Nowa grafika

Siemka, tak się składa, że niedawno padła mi karta graficzna. Na ten moment znalazłem stary zamiennik, ale raczej nie jest on wydajny. Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu karty, która będzie pasować do takiego setupu:

- procek: intel core i5 - 2310 2.90 GHz

- płyta główna: MSI MS-7732

Z góry dzięki za pomoc :D

Budżet? Nie ma sensu, żebyś kupował super drogiej karty bo będzie blokowana przez procesor.

Jeśli chodzi o pieniądze, to nie mam pojęcia w jakich kwotach muszę się obracać. Karta nie musi być super droga i najlepsza, tylko w przyzwoitej cenie i żeby potrafiła uciągnąć troszkę bardziej wymagające tytuły.

Jakie tytuły masz zamiar odpalić? Chcesz nową czy używaną? Przykładowo na takim czymś https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-550-gaming-oc-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-gv-rx550gaming-oc-2gd-976906/

nie wiem ile masz ramu, ale jeżeli 8, to z taką kartą powinieneś móc odpalić wiedźmina w fullhd na nisko/średnich

Bo generalnie możesz coś kupić z 2016/17, co zostało wykonane pod budżet lub jakąś topową kartę z 2013/14, która obecnie jest tania.

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-mini-4gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-zt-p10510a-10l-1073471/

Ok, dzięki za odpowiedzi, wezmę te karty pod uwagę ;-)

tiaaa a panowie o czymś nie zapomnieli? może przydałoby się podać zasilacz co mu po dobrej/nowej grafie jak mu nie odpali pulpitu :P bo zasiłka nie uciągnie ;) a spalić się karta mogła od złego zasilacza =] tak zupełnie przy okazji

Wstrzymaj sie chilkę (miesiac dwa) bitcoin aktualnie leci na ryj wiec może coś się ruszy w cenach kart graficznych. Górnicy zbankrutuja (przynajmniej czesc) to sie pojawi masa kart na rynku co obnizy ceny.

W sumie nie wiem dlaczego nie spytałem o zasilacz...

nie kupuj radeon'a rx 550

to niskobudżetówka

za 80 zł więcej masz 460 RX dużo wydajniejszy a cena 400-500 zł

Siemka, tak się składa, że niedawno padła mi karta graficzna. Na ten moment znalazłem stary zamiennik, ale raczej nie jest on wydajny. Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu karty, która będzie pasować do takiego setupu:

- procek: intel core i5 - 2310 2.90 GHz

- płyta główna: MSI MS-7732

Z góry dzięki za pomoc :D