Kilka pytań od nowego gracza

Cześć,

Jestem nowym graczem wow-a, wcześniej grałem przez miesiąc i wbiłem 70 poziom co mi dało jako takie rozeznanie o co w tej grze chodzi, lecz parę dni temu zakupiłem dodatek i mam parę pytań. (zawsze lubiłem grać w mmo, ale nigdy ich nie ogarniałem xd).

1. Czy po za robieniem krain czekają na mnie jakieś aktywności? W sensie czy wątek fabularny rozwija się w raz z robieniem krain czy muszę odpalić jakąś specjalną sekwencję zadań? Czy muszę najpierw wbić 110 lvl, żeby rozpoczął się endgame?

2. Czy już teraz mogę w jakiś sposób się przygotowywać do tego co będzie później? Jeżeli tak to w jaki sposób?

3. Zboostowałem sobie shamana na 100 lvl, czy był to dobry wybór? gra mi się nim całkiem przyjemnie, ciekawi mnie czy nie będę miał problemu przy znalezieniu ekipy do raidów przez to, że gram tą klasą. (czasami w innych mmo tak jest, że dana klasa nie nadaje się na niektóre aktywności).

4. Głupie pytanie, ale jak rozpocząć raidowanie? Kiedy wchodzę w "wyszukiwarke" dungów itd. to kiedy wchodzę w zakładki raid to nic tam nie ma, a wyszukiwanie się nie odpala.

5. O co chodzi z mythic+? Coś o tym słyszałem, ale nie ogarniam co i jak.

6. Jest gdzieś jakiś przejrzysty poradnik jak zdobywać mounty, albo transmogi? Próbowałem ogarnąć zakładkę z achivmentami, ale nie mogę się w tym wszystkim połapać. Fajnie jakby była jakaś stronka, która by to wszystko ładnie, łopatologicznie tłumaczyła.

7. Czy na raidach jest cross-realm?

8. Jaki lvl itemów powinienem mieć, żeby móc zacząć rajdować?

9. Tak w skrócie, warto zająć się garnizonem? Są z tego jakieś korzyści? Jeżeli tak to jest jakiś w miarę aktualny poradnik?

10. Przyjmie mnie ktoś do guildi? :P Defias-brotherhood, Alliance.

Liczę na jak najbardziej wyczerpujące i proste odpowiedzi. Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie każdego skrótu myślowego czy zagadnienia.

Pewnie wymyśliłbym jeszcze coś o co chciałbym zapytać, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

P.S. Jeżeli chcesz napisać post typu, że wszystko można znaleźć wpisując daną frazę w googlach to proszę cie nie marnuj mojego i twojego czasu.

1. endgame zaczyna się powoli od 100 lvla, gdzie linia fabularna odblokowuje Ci artefakty (bronie klasowe), world questy, a kolejne levele i ilvle, dungi i raidy. do 100 lvla to praktycznie questy i dungeon finder.
2. raczej niekoniecznie

3. jeśli klasa Ci odpowiada to dobry wybór, w raidach znajdzie się miejsce dla każdej klas jeśli ją ogarniasz ;)

4. jak dobijesz do legionowego contentu to pomału zaczną Ci sie odblokowywać kolejne dungi i raidy
5. są to coraz trudniejsze wersje dungeonów ( +1 , +2, +3, ...) dające lepsze dropy, i bonus raz na tydzień w zależności jaki najwyższy poziom mythica zrobiłeś w danym tygodniu

7. na lfr tak
8. jak odblokujesz już zakładkę z raidami będziesz miał minimalne wymagania odnośnie ilvl (nie pamiętam od ilu sie to tam zaczyna), jeśli chodzi o pug (pick up group - zlepek randomów szukających party ;) ) to różnie bywa, jak miałem ok 860 ilvl to ciężko było się gdzieś dostać do party
9. raczej już nie ma sensu, może ma jakieś tam korzyści ale mi o nich nie wiadomo ;)

1. Endgame to jest praktycznie cały najnowszy dodatek. Jeśli chodzi o lotre Legionu to zaczyna się od 98-100 poziomu. Każda z krain ma swój wątek lub kilka i każdy z nich jest zakończony walką z głównym przeciwnikiem na dungeonie. Do tego mamy kampanie klasową, artefaktową oraz poznajemy historię Ilidana sprzed 10k lat, głównie po wbiciu 110 poziomu. Natomiast główna historia toczy się dalej w Suramarze aby potem przenieść się na Broken Shore i skończyć na Argusie. Aktualnie w patchu 7.3 akcja toczy się na planecie Argus, można pominąć poprzednie kampanie fabularne w Suramarze oraz na Broken Shore. Każda historia zaczyna się zadaniem od jakiejś ważnej postaci w tym dodatku Khadgara.

Tak oprócz tego to dungeony, raidy, pvp (najlepiej od 110) oraz zbieranie montów, petów, transmogów, osiągnięć itp

2. Co najwyżej zaopatrzyć się w większe torby... i ogarnąć postać.

3. W legionie wchodzą co chwila jakieś zmiany w klasach zarówno w pve jak i pvp bo starają się je zbalansować. Więc o ile nie będziesz w gildii która stara się o world firsta i dobiera skład raidu pod bossy, to wszystko będzie zależało od tego jak bardzo ogarniasz swoją klasę postaci.

4. LFR jest od 110 poziomu i odpowiedniego ilvlu. Na stare raidy trzeba lecieć z buta na nowe zresztą też powyżej poziomu LFR. Jest taki addon - hendynotes i rozszerzenie do niego które zaznacza na mapie wejścia do dungeonów i raidów.

5. Jeśli zrobisz dungeon na poziomie mythic(do tej pory najwyższy) dostajesz klucz na losowy inny dungeon. Klucz ten posiada modyfikatory % do zdrowia i ataku przeciwników na tym dungeonie oraz dodatkowe takie jak zwiększone obrażenia przy niskim zdrowiu lub berserk u reszty gdy jeden z przeciwników zginie. Po udaniu się na dungeon poziomu mythic wskazanym przez klucz, należy umieścić go w platformie zaraz na początku. Od tego momentu zaczyna odmierzać się czas a przeciwnicy są wzmocnieni. Nagrodę uzyskuje się na końcu nie tak jak na podstawowych poziomach z każdego bossa. Jeśli dungeon zostanie wykonany w wyznaczonym czasie klucz się ulepsza i mamy dodatkową nagrodę a jeśli nie poziom klucza spada. Co tydzień można w classhalu otworzyć skrzynię w której nagroda zależy od najwyższego poziomu klucza jaki udało nam się ukończyć.

6. Właśnie jest tego za dużo ;p na tube często robione są poradniki ja mogę jedynie polecić stronkę o petach https://www.warcraftpets.com/

7. Tak najczęściej organizowane są tak zwane pugi(nazwa od peta perky pug który jest nagrodą za osiągnięcie które polega na chodzeniu na dungeony z losowymi ludźmi przez lfg) czyli raidy z randomami, ale są słabe za dużo nie da się na nich ugrać i każdy woli z gildią.

8. Tomb Raider of Sargeras norm to tak 900-910 ilvl natomiast lfg 860

9. Główne korzyści to osiągnięcia, pety, mounty, transmogi. Nadal z draenoru można robi największe torby. Jeśli chodzi o zarobek to raczej nie o ile się to nie zmieniło to na ulepszenia trzeba wydać sporo golda a itemki już się tak dobrze nie sprzedają.

Można tam wybudować stajnie otrzymujesz tam zadania na złapanie stworków i oswajanie po czym możesz z nich korzystać jako mounty.

Jest jeszcze jakiś budynek w którym można wymieniać części pancerza żelaznej hordy na kosmetyczne przedmioty.

Po wybudowaniu odpowiedniego budynku można wymieniać order resourcesy na materiały do craftu np skóry które przerabia się w chatce lederworkingu i robi torby . sprzedają się ale na jedna trzeba z 1,5 dnia jak się ma wystarczającą ilość materiałów wiec kokosów nie ma zwłaszcza żeby ulepszyć garnizon żeby to jakoś działało trzeba z 20-40k wydać na to o ile się nie zmieniło...

Jest jeszcze ogródek i kopalnia gdzie codziennie można zbierać kwiatki i skałki.

Witam, jako że też postanowiłem spróbować swoich sił w ów grze po raz kolejny, pomyślałem więc ze tym razem przygotuję się o wiele bardziej do rozpoczęcia swojej przygody, już tłumaczę dlaczego, a i za razem zadam kilka pytań, dodam również że nie chce bez sensu tworzyć nowych tematów, dlatego postanowiłem wykorzystać ten, ale do rzeczy.

Przede wszystkim addony, w jakie powinienem się zaopatrzyć na start, jednakże chodzi o to iż nie chcę wszystkich addonów "niezbędnych" naraz, tylko te podstawowe, które ułatwią mi zapoznanie się z grą, prosiłbym również o bezpośrednie linki do ich pobrania, ponieważ kiedyś pobrałem addony na własną rękę i skończyło się to tak że gra zaczęła wariować uniemożliwiając mi grę. Zależy mi przede wszystkim na addonie do questów, już tłumaczę, chodzi o to że jak kiedyś grałem, to wydawałoby się że na danej mapie wszystkie questy już wykonałem, a przynajmniej wszystko na to wskazywało, jak się później okazało, myliłem się, a co za tym idzie miałem pełno questów o dziesięć, piętnaście lvli do tyłu niż miała moja postać, cofanie się i robienie ich za "marne" wtedy już ilości expa zniechęciły mnie do gry. Mówiąc szczerze to wszystko czego potrzebuje, tak myślę, nie wiem czy to istotne ale grać zamierzam Wardenem -> Shamanem. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Odświeżam!

https://mods.curse.com/addons/wow/wholly

addon wyszukuje zadania w danej krainie i zaznacza je na mapie

do addonów polecam aplikacje cursa która teraz nazywa się twitch(bo się połączyli) umożliwia pobieranie addonów bezpośrednio do odpowiedniego folderu bez konieczności rozpakowywania archiwum oraz informuje o aktualizacjach które można również przeprowadzić bezpośrednio przez aplikację za pomocą jednego przycisku

ponad to oferuje czat tekstowy oraz głosowy zupełnie taki jak discord a od niedawna oglądanie streamerów i inne pierdoły

pamiętaj że blizzard nerfi wymagane doświadczenie do kolejnych poziomów aby nowi gracze oraz alty szybciej mogły dobić do endgame

dlatego nie dziw się gdy w danej krainie zostanie ci jeszcze sporo zadań a ty będziesz mieć za wysoki poziom

dodatkowo w podstawce krain z podobnym przedziałem levelowym jest sporo

jednak chyba sam blizz o tym wspominał że chciałby wprowadzić takie skalowanie zadań i przeciwników jak w legionie do wszystkich krain a chodzą ploty że następny dodatek ma zawierać ten system

co do addonów bez których nie mogę się obyć zaraz od początku to chyba tylko bagnon który łączy wszystkie bagi w jeden duży

można też zawsze pobrać dbm i jakiegoś dipsometra jak recount lub skada i tyle więcej zawsze można pobrać potem wszystkie są na tej stronie co ten pierwszy podany link

Graj czym lubisz, PvP jest bardzo .... nieciekawe ostatnimi czasy w kwesti balansu.

Czas dobry na zaczecie, jak chcesz zaczac prostymi klasami to POLECAM BM HUNTERA.

Polski serwer - burning legion HORDA (nie alliance, w ktorym gra 4x mniejsza populacja)

polecane serwery miedzynarodowe z jakas tam populacja polakow? (defias brotherhood h/a)

Cześć,

Jestem nowym graczem wow-a, wcześniej grałem przez miesiąc i wbiłem 70 poziom co mi dało jako takie rozeznanie o co w tej grze chodzi, lecz parę dni temu zakupiłem dodatek i mam parę pytań. (zawsze lubiłem grać w mmo, ale nigdy ich nie ogarniałem xd).

1. Czy po za robieniem krain czekają na mnie jakieś aktywności? W sensie czy wątek fabularny rozwija się w raz z robieniem krain czy muszę odpalić jakąś specjalną sekwencję zadań? Czy muszę najpierw wbić 110 lvl, żeby rozpoczął się endgame?

2. Czy już teraz mogę w jakiś sposób się przygotowywać do tego co będzie później? Jeżeli tak to w jaki sposób?

3. Zboostowałem sobie shamana na 100 lvl, czy był to dobry wybór? gra mi się nim całkiem przyjemnie, ciekawi mnie czy nie będę miał problemu przy znalezieniu ekipy do raidów przez to, że gram tą klasą. (czasami w innych mmo tak jest, że dana klasa nie nadaje się na niektóre aktywności).

4. Głupie pytanie, ale jak rozpocząć raidowanie? Kiedy wchodzę w "wyszukiwarke" dungów itd. to kiedy wchodzę w zakładki raid to nic tam nie ma, a wyszukiwanie się nie odpala.

5. O co chodzi z mythic+? Coś o tym słyszałem, ale nie ogarniam co i jak.

6. Jest gdzieś jakiś przejrzysty poradnik jak zdobywać mounty, albo transmogi? Próbowałem ogarnąć zakładkę z achivmentami, ale nie mogę się w tym wszystkim połapać. Fajnie jakby była jakaś stronka, która by to wszystko ładnie, łopatologicznie tłumaczyła.

7. Czy na raidach jest cross-realm?

8. Jaki lvl itemów powinienem mieć, żeby móc zacząć rajdować?

9. Tak w skrócie, warto zająć się garnizonem? Są z tego jakieś korzyści? Jeżeli tak to jest jakiś w miarę aktualny poradnik?

10. Przyjmie mnie ktoś do guildi? :P Defias-brotherhood, Alliance.

Liczę na jak najbardziej wyczerpujące i proste odpowiedzi. Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie każdego skrótu myślowego czy zagadnienia.

Pewnie wymyśliłbym jeszcze coś o co chciałbym zapytać, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

P.S. Jeżeli chcesz napisać post typu, że wszystko można znaleźć wpisując daną frazę w googlach to proszę cie nie marnuj mojego i twojego czasu.