Crafting

Witam, mam takie pytanie zaczynam właśnie grę w GW 2, mam 15 lvl, i jestem strasznie papierowy, sprawdzałem inne klasy ale na nich również jestem papierowy, podejrzewam więc że to pewnie wina EQ (biegam w startowym EQ, ew. jakieś dwa itemy są na wyższy lvl), nie mam zbytnio funduszy by kupić ów EQ w domu aukcyjnym, więc zostaje crafting, problem w tym że ów zakładka w panelu "Hero" jest zablokowana, myślę (lecz mogę się mylić) iż to dla tego że nie posiadam żadnych receptur, i tu rodzi się istotne pytanie, jak zdobyć ów receptury, zwłaszcza te początkowe, na jakieś "lepsze" podstawowe EQ, które pozwoli mi dalej zagłębić się w fabułę i poznać "działanie gry, użyłem SB na jednej postaci boost`a dającego lvl cap i wmiare EQ, niestety nie mam zielonego pojęcia co robić dalej, widzę że mogę dalej expic postać, fajnie, ale po co, nie mam pojęcia, druga sprawa że nie ogarniam postaci, latam jak jakiś przeszczep, i używam losowych skilli bez składu i ładu, dobra bo zmieniłem taemat, nie mniej jednak jeśli ktoś może mi pomóc, również w sprawie "co robić po wbiciu lvl cap", zgóry bardzo dziękuję.

Idź na world bossy jeśli masz problem z dobrym eq, to chyba najłatwiejszy i najszybszy sposób (timer bossów: http://dulfy.net/2014/04/23/event-timer/ ). Lepsze eq możesz kupować też za karmę u tych NPC nad którymi masz serduszka (questy).

Crafting to raczej nie tędy droga, tym to się ludzie zwykle bawią dopiero na max. lvl bo crafci się ascended/legendarki. Ale do tego potrzeba sporo golda bo dużo leci na matsy. Większość recept kupujesz po prostu w Trading Post, te na legendy/ascended kupuje się chociażby za laury (to nagroda za codzienne logowanie się).

Na max lvl, jeśli masz dodatek HoT( no i PoF od 22 września) wbijasz masterki, które odblokowują rożne nowe "fiuczery". Chodzi się także na fractale (takie dungeony, w Lion's Arch masz do nich teleporta na południu), ale głównie to się robi Metaeventy na mapach HoT albo farmi unbond magic i inne currenty na mapach z living story 3.

Żeby umieć dobrze grać swoją postacią, musisz znac rotacje jej skilli. https://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

A jak działają te World Bossy, bo mając 15 lvl chyba nie bardzo mam możliwość na nie iść, chociażby z powodu nie posiadania dostępu do danych lokacji/waypoints.

World bossy to masówka więc nawet jak ciągle tam umierasz to i tak ludzie cie będą podnosić. Jeśli nie masz dostępu do tych world bossów (dawno temu expiłam postać więc nawet nie pamiętam na których poziomach są) to podexpij jeszcze trochę i w końcu dostaniesz dostęp do któregoś z nich.

No a tak to za karme możesz coś tam kupić, aczkolwiek jako nowy gracz pewnie za wiele jej nie masz, starym wyjadaczom zalega ona strasznie, takie jej uroki.

Przeciez majac 15 lvl nie powinienes miec problemu z gearem, przeciez gra ci daje co lvl gear do ubrania + story + loot. To nie jest mozliwe.

Setem się nawet nie przejmuj. Nic nie kupuj na AH, tylko ubieraj się w to co znajdziesz lub to co dostaniesz w nagrodę za osiągnięty poziom dopiero od 80 się będziesz tym przejmował.

15 lvl mają world bossy Shadow Behemoth (Queensdale) https://wiki.guildwars2.com/wiki/Shadow_Behemoth i Great Jungle Wurm (Caledon Forest) https://wiki.guildwars2.com/wiki/Great_Jungle_Wurm. Zobacz w podanym wyżej timerze, o której godzinie się pojawiają i idź do lokalizacji gdzie się pojawiają. Możesz też szukać grupy do wspólnego robienia wb w zakładce LFG w grze, pod opcją Open World i lokacją, która Cię interesuje. Przeważnie są jakieś party/squady, a jak nie to przynajmniej kilka przypadkowych osób powinno kręcic sie w pobliżu bossów.

@Boorboon Jeśli zaczynasz dopiero grę to polecam Ci odkryć mapę. Tak na dobry początek. Potem wszystko staje się łatwiejsze. Do odkrywania mapy nie potrzebujesz jakiegoś mega gearu, wystarczy Ci to co dropi. Gdy wbijesz 80 lvl polecam Ci wybrać się na Arah Waypoint który jest na mapie Crushed Shore. Będzie tam stał NPC który za karmę (jedna z walut otrzymywana za robienie eventów) będzie oferował Ci armor o statystykach berserker. Armor ten jest dobry na sam początek (lecz nie najlepszy) pozwoli Ci spokojnie chodzić na world bossy, dungi. Jak dla mnie w następnej kolejności możesz zająć się craftem który trzeba wylvl'ować (http://gw2crafts.net/

Wybierz taki craft który jest odpowiedni do twojej postaci. W sensie, jeśli jest to heavy klasa to wybierz armorsmith , light - tailoring itd. Za laury które możesz otrzymać za logowanie się w dane dni i za wbijanie kolejnych achivment points możesz kupić receptę na Ascended armor. Można powiedzieć, że jest to end game armor. Dzięki slotowi na infuzję którą posiada będziesz mógł z czasem chodzić na fractale T4 (najwyższy tier fractali).

Co do twojej prośby to odpowiem pytaniem, masz dodatek HoT ? Co lubisz robić? PvE , PvP ?

Witam, mam takie pytanie zaczynam właśnie grę w GW 2, mam 15 lvl, i jestem strasznie papierowy, sprawdzałem inne klasy ale na nich również jestem papierowy, podejrzewam więc że to pewnie wina EQ (biegam w startowym EQ, ew. jakieś dwa itemy są na wyższy lvl), nie mam zbytnio funduszy by kupić ów EQ w domu aukcyjnym, więc zostaje crafting, problem w tym że ów zakładka w panelu "Hero" jest zablokowana, myślę (lecz mogę się mylić) iż to dla tego że nie posiadam żadnych receptur, i tu rodzi się istotne pytanie, jak zdobyć ów receptury, zwłaszcza te początkowe, na jakieś "lepsze" podstawowe EQ, które pozwoli mi dalej zagłębić się w fabułę i poznać "działanie gry, użyłem SB na jednej postaci boost`a dającego lvl cap i wmiare EQ, niestety nie mam zielonego pojęcia co robić dalej, widzę że mogę dalej expic postać, fajnie, ale po co, nie mam pojęcia, druga sprawa że nie ogarniam postaci, latam jak jakiś przeszczep, i używam losowych skilli bez składu i ładu, dobra bo zmieniłem taemat, nie mniej jednak jeśli ktoś może mi pomóc, również w sprawie "co robić po wbiciu lvl cap", zgóry bardzo dziękuję.