Laptop do 2000 zł ( wow)

Witam był temat o PC do 500 zł do wowa , to teraz tworzę temat o laptopie do 2000 zł do WoWa , wyjeżdzam na studia i komputer jednak się przyda , a w wowka lubię sobie pograć .

Jeśli może być używany celowałbym w Lenovo y50 70, na allegro chodzi w granicach 1900 -2300 zł. Jak będziesz miał szczęście do wyrwiesz coś do 2k. Jeśli nowy to nic nie polece bo nie wiem.

Jeśli chcesz coś taniej z używek rozejrzyj się za Lenovo y580. Poniżej 1500 zł powinieneś znaleźć

Kupienie laptopa jest dość kłopotliwe, szczególnie jak nie znasz się, ponieważ zarazem można kupić laptopa za 3k do przeglądania internetu lub do grania w wszystkie tytuły, nawet te najnowsze.
Główną kwestią jest to czy dany lapek ma dodatkową karte graficzną czy nie.
Dlatego szukając laptopa pod daną grę polecam tą stronę link, zawęź wyszukiwania do samego WoW'a i będziesz miał grafiki z tym na jakich ustawieniach ile fps'ow wyciągną w tym tytul (weź małą poprawkę bo nwm kiedy był robiony ten test dla wow'a)
Przeglądając zauważyć można, że nawet na najgorszej grafice w lapku wow będzie działał w ok. 30 fps'ach więc bez stresu, jeśli tylko Twój zakup będzie miał dodatkową grafike to pociągnie ten tytuł. ; )

Teraz idziemy na stronę z laptopami, polecam Skapiec i tak po paru stronach wyszukiwania znalazłem Cos takiego, z grafą na pozycji ok. 200 więc do WoW'a się nada.
Jak znajdziesz coś powyżej tej 940MX to tym lepiej bo reszta to współmierna jest zwykle do grafiki.

Ale abstrahując, tak jak kolega wyżej, lepiej zaufać w używki bo wiele osób, choćby ja co rok czy dwa chciałoby odświeżyć swój sprzęt (bo a to się znów parę zł dozbierało) i sprzedaje dobre lapki po roku uzywania, jak choćby y50-70 gdzie w wieśka 3 też pograsz.

Lecz.... to co nie każdy jest świadom, mimo że masz tego lapka za 2k i ma procesor i3 / i5 n generacji z grafiką 920 /940 i inne to i tak PC z tymi samymi podzespołami za ten sam pieniądz, będzie 2x wydajniejszy i nie przesadzam, różnica międzye grafikami do PC a tymi z końcówką M jest ok. 100% w wydajności, co do prockó to często podobnie. Mobilność niestety kosztuje.

Mam nadzieje, że pomogłem jak coś to pisz priv.

Acer Aspire 5 i3-7100U/4GB/500/Win10 GT940MX HD

Acer Aspire 5 i3-7100U/4G/500/Win10 GT940MX FHD

Te 2200-2300 zł musisz, najlepiej kup te nowe Acery szczególnie z matrycą FullHD IPS i rozbudowuj - dołóż dodatkową kość i dysk SSD na złączu M.2 żeby nie pozbywać się HDD).

Tylko jedna osoba na trzy odpowiadające na Twoje pytanie ma jakieś pojęcie na temat na który się wypowiada, lecz y580 to tylko strata pieniędzy jak za takie podzespoły. Osobiście poświęciłem dość niedawno trochę czasu na temat laptopa używki wystarczającego do gier w okolicach 2000-2500 zł więc wiem o czym piszę w przeciwieństwie do tych dwóch osób proponujących sprzęt z procesorami które są wydajnościowo na najniższym możliwym poziomie na których pograsz sobie w WoW'a jedynie podczas questowania, nie wspominając o 940mx.

Jeżeli zależy Ci na laptopie z którego będziesz naprawdę zadowolony to musi posiadać minimalnie procesor I7-4710HQ oraz grafikę 860m, to jest jedno z dwóch wydajnych połączeń możliwe za kwote 2000 zł.

Tak jak wspomniano wyżej najbardziej godnym polecenia i najłatwiejszy do zdobycia będzie laptop Y50-70. Występuję on w różnych wersjach, w jednej posiada procesor I5-4210h na którego polecam nawet nie patrzeć.

Minimalne podzespoły warte uwagi:

Z grafiki - 860M, 960M (i lepsze). Dlaczego? Ponieważ 960M bazuję na 860M, jest to po prostu poprawiona wersja, która zapewni +/- 15% więcej wydajności. 860M dzieli się też na dwa wydania, "Maxwell" oraz "Kepler". Ten drugi to śmietnik. Więc gdy widzisz laptopa z kartą 860M i nie jest to Lenovo Y50-70 to lepiej sprawdź dokładnie które wydanie posiada.

Z procesorów - I7-4710HQ, I7-4720HQ(i lepsze). Pierwsze dwa procesory to minimum które powinieneś jedynie warto brac pod uwagę i są najbliże Twojej kieszeni i zadowolą Cię wydajnościowo. Żadne I3, żadne I5 nie dostarczy Ci wystarczającej wydajności, dlatego laptopy proponowane przez użytkowników wyżej uważam za sprzęt do internetu, a ich samych o ludziach którzy swoją wiedzę zapewne pozyskali 5 minut po spojrzeniu na ten temat. Głównym powodem skupienia się na I7 jest posiadanie 4 rdzeni oraz 8 wątków co mówi samo za siebie w kwestii wydajności.

Laptop to nie tylko podzespoły, to też obudowa i temperatury. Jeżeli laptop będzie cienki jak pewien laptop MSI z 965m albo 970m bodajże (dawno już przeglądałem recenzje) to z powodu wysokiej temperatury, kultura pracy będzie mało komfortowa, a zarazem wydajność w grach będzie na poziomie gorszego sprzętu.

Rekomenduję też posiadać w laptopie dysk SSD.

Oczywiście nie jest to możliwe, żeby na ten moment dostać laptop który jest minimalny do pogrania za cenę 2000 zł nówka, dlatego używka to jedyne opcja.

Więc najkorzystniejszym wyborem (pod względem temperatury oraz podzespołów) i najbardziej ekonomicznym do spokojnego grania bez żadnych problemów nadal będzie:

Lenovo Y50-70 z grafiką 860M/960M oraz procesorem I7-4710HQ/I7-4720HQ. Wystrzegaj się I5-4210H.

Na allegro ceny to 2200-2300 na tą chwile.

Nie było wspomniane w ogóle że interesują go używane, być może np. będzie chciał wziąć na raty np.

Rekomenduję też posiadać w laptopie dysk SSD.

Lenovo Y50-70 i7-4710HQ/16GB/1000/Win8X GTX860M FHD - tylko wiesz że one nie posiadają slotu M.2 ani mSATA a nawet nagrywarki jak by chciał zastosować HD Caddy a za 500GB dysk SSD sporo zapłaci.

Potrzebujemy więcej informacji

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Zestawienie laptopów: https://forum.techlords.pl/co-kupic-f4/zestawienie-polecanych-laptopow-i-ultrabookow-wrze-t5.html

Nie było wspomniane w ogóle że interesują go używane, być może np. będzie chciał wziąć na raty np.

 

Lenovo Y50-70 i7-4710HQ/16GB/1000/Win8X GTX860M FHD - tylko wiesz że one nie posiadają slotu M.2 ani mSATA a nawet nagrywarki jak by chciał zastosować HD Caddy a za 500GB dysk SSD sporo zapłaci.

Nie było wspomniane dlatego też postanowiłem się podzielić kwestią związaną z używką, moją opinią i tak dalej. Tu masz rację, lecz jeżeli miałby grać tylko w WoW'a i nie posiada nawyku wrzucania nie wiadomo ilu danych na dysk to wtedy podobnie jak ja mógłbym po prostu wrzucić ssd 120, wciąz kilka stówek, ale jednak szybkość mnie zadowala bardziej od pojemności. Przy zainstalowanym W7 SP1 i większości aktualizacji + sterowników jest to jakieś 90 GB dla siebie, z WoW'em 50 GB. Ale tak jak mówie, taki sposób trafi tylko do specyficznych osób jak ja które nie skakają po grach niczym gimnazjalistki po kolegach. Pozdrawiam.

Witam był temat o PC do 500 zł do wowa , to teraz tworzę temat o laptopie do 2000 zł do WoWa , wyjeżdzam na studia i komputer jednak się przyda , a w wowka lubię sobie pograć .