Komputer Stacjonarny vs Laptop do MMORPG

Witam jak w temacie mam pewien dylemat czy kupić Komputer Stacjonarny czy Laptopa do Gier MMORPG , mój budżet na to wynosi 5 tys zł.

Komputer stacjonarny na pewno będzie szybszy i jest możliwość jego rozbudowy , natomiast laptop wszystko w jednym ale wolniejszy będzie ale zawsze będę mógł go zabrać ze sobą i mniej miejsca zajmuje ( chodź miałem drogiego laptopa za 7 tys i po okresie gwarancji spaliła się karta graficzna ( koszt karty 1200zł ) dlatego stwierdziłem że nie opłaca się naprawiać i przez rok czasu tak drażę temat i jeszcze nic nie kupiłem .

Dlatego postanowiłem założyć ten temat i doradzić się ludzi bo bez mmorpg nie da się żyć :P

To będzie sprzęt przenośny czy stacjonarny?

raczej gram tylko w domu .

No to problem z głowy? PC i tyle.

tylko mam pewien problem nie mam go zbytnio gdzie ustawić w domu ;D mało miejsca a nie chce zagracić salonu i dlatego mam taki dylemat .

No to problem z głowy? Laptop i tyle.

niekoniecznie są ładne "kwadratowe" obudowy typu cube które są małe kompaktowe i można je sobie postawić gdziekolwiek i nie szpecą zbytnio lub stacje typu "na pająka" wszystko na wierzchu z serii open case więc proszę tutaj nie wprowadzać w błąd bo do mmo potrzeba dobre cpu którego nie uświadczy się w lapach do 3-4k zł a powyżej mówimy tu o komfortowym graniu a nie w fhd lub mniej ze ściętymi detalami (typu auto) żeby to chodziło do tego lapy się grzeją brak możliwości praktycznej rozbudowy w tanich kasztanach więc tyle w temacie

pc ok cube lub open case do tego bebechy już sprawa indywidualna + klawia i mycha bez przewodowa i można grać + przy tv np w 4k podłączenie laptopa i "uciągnięcie" gry na zadawalającym komforcie graniczy z cudem a przy pc jest już to wmiarę możliwe

Jak chciałbyś stacjonarkę, ale równocześnie chcesz oszczędzić miejsce, to zawsze możesz się pobawić w coś takiego (o ile masz do takich rzeczy smykałkę i zapał :D):

Zamiast stołu, czy innego elementu wyposażenia salonu, możesz zrobić sobie fajnego peceta.

Witam jak w temacie mam pewien dylemat czy kupić Komputer Stacjonarny czy Laptopa do Gier MMORPG , mój budżet na to wynosi 5 tys zł.

Komputer stacjonarny na pewno będzie szybszy i jest możliwość jego rozbudowy , natomiast laptop wszystko w jednym ale wolniejszy będzie ale zawsze będę mógł go zabrać ze sobą i mniej miejsca zajmuje ( chodź miałem drogiego laptopa za 7 tys i po okresie gwarancji spaliła się karta graficzna ( koszt karty 1200zł ) dlatego stwierdziłem że nie opłaca się naprawiać i przez rok czasu tak drażę temat i jeszcze nic nie kupiłem .

Dlatego postanowiłem założyć ten temat i doradzić się ludzi bo bez mmorpg nie da się żyć :P