Wycena sprzętu z uszkodzoną (?) kartą

Jak w temacie proszę o wycenę tegóż sprzętu.

Karta graficzna jest prawdopodobnie uszkodzona ale teoretycznie działa. Windows ją widzi, ma temp w spokoju 30C, przy benchmarkach pada więc oznaczyłbym ją jako uszkodzona. Chyba, że to kwestia zasilacza ale na tyle się nie znam by to stwierdzić.

Z góry dzięki! :)

MoBo : GigaByte Z87X-D3H-CF
CPU : i5 4690K ( nigdy nie podkręcany )
PSU : EVGA 600W W1, 80+ 100-W1-0600-KR
GPU : NVIDIA GTX 780 3GB ( Hall of Fame Edition )
RAM : 8GB DDR3
HDD : WD 1TB Black ( WD1003FZEX )

karta pada tzn? artefakty / ścina się / resetuje kompa ?

Dokładnie tak. Artefakty były, BSOD'y też, przy włączeniu gry się komputer zawiesza. Po wyciągnięciu karty wszystko jest gitarka.

Poczytaj na internecie o wsadzeniu karty do piekarnika. W większości przypadków to pomaga i znikają artefakty.

Dokładnie tak. Artefakty były, BSOD'y też, przy włączeniu gry się komputer zawiesza. Po wyciągnięciu karty wszystko jest gitarka.

Poczytaj na internecie o wsadzeniu karty do piekarnika. W większości przypadków to pomaga i znikają artefakty.

Kolega nie zartuje, wsadasz na odpowiedni stopien/na chwile i po prostu dziala to na zasadzie "lutowania".

Potwierdzam, sam tak zrobiłem, miałem to samo co Ty, wsadziłem raz w piekarnik, działała 2 miesiące i padła , no to znowu do piekarnika i działa już z 6 miesięcy. :D

No nie wiem. Mam szansę sprzedać kartę jako uszkodzoną za 50 euro. Co radzicie? Sprzedać czy próbować :D?

Możesz ją naprawić i wystawić jako nie uszkodzoną. ;)

Poczytaj na internecie o wsadzeniu karty do piekarnika. W większości przypadków to pomaga i znikają artefakty.

Z tym wypiekaniem to ostrożnie. Z tego co pamiętam to układy na gk110 średnio lubią piekarnik ^^ . Patent działał na starszych modelach kart a w tych nowych jak dobrze nie zakryjesz kondensatorów i idealnie nie położnych karty to zaleje cyną mikroscieżki i karta jest ded na amen.

Ale w sumie i tak jest walnięta więc warto spróbować.

Jak w temacie proszę o wycenę tegóż sprzętu.

Karta graficzna jest prawdopodobnie uszkodzona ale teoretycznie działa. Windows ją widzi, ma temp w spokoju 30C, przy benchmarkach pada więc oznaczyłbym ją jako uszkodzona. Chyba, że to kwestia zasilacza ale na tyle się nie znam by to stwierdzić.

Z góry dzięki! :)

MoBo : GigaByte Z87X-D3H-CF
CPU : i5 4690K ( nigdy nie podkręcany )
PSU : EVGA 600W W1, 80+ 100-W1-0600-KR
GPU : NVIDIA GTX 780 3GB ( Hall of Fame Edition )
RAM : 8GB DDR3
HDD : WD 1TB Black ( WD1003FZEX )