Czy gra posiada ciekawą ekonomię ? -jedną z najlepszych w mmo

-Jaki serwer wybrać ?? (chcę grać pvp) - czekać na nowy serwer

-Czy dam radę dogonić ludzi z gearem w pvp? - raczej nie

-Czy muszę wydać dużo pieniędzy ?? (chodzi mi o takie jakby te konto premium w tera online nazywa się to tera club) -nie musisz

-Czy gierka żyje ?? -tak

-Jak wygląda świat gry?? -ogromny content, można całą dobę siedzieć i zawsze będzie coś do roboty

-Jakie są dostępne rasy (wady i minus ras), klasy postaci, frakcje?? - szukaj na stronach AA

-Jak wygląda system walki?? - tab target

-Czy istnieje jakaś duża Polska gildia pvp, która przyjmuje nowych graczy ????? - raczej nie

-Jakieś wskazówki dla początkującego - czekać na nowy serwer i dołączyć do gildii

-Czy w grze jest p2w ? Jeśli tak to na jakim poziomie? Jedyne p2w to enchant gemy w IS

-Jak wygląda pve i pvp (bo ono mnie przede wszystkim interesuje)?? Raidy ktore robia nieliczni jak leviathan czy red dragon
Pare dungeonow i world bossow

-Czy gra posiada ciekawą ekonomię ? Jedna z lepszych WSZYSTKO jest cos warte jak umie sie to użyć

-Jaki serwer wybrać ?? (chcę grać pvp) Tempest

-Czy dam radę dogonić ludzi z gearem w pvp? Nope Gra ma 3 lata wbijesz do top 200 jak bedziesz dobrze grał srednia greau to 4/5k top maja 7

-Czy muszę wydać dużo pieniędzy ?? (chodzi mi o takie jakby te konto premium w tera online nazywa się to tera club) nope ja dzis mam do sprzedania 2 armory za lacznie 6k golda mniej wiecej a to 3 miechy premki

-Czy gierka żyje ?? po evo tak teraz jest jeszcze fajny event na 3 uro

-Jak wygląda świat gry?? jest roznorodny ale przez to ze to sandbox jest lekko pusty

-Jakie są dostępne rasy (wady i minus ras), klasy postaci, frakcje?? klas ogrom kazda ma cos ciekawego rasy sprawdz na wiki za duzo pisania IKS DE

-Jak wygląda system walki?? dynamiczny mimo target combatu fajne como

-Czy istnieje jakaś duża Polska gildia pvp, która przyjmuje nowych graczy ????? Polskie gildie sa wszedzie mysle ze zawsze znajdziesz pomoc

-Jakieś wskazówki dla początkującego :D grac magiem... ;p na 40 lvl masz baaardzo dobry AOE exp spot plus szybko sie zarabia magiem
Oszczedzać labor na wysokie lvl i nie gearowac sie przed 50

O ile nic sie nie zmnielo, to nie p2w jest az takim problemem.

Gra jest swietna, ale raczej musisz miec duzo czasu, poniewaz:

1)Problemem jest to, ze nie da sie wejsc o ktorej chcesz porze dnia i nocy i farmic gold/itemki na sell (jako sensowna droga zarobku), tylko musisz wykorzystywac labour pointsy tzn. np. wstawac z rana zeby siekac drzewa.

2)Dodatkowo, duza czesc eventow jest rozlozona na caly dzien tj. 9/15/20 rano.

(Niestety, mozna i zaleca sie wchodzic na min. 2/3 dziennie np. wiec bez duzej aktywnosci lub mozliwosci logowania w tych oknach jest problem.

W tamtym roku wygladalo to tak:

Gralismy z CP:

-> rush start -> farmy

-> logi zbierac codziennie z rana o 5/6 + pvp o to

-> pozninej fishing boaty....

Evennt o 9/15/20 bodajze (pvp grupowe, zbierasz na akcesoria medaliony itd.) otwiera sie portal o danych godz i skaczesz, min. 2/3 preferowalnie 3/3 dziennie ....

Biblioteka, dailies to samo

Jak ktos chce grac tylko w wieczornym oknie to bez wydatku duzej ilosci euro, i nie mowie tutaj o kupowaniu euro na starcie tylko preferowalnie golda od graczy bo wychodzi taniej niz sprzedawanie packow z Item Malla to bedzie problem.

Na starcie poleca sie caly gear zdobyc z instancji, robic je w 2 os ew. 3 os (buguje sie bossy, nie jest to banowalne, nie naprawili, potrzeebujesz jakiegos rangeda i zamykasz drzwi bijesz przez sciane z autoattackow, w ten sposob zamiast dzielic loot na 5 dzielic na 2/3 os.

jezeli bedzie start w grudniu, to w tym gearze imho biegasz do konca stycznia.

Quitnie duza czesc graczy po styczniu, gold stanieje/lub jak preferujesz przez shop to zdrozeja APEXy (ktore sprzedajesz za golda) no i jedziesz, wczesniej sie nie oplaca.

Mowili na Livie ze nie bedzie nowego servera z 4.0
po za tym po co ? po merge ceny sa dobre do zarobku dla nowych apex w tej samej cenie od baaardzo dawna :D rynek stabilny wiec jest na czym zarabiac dla newba

Daj fragment tego live

Mowili na Livie ze nie bedzie nowego servera z 4.0 
po za tym po co ? po merge ceny sa dobre do zarobku dla nowych apex w tej samej cenie od baaardzo dawna  rynek stabilny wiec jest na czym zarabiac dla newba

Podaj mi minutę w której to powiedzieli :P

Niepamietam ktora minuta ale info bylo od @celestrata ze nie ma planow na fresh start bo trwaja prace nad nowymi evo i na tym sie skupiaja zeby ich dzialanie bylo poprawne
Niestety nie dam ci minuty ale na ostatnim QnA bylo o tym mowione jezeli dobrze pamietam

Z mojej strony powiem tyle, wszyscy co napalaja sie na fresh start, juz mozecie oblac sie zimna woda. Wbijcie sobie do glowy nie bedzie zadnego fresh startu tego roku!! byloby to bez sensowne i glupie ze strony triona, akurat teraz jak polaczyli stare servery i populacja wrocila do normy, fresh start zabilby pozostale servery. Jesli ktos zamierza/chce grac to polecam zaczac juz teraz a nie czekac do "grudniowego fresh startu"

Specjalnie wczoraj wertowałem ostatni stream i nie ma nic na temat, że fresha ma nie być. Jest mówione tylko, że nie czas teraz na rozmowy o freshu, bo ten/ta celestrala dopiero leci do Korei i wtedy da więcej info.

Oblać się zimną wodą? Największe boom na AA jest dzięki freshom, najwięcej hajsu TRION ma dzięki freshom, im pewnie nawet na rękę wypuszczać fresha raz na rok.

Fresh dzieli graczy to bezsensowne bo ci co leca na FSy odpadaja po miesiacu max... Jaki tego sens ? wbijacie 55 i koniec bo zatrzymuje was mur GSu ktorego nie umiecie zdobyc bo za ciezko wam.

Niepamietam ktora minuta ale info bylo od @celestrata ze nie ma planow na fresh start bo trwaja prace nad nowymi evo i na tym sie skupiaja zeby ich dzialanie bylo poprawne  
Niestety nie dam ci minuty ale na ostatnim QnA bylo o tym mowione jezeli dobrze pamietam 

No właśnie z tego co przesłuchaliśmy ich ostatni stream to tam nie było nic powiedzianego nt tego, że fresh startu nie będzie :P Raczej to co było powiedziane nt fresh servera można podsumować "to nie czas ani miejsce żeby o tym gadać, to 3 urodzinki gierki i evo serverów". ;d

Nowy fresh server będzie w tym roku. (grudzień)

Siemanko jestem Aruketo. Od wielu lat interesuję się grami przede wszystkim gatunkiem mmorpg. Ostatnio zobaczyłem grę Archeage na yt. Poczytałem troszkę o niej i mam kilka pytań do ludzi, którzy w nią już trochę grają.

A brzmią one następująco:

-Czy w grze jest p2w ? Jeśli tak to na jakim poziomie?

-Jak wygląda pve i pvp (bo ono mnie przede wszystkim interesuje)??

-Czy gra posiada ciekawą ekonomię ?

-Jaki serwer wybrać ?? (chcę grać pvp)

-Czy dam radę dogonić ludzi z gearem w pvp?

-Czy muszę wydać dużo pieniędzy ?? (chodzi mi o takie jakby te konto premium w tera online nazywa się to tera club)

-Czy gierka żyje ??

-Jak wygląda świat gry??

-Jakie są dostępne rasy (wady i minus ras), klasy postaci, frakcje??

-Jak wygląda system walki??

-Czy istnieje jakaś duża Polska gildia pvp, która przyjmuje nowych graczy ?????

-Jakieś wskazówki dla początkującego :D

Z góry dziękuje :D