Czy warto wrócić po roku :)

Witam:. Z racji tego ,że nie ma jakiegoś sensownego mmo zastanawiam się nad powrotem do b&s... :) I tutaj mam parę pytanek odnośnie gry :)

1.Czy jest p2w?

2.Jaką klasą polecacie zacząć- widziałem ostatnio, że dodali gunnera-sprawdza się?

3.Jak teraz wygląda sprawa z ulepszaniem ekwipunku?

4.Jak z populacją ludzi na serwerze?

5.Powiedzmy, że wbiłem ten 45lvl i co dalej?

6.Jakieś porady macie na początek ?

7.Jak wygląda sprawa z craftingiem i gatheringiem- co teraz opłaca się wybrać ?

8.Jest jakieś polskie forum z jakimiś poradnikami itp.? ew.może być po ang. :)

9. na sam koniec jaka jest wasza ogólna opinia o gierce warto, czy nie?

To chyba na tyle...:) Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi ^^

Po dodaniu Gunera serwery są pełne. Od środy codziennie czeka się 5-15 min by wejść na serwer.

1.Wszystko można dostać za golda. Nic co by było P2W nie można kupić bezpośrednio z item shopu. Choć elementy wspomagające są. Czasami są eventy albo paczki typu Hazard, które akurat mnie niemiłosiernie irytują i nie raz przez nie straciłem sporo golda. Baa nawet nie raz przez to zbankrutowałem co kusi by wydać realną kasę by się odkuć ale ja jestem silny i jak na razie wydąłem na tę grę tylko/aż 1$ jednego dolara gdy była paczuszka na bundle.

2.Wyszstko zależy od twojego gustu, stylu i czym wygodniej po prostu będzie ci sie grało. Jeśli chcesz jakąś poradę co wybrać to odsyłam do mojego starego postu w temacie "początek w blade and soul"

Co do Gunera to taki cholernie mobilny Force Master. Czysty DPS ma jedynie jeden skill dla party, który kiedyś miał Wl przy odpalaniu sb. A mianowicie restart cd i cd party.

Nie wiem czy inni gracze też to zauważyli, bo może nawet nie mieli okazji tego zauważyć bo wszyscy robią Jin Gunera. Rasa Yun Gunner ma starą animację chodzenia/biegu Yun i na dodatek lekko zbugowaną. Nie przeszkadza to grze ale dziwnie po prostu to wygląda.

Gunslinger aka Gunner - DPS, potrafi zrestartować cd członkom teamu. W mojej ocenie będzie identycznie co przy Fm ze znalezieniem party czy clanu. W moim odczuciu Poziom trudności w opanowaniu będzie w PVE: Łatwy w PvP: Trudny-Bardzo trudny po nerfie który na pewno będzie.

3.Co do ekwipunku to cały czas ułatwiają życie nowym.

4. Tak jak pisałem na samym początku. Po aktualizacji serwery są pełne przez co trzeba nawet stać w kolejce by wbić do gry. Ludzi od groma na początkowych instancjach jak i na końcowych.

5. Po skończeniu fabularnych będziesz mieć ok HM8. Jeśli zaczynasz wbijać HM lvle to odsyłam do mojego postu w temacie "Hm lvl na czym sie skupić" . Chyba ten pseudo poradnik dla nowych jest nadal aktualny. (@Drovv Nadal czekam na tę kratę piwa)

6.W temacie"Początek w Blade and soul" w moim poście są również i cenne rady.

7. Aktualnie dobrze się wychodzi przy nabijaniu lvla craft experint charmów i standardowo na zarobek STSy.

8. Zależy o jaki poradnik ci chodzi. Jeśli o szybkie wbicie lvla to większość znajdziesz tutaj. A co do pvp i mechanik w dungach to sporo można wynieść z youtuba.

9. Moja opinia. Najlepsza gra z działu F2P. Najlepsze PVP jakiekolwiek widziałem. Kolekcjonowanie outfitów jest uzależniające. Denerwuje jedynie to, że czasami wydajesz 3k golda i nic nie dostajesz a ktoś inny dostaje coś zarąbistego za pierwszym podejściem. Najgorsze jest to, że f9 czyli taki kantor jakieś debile zapychają go by inni gracze nie mogli wymienic golda na walutę i kupić sobie coś fajnego, co zmusza desperatów po wyciągniecie portfela.

Po dodaniu Gunera serwery są pełne. Od środy codziennie czeka się 5-15 min by wejść na serwer.

 

1.Wszystko można dostać za golda.  Nic co by było P2W nie można kupić bezpośrednio z item shopu. Choć elementy wspomagające są. Czasami są eventy albo paczki typu Hazard, które akurat mnie niemiłosiernie irytują i nie raz  przez nie straciłem sporo golda. Baa nawet nie raz przez to zbankrutowałem co kusi by wydać realną kasę by się odkuć ale ja jestem silny i jak na razie wydąłem na tę grę tylko/aż 1$ jednego dolara gdy była paczuszka na bundle.

 

2.Wyszstko zależy od twojego gustu, stylu i czym wygodniej po prostu będzie ci sie grało. Jeśli chcesz jakąś poradę co wybrać to odsyłam do mojego starego postu w temacie "początek w blade and soul" 

Co do Gunera to taki cholernie mobilny Force Master. Czysty DPS ma jedynie jeden skill dla party, który kiedyś miał Wl przy odpalaniu sb. A mianowicie restart cd i cd party.

Nie wiem czy inni gracze też to zauważyli, bo może nawet nie mieli okazji tego zauważyć bo wszyscy robią Jin Gunera. Rasa Yun Gunner ma starą animację chodzenia/biegu Yun i na dodatek lekko zbugowaną. Nie przeszkadza to grze ale dziwnie po prostu to wygląda.

 

Gunslinger aka Gunner - DPS, potrafi zrestartować cd członkom teamu.  W mojej ocenie będzie identycznie co przy Fm ze znalezieniem party czy clanu. W moim odczuciu Poziom trudności w opanowaniu będzie w PVE: Łatwy w PvP: Trudny-Bardzo trudny po nerfie który na pewno będzie.

 

3.Co do ekwipunku to cały czas ułatwiają życie nowym.

 

4. Tak jak pisałem na samym początku. Po aktualizacji serwery są pełne przez co trzeba nawet stać w kolejce by wbić do gry. Ludzi od groma na początkowych instancjach jak i na końcowych.

 

5. Po skończeniu fabularnych będziesz mieć ok HM8. Jeśli zaczynasz wbijać HM lvle to odsyłam do mojego postu w temacie "Hm lvl na czym sie skupić" .  Chyba ten pseudo poradnik dla nowych jest nadal aktualny. (@Drovv Nadal czekam na tę kratę piwa)

 

6.W temacie"Początek w Blade and soul" w moim poście są również i cenne rady.

 

7.  Aktualnie dobrze się wychodzi przy nabijaniu lvla craft experint charmów i standardowo na zarobek STSy.

 

8. Zależy o jaki poradnik ci chodzi. Jeśli o szybkie wbicie lvla to większość znajdziesz tutaj. A co do pvp i mechanik w dungach to sporo można wynieść z youtuba.

 

9. Moja opinia. Najlepsza gra z działu F2P. Najlepsze PVP jakiekolwiek widziałem. Kolekcjonowanie outfitów jest uzależniające. Denerwuje jedynie to, że czasami wydajesz 3k golda i nic nie dostajesz a ktoś inny dostaje coś zarąbistego za pierwszym podejściem. Najgorsze jest to, że f9 czyli taki kantor jakieś debile zapychają go by inni gracze nie mogli wymienic golda na walutę i kupić sobie coś fajnego.

Dzięki za odpowiedz : ) A jeśli chodzi o poradnik to kiedyś miałem taką stronkę jak rozdawać skille do pvp/pve tylko właśnie zapomniałem nazwy... Znasz jakąś godną polecenia ? I jeszcze jak byś mógł mi napisać co to są te STS'y i wgl czy możesz napisać wszystkie skróty nazw dungeonów/itemów itp , które są potrzebne żeby w miarę ogarniać :)

ref

Po angielsku jest https://www.bns.academy/

Po  angielsku jest https://www.bns.academy/

A sama strona jak rozdawać skille pamiętam, że kiedyś taką właśnie miałem :D

edit: jak by ktoś mi mógł podać linka do najlepszego buildu dla destroyera to był bym wdzięczny :)

Jeśli wracasz po roku przerwy to wiedz, że drzewka skili znikały. Teraz po odblokowaniu skilla wybierasz co ma robić np dmg, stun, kd, daze, heal, protect itp. każdy ma przypisane trzy warianty. Ostatecznie i tak idzie sie w dmg i od sytuacji w teame / mechaniki dunga wybierasz resztę. W grze jest również training room (f12) gdzie możesz obczaić zasadę działania poszczególnych skilli i ich wariantów jak i comba dla danej klasy (sama gra w treinig roomie nakierowuje na najleszpe bildy). Przez to, że wywalili drzewka teraz prawie dla każdej klasy liczą się tylko po dwa buildy. Prawie w ogóle nie ma różnorodności. Teraz budujesz się nie na skillach(drzewku) tylko na ekwipunku a dokładniej na ich pasywkach które dają różne biżuterie. Zresztą pisałem to już kiedyś w jakimś poście.

Co do skrótów to sorry nie ma już sts'ów są ts'y XD

STS- silverfrost Tranformation stone teraz to TS- Transformation sotne które wymagane są do podbijania eq, craftu, transmutacji.

TS albo stare STS - Transformation Stone

PTS albo stare psts - Premium transformation stone

Leg - legendarka

dung - dungeon

Yeti/Den - Avalanche Den

CS- Cold Storage

Masts w polskich klanach Maszty- The Shattered Masts

Asura - Sogun's lament

EC- Ebondrake Citadel

DT- Desolate Tomb

NF/ Foundry - Naryu Foundry

NS/ Sanctum - Naryu Sanctum

BT - Black Tower/Skybreak Spire

toi - tower of infinity

No nie wiem co jeszcze by ci tu napisać raczej skracają to od pierwszych liter albo ucinają jakieś słowo zostawiając te bardziej rozpoznawalne jak np w masztach. Wydaje mi się, że łatwo się domyślić np. taka surówka jak SS- soul stone.

Jeśli wracasz po roku przerwy to wiedz, że drzewka skili znikały. Teraz po odblokowaniu skilla wybierasz co ma robić np dmg, stun, kd, daze, heal, protect itp. każdy ma przypisane trzy warianty. Ostatecznie i tak idzie sie w dmg i od sytuacji w teame / mechaniki dunga wybierasz resztę. W grze jest również training room (f12) gdzie możesz obczaić zasadę działania poszczególnych skilli i ich wariantów jak i comba dla danej klasy (sama gra w treinig roomie nakierowuje na najleszpe bildy). Przez to, że wywalili drzewka teraz prawie dla każdej klasy liczą się tylko po dwa buildy. Prawie w ogóle nie ma różnorodności. Teraz budujesz się nie na skillach(drzewku) tylko na ekwipunku a dokładniej na ich pasywkach które dają różne biżuterie. Zresztą pisałem to już kiedyś w jakimś poście.

Co do skrótów to sorry nie ma już sts'ów są ts'y XD

STS- silverfrost Tranformation stone teraz to TS- Transformation sotne które wymagane są do podbijania eq, craftu,  transmutacji.

TS albo stare STS - Transformation Stone

PTS albo stare psts - Premium transformation stone

Leg - legendarka           

dung - dungeon

Yeti/Den - Avalanche Den

CS- Cold Storage

Masts w polskich klanach Maszty- The Shattered Masts

Asura - Sogun's lament

EC- Ebondrake Citadel

DT- Desolate Tomb

NF/ Foundry - Naryu Foundry

NS/ Sanctum - Naryu Sanctum

BT - Black Tower/Skybreak Spire

toi - tower of infinity

No nie wiem co jeszcze by ci tu napisać raczej skracają to od pierwszych liter albo ucinają jakieś słowo zostawiając  te bardziej rozpoznawalne jak np w masztach. Wydaje mi się, że łatwo się domyślić np. taka surówka jak SS- soul stone.

Kurcze zastanawiam się nad destroyerem/summonerem/assasinem - o nim czytałem, że niby jest bardzo dobry, co byś polecił ? ;D Wiem, że obie klasy w miarę łatwe są do ogarnięcia i własnie nw.. :D A https://bnstree.com - ta stronka może być?

Fajna stonka. A co do destro/summa to sam musisz wybrać, bo style gry nimi są zupełnie inne i jednym lepiej będzie ci się grac na pve a innym lepiej na pvp albo którymś znajdziesz równowagę i dobrze ci się będzie grać na pve jak i pvp. Jedyne co mogę ci powiedzieć to to, że pod koniec łatwiej będzie znaleźć ci party na raid summonerem jako healer. Destro łatwo można zastąpić Forcemasterem albo Bladedancerem. Klasy leczące są tylko dwie Summoner i Soulfighter.

Teraz w BnS jest taka niestandardowa trójca Tank, Heal, Buff. Każda klasa robi dpsa który zależny jest on od eq.

Spammoner albo Spinner decyzja należy do ciebie.

Fajna stonka. A co do destro/summa to sam musisz wybrać, bo style gry nimi są zupełnie inne i jednym lepiej będzie ci się grac na pve a innym lepiej na pvp albo którymś znajdziesz równowagę i dobrze ci się będzie grać na pve jak i pvp. Jedyne co mogę ci powiedzieć to to, że pod koniec łatwiej będzie znaleźć ci party na raid summonerem jako healer. Destro łatwo można zastąpić Forcemasterem albo Bladedancerem. Klasy leczące są tylko dwie Summoner i Soulfighter.

Teraz w BnS jest taka niestandardowa trójca Tank, Heal, Buff. Każda klasa robi dpsa który zależny jest on od eq.

 

Spammoner albo Spinner decyzja należy do ciebie.

A assasin ? - też czytałem, że teraz niby dobry... :)

edit: do czego służą te naroyu coin ?

Nie wiem co czytasz ale według mnie każda klasa jest dobra jeśli się ją ogarnia i po prostu potrafi się nią grać. Liczą się bardziej twoje umiejętności i gear niż sama klasa.

Co do Assasina to jak masz dobry gear to i będziesz miał dobry dps jak każda inna klasa. Assasin jest mile widziany dzięki swojemu blue buffowi, stealthowi i za taxi (przenosi ludzi z party do miejsca w którym on sie znajduje). W pvp jak dla mnie ma on najgorsza desperacką taktykę. Uciekanie, cały czas niewidzialność i od czasu do czasu harasoawnie przeciwnika by zadać jakieś obrażenia i wygrać scrolla.

Naryu coiny wymieniasz na różne rzeczy np. gem +35ap i inne pierdoły. Kiedyś za nie wchodziło sie na niektóre specjalne instancje np bsh24. Ogólnie pod koniec są nic nie warte.

Nie wiem co czytasz ale według mnie każda klasa jest dobra jeśli się ją ogarnia i po prostu potrafi się nią grać. Liczą się bardziej twoje umiejętności i gear niż sama klasa.

Co do Assasina to jak masz dobry gear to i będziesz miał dobry dps jak każda inna klasa. Assasin jest mile widziany dzięki swojemu blue buffowi, stealthowi i za taxi (przenosi ludzi z party do miejsca w którym on sie znajduje). W pvp jak dla mnie ma on najgorsza desperacką taktykę. Uciekanie, cały czas niewidzialność i od czasu do czasu harasoawnie przeciwnika by zadać jakieś obrażenia i wygrać scrolla.

Naryu coiny wymieniasz na różne rzeczy np. gem +35ap i inne pierdoły. Kiedyś za nie wchodziło sie na niektóre specjalne instancje np bsh24. Ogólnie pod koniec są nic nie warte.

A jakie gemy polecasz dla summonera ?

edit: i jeszcze jedno..Teraz jakoś exp na początku przyśpieszyli? bo mam 17lvl na instancji gdzie rok temu miałem 10/11lv xD

na którym lv dostaje się pierwszą bizuterie?

A jakie gemy polecasz dla summonera ?

edit: i jeszcze jedno..Teraz jakoś exp na początku przyśpieszyli? bo mam 17lvl na instancji gdzie rok temu miałem 10/11lv xD 

Teraz się dostaję biżuterie z questów, czy zakładać tą z skrzynek z dungeonów?

Sorry za podwójnego posta...Przez przypadek mi się klikło xD

Mam jeszcze pare pytanek napisze je w pkt. będzie wygodniej mi i wam :D

1.Exp szybciej leci, czy mi się wydaje?

2.Bizuteria z questów czy z skrzynek dungeonowych?

3.Te naroyu coin to teraz zastępują te green stony naprzykład? Bo w Jadestone Village pamiętam ze soul shieldy się właśnie za nie kupywało, a teraz za te naroyu.. :D

4. Te memory ball do czego służą?

Raczej nie powinieneś martwić się które gemy są najlepsze a które nie, tylko o to jak dostać te lepsze gemy dające ap. Gemy dające do ap możesz sobie z transmutować, wymienić za jakieś eventowe pierdółki albo jak ma sie farta dostać je z trova albo z tread chestów. Okresy z Trovami i chestami są często nazywane p2w bo wtedy bardzo trudno wymienić golda na hcoiny, bo wszyscy sie na to rzucają, więc kupić je są wstanie zazwyczaj osoby które wyciągają portfel. Trochę w tym racji jest, bo masz jakąś szanse, że dostaniesz z nich coś co mocno przyśpieszy twój rozwój. Jednak z drugiej strony nie możesz kupić bezpośrednio "tego op" przedmiotu tylko "może ci sie wylosuje a może nie" czyli nawet jeśli nakupowałeś kluczy do trova albo same chesty za golda(hcoin) czy za realną kase(ncoin) niekoniecznie możesz dostać coś co byś chciał albo coś co przyspieszyłoby rozgrywkę. Jedna osoba może dostać najlepszy gem nie wydając nawet centa czy coppera a inna wyda z 5k golda albo z 50$ i nic nie dostanie.

Dobra, pytałeś sie o gemy a ja rozpisałem sie o domniemanym p2w.

Aktualnie najlepsze typy gemów dla wszystkich by wyciągnąć jak największego dpsa to: Diamond, Amethyst, Ruby, Citrine, Aquamarine, Obsydian. Ale na początku liczy się każdy który daje ci więcej ap.

Z obecnego eventu możesz dostać hexagonal amethyst.

1. Co do expa, to nie wydaje ci sie, po prostu zwiększyli i to znacznie by można było jak najszybciej wbić 45/50 lvl i cieszyć sie w pełni 1v1 i 3v3 no i żeby szybciej dogonić innych. Nie zapominaj, teraz o evencie czyli memory tower za który dostajesz 15k expa i mogą to robić nowe postacie mające przynajmniej 11 normalny lvl.

2. Jakoś po 20. Na początku bierz wszystko co ma większe ap po 50 lvl zdobądź pinacle następnie legendarki. (Masz to opisane w postach/linkach które wcześniej ci podałem).

3. Tak

4. Memory bell to na przykład jedna z tych eventowych pierdółek za które możesz wymienić na ciekawe nagrody. Tak jak pisałem wyżej np. hexagonal amethyst, outfit itp. Wymienić je możesz w inventory w zakładce Dragon Express. (Na dole inventory). Nie sprzedawaj ani nie wyrzucaj coin of memory. Jest to bug po ostatnim patchu, powinny to być Memory bell więc w tą środę wymienią ci je na te poprawne i naprawią to.

Jeszcze jedno, kup (a dokładniej weź za darmo bo kosztują 0 ncoin) Jyansei Jackpot z item shopu (f10) zakładka featured albo time limited. Kolejny element eventu co 10 godzin na jednej postaci możesz dostać ciekawe nagrody np 1kk exp charm (jeden milion expa od tak do wykorzystania jak nabijesz 50 lvl) i inne. No i jeszcze codziennie możesz za darmo wziąć sobie jeden memory bell również z item shopu.

Raczej nie powinieneś martwić się które gemy są najlepsze a które nie, tylko o to jak dostać te lepsze gemy dające ap. Gemy dające do ap możesz sobie z transmutować, wymienić za jakieś eventowe pierdółki albo jak ma sie farta dostać je z trova albo z tread chestów. Okresy z Trovami i chestami są często nazywane p2w bo wtedy bardzo trudno wymienić golda na hcoiny, bo wszyscy sie na to rzucają, więc kupić je są wstanie zazwyczaj osoby które wyciągają portfel. Trochę w tym racji jest, bo masz jakąś szanse, że dostaniesz z nich coś co mocno przyśpieszy twój rozwój. Jednak z drugiej strony nie możesz kupić bezpośrednio "tego op" przedmiotu tylko "może ci sie wylosuje a może nie" czyli nawet jeśli nakupowałeś kluczy do trova albo same chesty  za golda(hcoin) czy za realną kase(ncoin) niekoniecznie możesz dostać coś co byś chciał albo coś co przyspieszyłoby rozgrywkę. Jedna osoba może dostać najlepszy gem nie wydając nawet centa czy coppera a inna wyda z 5k golda albo z 50$ i nic nie dostanie.

Dobra, pytałeś sie o gemy a ja rozpisałem sie o domniemanym p2w.

 

Aktualnie najlepsze typy gemów dla wszystkich by wyciągnąć jak największego dpsa to: Diamond, Amethyst, Ruby, Citrine, Aquamarine, Obsydian. Ale na początku liczy się każdy który daje ci więcej ap.

 

Z obecnego eventu możesz dostać hexagonal amethyst.

 

1. Co do expa, to nie wydaje ci sie, po prostu zwiększyli i to znacznie by można było jak najszybciej wbić 45/50 lvl i cieszyć sie w pełni 1v1 i 3v3 no i żeby szybciej dogonić innych. Nie zapominaj, teraz o evencie czyli memory tower za który dostajesz 15k expa i mogą to robić nowe postacie mające przynajmniej 11 normalny lvl.

2. Jakoś po 20. Na początku bierz wszystko co ma większe ap po 50 lvl zdobądź pinacle następnie legendarki. (Masz to opisane w postach/linkach które wcześniej ci podałem).

3. Tak

4. Memory bell to na przykład jedna z tych eventowych pierdółek za które możesz wymienić na ciekawe nagrody. Tak jak pisałem wyżej np. hexagonal amethyst, outfit itp. Wymienić je możesz w inventory w zakładce Dragon Express. (Na dole inventory). Nie sprzedawaj ani nie wyrzucaj coin of memory. Jest to bug po ostatnim patchu, powinny to być Memory bell więc w tą środę wymienią ci je na te poprawne i naprawią to.

 

Jeszcze jedno, kup (a dokładniej weź za darmo bo kosztują 0 ncoin) Jyansei Jackpot z item shopu (f10) zakładka featured albo time limited. Kolejny element eventu co 10 godzin na jednej postaci możesz dostać ciekawe nagrody np 1kk exp charm (jeden milion expa od tak do wykorzystania jak nabijesz 50 lvl) i inne. No i jeszcze codziennie możesz za darmo wziąć sobie jeden memory bell również z item shopu.

Te Memory Tower właśnie robiłem, i właśnie nie wiedziałem o co chodzi, że bossa z 50lv mieliśmy zabić mając 20lv xd, ale jakoś się udało...:D -i to z tego dungeona tylko leci ten exp bezpośrednio na postać czy item który go doda na 50lv?I co ile go ten dungeon można robić,bo wchodząc przez ta wyszukiwarkę (f8) to nie mogę wejść, a stojąc przy tym ''pomniku'' mogę wyszukać lub dołączyć do jakiegoś party...Jak to jest ? :) A czym różnią się te Trovy od chestów-i które w razie czego bardziej opłaca się otwierać? Te hcoin to co to dokładnie jest,wymienia się to za golda? Tych Coin of Memory nawet nie mam z tego co widzę.. :DMemory bell- jak to zdobyć-bo tak szczerze to nawet nie zwracałem uwagi skąd ja to mam XD I jak byś mógł mi jeszcze napisać na jakiej stronce jest rozpiska i wytłumaczenie eventów jakie są w danym czasie :) To chyba narazie na tyle... Dzięki za odpowiedz. :)

Tower of memory możesz robić raz dziennie, wcześniej pamiętając by wziąć daily. 5k expa dostajesz za daily a 10k za dynamic quest(albo odwrotnie) i dostajesz exp po odebraniu nagrody. Nagrodą jest również pomyłka jaką jest coin of memory jak i skrzyneczka z której dropią Memory belle i dodatkowe inne nagrody z jakąś szansą, że dropną np charm z 1kk exp który można wykożystać po 50lvl.

Golda możesz sprzedać za hcoiny pod f9. Jest to opcja działająca w obie strony. Możesz kupić hcoiny walute do item shopu za którą jedyne czego nie można kupić to premki i różne paczki. Albo kupić golda za ncoiny. Ncoiny kupujesz za real kase. Czyli to taki legalny handel goldem. Hcoiny mogą również dropnąć z dungów i z daily dasha jeśli oczywiście jest na niego czas.

Trovy są aktualnie ale widza je i mogą z nich skorzystać tylko postacie po 45 czy tez 50 lvl. A ich działanie to to, że raz dziennie możesz wylosować dwa przedmioty i jeden z nich kupić po niskiej cenie. Jeśli chcesz losować więcej przedmiotów musisz kupić sloty jak i klucze (za hcoiny albo ncoiny) pozwalające na losowanie więcej razy niż raz dziennie. A chesty to po prostu skrzynka którą możesz kupić z item shopu z której mogą ale nie muszą wypaść ci losowe przedmioty, lepsze, gorsze. Aktualnie ich nie ma. Rozpiski i wytłumaczenie eventów są na stronie głównej bns. Jak chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć to zagadaj w do mnie w BnS nick użytkownika jak i alta mam taki jak tutaj na forum. f4 lista, szukanie, dodawanie znajomych. Albo po prostu podeślij mi swój nick. No chyba, że chcesz dalej podbijać sobie i mi posty tutaj na forum:P

W kwestii klas to tak, warto powiedzieć jakie klasy ludzie chcą mieć w party:

-Warlock, ze względu na buff SB, każdy będzie chciał mieć go w party

-Tank czyli Blademaster/KungFu Master, ten drugi preferowany ze względu na buffa do ataku, tak zwanego Blue buffa albo BB

-Assasin na niektórych wyższych instancjach ze względu na możliwość przebiegnięcia przez moby w niewidzialności i teleportowanie party do siebie

-Teraz gunner ze względu na to że resetuje cooldown na buffie warlocka

-Na trudniejsze instancje i raidy jakiś healer czyli SF preferowany, ewentualnie summoner

I kwestie wiadomo mechaniczne, czyli gdzieś jest potrzebna niewidzialność to assasin/summoner, jak party protect to więcej klas ale głównie chyba polega się na fm, bo jego zamrożenie tak przynajmniej z moich doświadczeń jest chyba najpewniejsze.

Klasy które są najmniej poszukiwane, czytaj nikt nigdy nie napisze że szuka KONKRETNIE tej klasy to Force Master, Destroyer i Blade Dancer, przy czym FM ma ten plus że jest zasięgowy, notomiat destroyer i BD mają ten minus że mogą "przypadkiem" podnieść bossa którego np podnosić nie wolno, przynajmniej z takim założeniem lidera party trzeba się liczyć jak szuka się random party

Tower of memory możesz robić raz dziennie, wcześniej pamiętając by wziąć daily. 5k expa dostajesz za daily a 10k za dynamic quest(albo odwrotnie) i dostajesz exp po odebraniu nagrody. Nagrodą jest również pomyłka jaką jest coin of memory jak i skrzyneczka z której dropią Memory belle i dodatkowe inne nagrody z jakąś szansą, że dropną np charm z 1kk exp który można wykożystać po 50lvl. 

Golda możesz sprzedać za hcoiny pod f9. Jest to opcja działająca w obie strony. Możesz kupić hcoiny walute do item shopu za którą jedyne czego nie można kupić to premki i różne paczki. Albo kupić golda za ncoiny. Ncoiny kupujesz za real kase. Czyli to taki legalny handel goldem. Hcoiny mogą również dropnąć z dungów i z daily dasha jeśli oczywiście jest na niego czas. 

Trovy są aktualnie ale widza je i mogą z nich skorzystać tylko postacie po 45 czy tez 50 lvl. A ich działanie to to, że raz dziennie możesz wylosować dwa przedmioty i jeden z nich kupić po niskiej cenie. Jeśli chcesz losować więcej przedmiotów musisz kupić sloty jak i klucze (za hcoiny albo ncoiny) pozwalające na losowanie więcej razy niż raz dziennie. A chesty to po prostu skrzynka którą możesz kupić z item shopu z której mogą ale nie muszą wypaść ci losowe przedmioty, lepsze, gorsze. Aktualnie ich nie ma. Rozpiski i wytłumaczenie eventów są na stronie głównej bns. Jak chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć to zagadaj w do mnie w BnS nick użytkownika jak i alta mam taki jak tutaj na forum. f4 lista, szukanie, dodawanie znajomych. Albo po prostu podeślij mi swój nick. No chyba, że chcesz dalej podbijać sobie i mi posty tutaj na forum

Wysłałem Ci zaproszenie nick: CzerwonaLandrynka

Ja mam pytanie.

Czy mając tylko 3-4 godziny dziennie warto grać, czy też jednak trzeba więcej czasu(nie mam go więcej, bo praca) poświęcić na grę?

Kiedyś grałem, jedno z lepszych f2p mmo, ale miałem więcej czasu i mogłem pozwolić na dłuższy grind, teraz go nie mam, a chciałbym wrócić, bo szukam jakiegoś mmo.

Tak się doczepie do pytania.

Wiem, że areny pvp są i to mnie interesowałoby głownie, ale co z kontentem dla solo gracza?

Są jakieś gatheringi? Crafty? Moby/dungeony, które można farmić solo i polować np na item z 0.01% dropa?

Czy wardobe jest już dostępne bez premium? Albo czy premium da się kupić za ingame golda? Przez to wycofałem preordera i odpuściłem gierke przy premierze.