Kilka pytań nowicjusza

Witam 2 dni temu zacząłem przygodę z Black Desert i mam kilka pytań ogółem przegrałem kilka ładnych godzin, ale potrzebuje informacji niestety w grze nie spotkałem nikogo kto by poświęcił chwile na rozmowę zazwyczaj "I m sorry I not have time", więc pisze tu.

Na początek wybrałem klasę Dark Knight no i przyznam bardzo ciekawa klasa ofensywnie i defensywnie daje rade jeżeli chodzi o solo grę.

No to zaczynam:

- jakieś uwagi odnośnie rozwiania postaci Dark Knight? Chodzi mi o to w co iść jak rozwijać.

- na czym jest najlepszy zarobek korzystałem z łowienia, ale czy są jakieś raidy lub bosy na których idzie zarabiać nawet solo?

- co daje gildia poza członkostwem i biadoleniem na ts?

- system domów co ciekawego?

- jest jakiś warehouse może głupie pytanie, ale nigdzie nie widziałem

- od jakiego poziomu natknę się na ostry exp by spędzać kilka godzin na wbicie kilku marnych %? O ile jest?

- skąd zdobyć kamienie do ulepszeń ekwipunku i jakie są mniej więcej szanse na powodzenie ulepszenia i czy można zabezpieczyć jakimś "Lucky Charm"?

- i ostatnie w co warto zainwestować by ułatwić grę na początku, ale nie przesadzić chodzi mi o kakao cash czy srebrną lub złota paczkę?

Z góry dzięki za pomoc. Proszę tylko o nie jakieś odpowiedzi poszukaj sobie lub tym podobne.

Witaj. Trochę już w bdo pograłem więc postaram się pomóc.

Co do Dark Knighta to Ci nie pomogę mogę jedynie powiedzieć, do 50+ lvla możesz resetowac skille wiec bij tym czym Ci sie podoba. Po 56 masz questa na awakening i jeszcze jedną możliwość resetu skilli wiec póki co sie nie przejmuj.

Co do zarabiania, najlepszy zarobek jest na grindzie, ale to dopiero 56+, są bossy, które leje kilkanaście/kilkadziesiąt osób ale nie potrzebujesz party żeby tam iść.

Gildia daje bonusy do skill i nagrody dzienne. Bonusy na przykład do łowienia ryb itd.

Warehouse jest w każdym większym mieście. Po lewej stronie od mapy masz lupę, kliknij ją kliknij storage i pobiegnij do celu.

Generalnie do 56 lvl leci w miarę szybko, potem już trochę ciężko, do 58 powinienieś na luzie wbić, potem to już konkretny grind.

Kamienie do enchantu wypadają prawie z każdych mobów, a do tego z wielu questów. Co do szans to są w necie poradniki, ale to nie są dane na 100%. Niebardzo rozumiem przed czym chcesz zabezpieczyć item?

Co do cash shopa to nie kupuj tych paczek bo są gówno warte. Jak chcesz wydawać kasę to kup sobie peta (najlepiej 4 bo zbierają loota za Ciebie) i wagę (zwiększa udźwig).

Witam. Skonczylem gre tydzien po premierze teraz chcialem wrocic. Gralem warriorem mialem cos 35lvl ale widze ze Dark Knight jest jakis bardzo mi sie podoba pytanie:

1.Czy trudny jest Dark Knight i jak sprawuje sie w pvp pve

2.Mam z 30 maili z roznymi rzeczami, fajerwerki bony do expa, sloty do inv, czy zuzywac to teraz czy zostawic na pozniejszy etap gry.

3.W co pakowac skille czy jest jakis poradnik?

4.Jakie pierwsze itemy kupowac, ulepszac na niego?

5. Dostalem 100 000 000 srebra w mailu, czy to duzo na co to sporzytkowac?

Jesli jest ktos pomocny to moze podac mi nick w grze bym sie zapytal na bierzaco o rozne rzeczy.

Witam. Skonczylem gre tydzien po premierze teraz chcialem wrocic. Gralem warriorem mialem cos 35lvl ale widze ze Dark Knight jest jakis bardzo mi sie podoba pytanie: 

1.Czy trudny jest Dark Knight i jak sprawuje sie w pvp pve 

2.Mam z 30 maili z roznymi rzeczami, fajerwerki bony do expa, sloty do inv, czy zuzywac to teraz czy zostawic na pozniejszy etap gry.

3.W co pakowac skille czy jest jakis poradnik?

4.Jakie pierwsze itemy kupowac, ulepszac na niego?

5. Dostalem 100 000 000 srebra w mailu, czy to duzo na co to sporzytkowac?

Jesli jest ktos pomocny to moze podac mi nick w grze bym sie zapytal na bierzaco o rozne rzeczy.

1 Jest łatwy, szbko się expi jak i w pvp jest dobry.

2 exp itd zostaw, kase jak masz odbierz ;P

3 Może i jest - na ts ci by ktoś więcej powiedział ;)

5 na eq +15

Mam jeszcze pytanie orientuje się ktoś jak na wersji steam kupuje się kakao cash?

Widzę, że dostaliście takie dość słabe odpowiedzi więc postaram się trochę uzupełnić ;) Niestety jest to forum policyjne i zbanowali mi konto za rozmowę z kolegą w jego własnym temacie no ale cóż... Zrobiłem nowe by wam odpisać :P

- Na czym zarabiać? Najlepiej grind na piratach, sousanach a później bandyci na pustyni. Sugeruję robić to w party bo łatwiej się obronić przed ludźmi, którzy chcą zabrać spota jak i w grupie działa opcja "special deals" czyli itemy np. od niebieskiego w dół są automatycznie sprzedawane na markecie (nie pojawiają się w ekwipunku czyli nie zajmują udźwigu) przez co możesz dłużej siedzieć na spocie. Do tego 5 osób to jest 20 petów czyli więcej zebranego loot'a.

Druga rzecz to musicie ogarnąć swoje imperium niewolników ale tu nie będę się rozpisywał tylko dam linka do guida, który jak krowie na rowie po kolei tłumaczy co musicie zrobić by zarobić. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1puGf6vdF1nZMN4C2GKf0P_EXwYcFgciZ3FEVOJbRLfw/edit#gid=2094125593

Macie tam po kolei w punktach za co się zabrać przy jakiej ilości CP a w zakładkach Ore, Timber i Grains macie wyszczególnione Nody, które warto mieć i do którego miasta należą. Ogólnie polecam swoją "BAZĘ" zrobić w Velii albo Heidel. Ale o tym też tam jest mowa.

- Z IS najważniejsze są Pety (trzy sztuki must have, czwartego dostaniecie za free, co jakiś czas rozdawany jest pingwin), do tego udźwig (do kupienia też za loyality ale mało i długo trwa uzbieranie). Value Pack, pożądany ale nie konieczny (do kupienia za silver w grze ale ciężko bo ludzie campią) i ewentualnie strój, który daje nieznaczne bonusy (jak value pack tylko o wiele łatwiej kupić, o ile nie czekacie na ten jeden wymarzony tylko weźmiecie pierwszy lepszy wystawiony tylko dla bonusów).

- Z expem jest tak, że na 58 męczysz się kilka godzin na wbicie kilku procent, na 59 kilka godzin na wbicie procenta, a na 60 kilka godzin na wbicie niczego ;P

- Enchant to mega ciężka sprawa do wytłumaczenia ale jeśli chodzi o zabezpieczanie to nie ma takiej możliwości, z tym, że tutaj armory i bronie nie rozpadają się po failu tylko spada im enchant np. z TET na TRI. Inna historia jest z biżuterią, tam podbijasz łącząc dwa takie same itemy - fail = strata obu. Ten rodzaj enchantu możesz zabezpieczyć w ten sposób, że w przypadku nieudanej próby podbicia kolczyków stracisz tylko jeden ale drugi i tak ma szansę na degradację podbicia czyli z DUO na PRI, z TRI na DUO itd.

- Początkowy gear, który powinien interesować to Ultimate Grunil Armor DUO or TRI (pasuje do każdej postaci) albo Utimate Heve Armor (plusem jest możliwość przyszłościowego przebierania się w end game armor po jednej części a nie całym setem). Broń zależna od klasy ale najczęściej to jest Rosar Weapon. Z biżuterii polecam DUO Blue Coral Earing x2, 2x PRI Mark of Shadow (ewentualnie gdy ukończysz Valencia i Valencia II quest line dostaniesz pierścionki tej samej wartości, questy do zrobienia na 56-57lvl) - Pasek i naszyjnik według preferencji, ja używałem PRI-DUO Ancient Set'u bardzo długo (jako ostatni go zmieniłem chyba).

To chyba wam starczy na początek ;)

Kilka kolenych pytań :P

1.Dlaczego znikly mi questy pod mapa po prawej stronie ekranu i musze patrzec na "O" czy da sie to przywrocic?

2.Tutaj nie ma wymagan lvl co do itemow? W takim razie moge na 20lvl zalozyc najlepszy set? Jaki pierwszy set i bron zbierac na Dark Knight

3.Da sie komus cos przekazac na Trade? Chociaz kase?

4.Ktore questy dodatkowe oplaca sie robic, robie wszystkie...

5.Mam 3 pracownikow i nie moge na razie wiecej miec bo nie mam kwater. Czy umeblowanie mieszkania zwieksza jego pojemnosc czy to cos daje w ogole?

6.Na razie tyle ale bedzie pytań wiecej :)

1. Czasem się wyłącza, więc musisz wejść w opcje i edit ui i zaznaczyć w miejscu questow takie "oczko".

2. Nie ma wymagań lvlowych co do itemów więc tak, możesz sobie przerzucać np taki grunil set na nowego chara. Co do setu na dk to musisz sam popatrzeć na guidy gdyż tu nie pomogę bo nie gram tą postacią.

3. Poty, eliksiry się da to na pewno, hajsu niestety nie.

4. Robienie questów daje Ci kontrybucję zatem im więcej questów zrobisz tym więcej kontrybucji expa dostaniesz, więc od Ciebie zależy ile będziesz robił ich. Niektóre questy w zakładce suggested dają dodatkowe inventory sloty oraz troche black stonów (armor i weapon) zatem jako poboczne to je bym radził zrobić.

5. W miastach masz różne domki, za punkty kontrybucji możesz wykupić dany domek i gdy klikniesz na konkretny to pojawi Ci się kilka opcji jakie ma stanowić dany domek np, możesz wykupić domek z storage slotami ( będziesz miał więcej slotów w storage w mieście), residence - rezydencja Twoja do której możesz wchodzić i ustawiać np kuchenki do gotowania i inne meble, różne fabryki do których możesz wysłać workerów aby wytwarzali coś no i odpowiedz na Twoje pytanie to lodging. Im wiecej lodgingu - łóżek to tym więcej możesz zatrudnić workerów.

6. Polecałbym jednak znalezć gildię w której ktoś w miarę na bieżąco będzie mógł pomóc i odpowiadać na pytania, na pewno szybciej i więcej informacji się dowiesz. Przy okazji zareklamuję swoją gildię i jeśli Ci się podoba i posiadasz discorda to zapraszam do napisania do mnie w grze w ramach rekrutacji :D https://mmorpg.org.pl/forum/topic/98703-gildia-rekrutacja/

Na drugi punkt odpowiedziałem wcześniej więc nie wiem po co znowu o to pytacie. W czwartym kolega wprowadził Cię w błąd bo nie wszystkie questy dają cp exp więc musisz zwracać uwagę co robisz. Zakładka suggested może być aczkolwiek oprócz Valencia i Valencia II nie robiłbym specialnie nic więcej.

Witam 2 dni temu zacząłem przygodę z Black Desert i mam kilka pytań ogółem przegrałem kilka ładnych godzin, ale potrzebuje informacji niestety w grze nie spotkałem nikogo kto by poświęcił chwile na rozmowę zazwyczaj "I m sorry I not have time", więc pisze tu.

Na początek wybrałem klasę Dark Knight no i przyznam bardzo ciekawa klasa ofensywnie i defensywnie daje rade jeżeli chodzi o solo grę.

No to zaczynam:

- jakieś uwagi odnośnie rozwiania postaci Dark Knight? Chodzi mi o to w co iść jak rozwijać.

- na czym jest najlepszy zarobek korzystałem z łowienia, ale czy są jakieś raidy lub bosy na których idzie zarabiać nawet solo?

- co daje gildia poza członkostwem i biadoleniem na ts?

- system domów co ciekawego?

- jest jakiś warehouse może głupie pytanie, ale nigdzie nie widziałem

- od jakiego poziomu natknę się na ostry exp by spędzać kilka godzin na wbicie kilku marnych %? O ile jest?

- skąd zdobyć kamienie do ulepszeń ekwipunku i jakie są mniej więcej szanse na powodzenie ulepszenia i czy można zabezpieczyć jakimś "Lucky Charm"?

- i ostatnie w co warto zainwestować by ułatwić grę na początku, ale nie przesadzić chodzi mi o kakao cash czy srebrną lub złota paczkę?

Z góry dzięki za pomoc. Proszę tylko o nie jakieś odpowiedzi poszukaj sobie lub tym podobne.