Gra na system Windows XP

Witam, poszukuję gry dla pewnej osoby, która ma system Windows XP, przez co trudno jej w cokolwiek zagrać. Sprzęt pasuje mniej więcej na tytuły z 2008 roku. Osoba ta zastanawia się nad spróbowaniem Aiona, jednak prosiłabym o możliwość podania kilku dodatkowych tytułów.

Gatunek: mmorpg, mmo, rpg
Sprzęt: windows xp, procesor intel core 2 duo, więcej niż 3 ghz, 3gb ram
Cechy: nie ma warunków

Przypadły mi do gustu: Aion
Nie przypadły mi do gustu: aktualnie nie ma

Witaj,

Ciężki orzech ponieważ wszystkie nawet te stare gry, które wciąż są aktualizowane dostosowują swoje wymagania do aktualnie wspieranych systemów operacyjnych.

No więc
- Lineage 2 (ale chyba tylko prywatne servery, offowy klient chyba wymaga Windy 7)

- Tibia (sprawdziła minimalne to XP z SP3)

- Ultima (prywatne shardy)

tyle mi do głowy przyszło jakbyś powiedział co w grach mmo preferujesz to może coś jeszcze podrzucę.

Ew. prywatne serwery WoWa na dodatku max. Wotlk. W Cata silnik był aktualizowany i wprawdzie nadal wspierał Windowsa XP, ale z takim sprzętem raczej nie będzie komfortowo się w to grać. Natomiast na TBC/Wotlk spokojnie grałam na moim archaicznym laptopie, który miał tylko 1 GB RAMu.

no i generalnie MMORPG typu 2D czyli Tibia, Ultima Online (aczkolwiek chyba tez w grę wchodzę tylko prywatne shardy, nie wiem jakie aktualnie ma wymagania oficjalna wersja). Generalnie wyboru za dużego niestety nie ma bo tak jak kolega wspomniał wyżej - wielu producentów gier po prostu już nie wspiera przestarzałego XP, który tylko by ich ograniczał.

Na pewno pójdzie Cabal