Przedmioty

Pewien czas temu zacząłem grę w ff14. Dosyć szybko udało mi się zawalić cały ekwipunek. Tym samym mam parę pytań do bardziej doświadczonych graczy:

1) Czy w grze jest miejsce do przechowywania przedmiotów, coś w stylu skrytki?

2) Czy opłaca się chomikować przedmioty potrzebne do craftingu? - bo właśnie przez nie mam zwalony cały ekwipunek.

3) Czy na mounty można używać jako pety? Widziałem coś w grze o petach, widziałem także jak ten pierwszy mount chodził za jakimś graczem.

4) Czy można używać mounty/pety jako tragarzy?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Obecnie gram na trialu, ale celuje już w kupno podstawki z dodatkami. Zwłaszcza, że dawno mnie mmo tak nie kupiło.

1. Możesz przechowywać przedmioty u retainera (za darmo możesz wynająć dwóch) lub w wielkiej skrzyni Company Chest w największych miastach (kiedy już dołączysz do jakiegoś FC).

2. Najlepiej sprawdzić, jaką cenę u NPC lub na AH osiąga dany surowiec - niektóre są tanie jak barszcz i nie opłaca się chomikować na nie materiałów (w ogóle dobrze jest przed klasami crafterskimi zrobić sobie te od gatheringu, dzięki czemu sam będziesz sobie wszystko zbierał).

3. Można używać jako peta pierwszego chocobo, jakiego się dostaje. Można go trenować, żeby pomagał nam w walce.

4. Nie można.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało.

Co do klas od gatheringu - to tak właśnie robię, obecnie mam je na 30 poziomie, tak jak moją główną klasę - gladiatora.

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest dołączyć do FC, albo skończyć triala by móc zrobić questa na retainera.

Dzięki za odpowiedź

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest dołączyć do FC, albo skończyć triala by móc zrobić questa na retainera.

Żeby dołączyć do FC, musisz kupić podstawkę gry (nie wiem, jak z retainerem, ale pewnie tak samo, skoro na trialu nie możesz używać AH). Co serdecznie polecam, bo ludzie w FC mogą pomagać Ci również w wielu innych rzeczach (np. czyszczenie dungeonów z main story).

1. Do tego co powiedziała Blath masz jeszcze Armory w każdym INN (Ale tam wchodzą tylko specyficzne przedmioty).

2. Nie, tak naprawdę nic nie opłaca się chomikować ze standardowych materiałów, bo bardzo łatwo je zdobyć/kupić. Jedyne co powinieneś zachowywać to rzadkie dropy z raidów/triali.

3. Mounty i Miniony (Pety) to dwie oddzielne rzeczy, wyjątkiem jest Twój "Companion Chocobo", który jest zupełnie oddzielnym contentem gry, możesz go lvl'ować, zrobić z niego tanka/dpsa/healera, farbować, ujeżdżać, itp.

4. Nie

Jeśli chodzi o FC to jak najszybciej dołącz do jakiejś. FFXIV jest totalnym przeciwieństwem MMO, w które można grać samemu. Cała gra oparta jest o relacje między graczami, aspekty socjalne gry, współpracę, itp. Jak już kupisz podstawkę to nie zapomnij awansować z Class (Gladiator) w Joba (Paladin), w końcu masz już 30lvl. Da Ci to duży power up, wiele nowych skilli i generalnie otworzy przed Tobą resztę gry.

1,3 i 4. Wszystko co powiedziane powyżej jest ok

2. Tutaj nie do końca się zgodzę warto sobie zostawić po 1-2 stack co pozwoli ci trochę zaoszczędzić czasu i gili bo niby to nie jest dużo kasy ale jednak jak planujesz lvl np wszystkie crafty zobaczysz ze tworząc itemki na wysokich lvl będziesz potrzebował czasami matsy nisko-lvl...kolejna zasada jak grasz odblokuj wszystkie classy gathering oraz craftowe i oddawaj itemki do grand company co bardzo przyspiesza lvl tych class także jak już będziesz miał 50 lvl combat odblokuj sobie daily beast tribe quests od Ixali na 60 lvl od moogle i rób je codziennie kolejny przyspieszacz lvl.

Co do stwierdzenie przez @Derpblade ze FFXIV jest nastawiony na współprace miedzy graczami nie zgodzę się...jest on typowym aktualnym mmo ze FC(gildia) tak naprawdę nie jest ci do niczego potrzeba...raidy, triale gracze robią z tak zwanymi grupami "statikami" czyli zebrani gracze z kilku FC jako jedna ekipa albo normalnie z pugami(randomowi gracze), dungeony robisz z randomami dodatkowo zostały wprowadzone cross serwery przyspieszające wyszukiwanie graczy

Co do stwierdzenie przez @Derpblade ze FFXIV jest nastawiony na współprace miedzy graczami nie zgodzę się...jest on typowym aktualnym mmo ze FC(gildia) tak naprawdę nie jest ci do niczego potrzeba...raidy, triale gracze robią z tak zwanymi grupami "statikami" czyli zebrani gracze z kilku FC jako jedna ekipa albo normalnie z pugami(randomowi gracze), dungeony robisz z randomami dodatkowo zostały wprowadzone cross serwery przyspieszające wyszukiwanie graczy 

Ja powiem tak: gra nie wymusza na graczu bycia w FC i grania w grupie, ale imho socjal w FFXIV jest akurat ewenementem na tle innych MMORPG i pod tym względem rozumiem Derpa. Sama pewnie bym w to nie grała, gdyby nie świetni ludzie, których tam spotkałam i ciągle spotykam. Zawsze mi serce rośnie, jak widzę, jak w moim FC ludzie są dla siebie pomocni, odnoszą się do siebie z szacunkiem, wszędzie razem chodzą, wyświadczają sobie drobne przysługi (mamy zasadę, że nie pobieramy opłat wewnątrz gildii, więc wszyscy mają prismy do glamour/barwniki/surowce w rozsądnej ilości za darmo), a nawet... zakochują się w sobie. Grałam wcześniej w wiele gier i należałam do różnych gildii, ale to jedyna, w której czuję się jak w domu, więc aspekt socjalny uważam za bardzo istotny i wynoszący przyjemność płynącą z gry na wyższy poziom.

Ja powiem tak: gra nie wymusza na graczu bycia w FC i grania w grupie, ale imho socjal w FFXIV jest akurat ewenementem na tle innych MMORPG i pod tym względem rozumiem Derpa. Sama pewnie bym w to nie grała, gdyby nie świetni ludzie, których tam spotkałam i ciągle spotykam. Zawsze mi serce rośnie, jak widzę, jak w moim FC ludzie są dla siebie pomocni, odnoszą się do siebie z szacunkiem, wszędzie razem chodzą, wyświadczają sobie drobne przysługi (mamy zasadę, że nie pobieramy opłat wewnątrz gildii, więc wszyscy mają prismy do glamour/barwniki/surowce w rozsądnej ilości za darmo), a nawet... zakochują się w sobie. Grałam wcześniej w wiele gier i należałam do różnych gildii, ale to jedyna, w której czuję się jak w domu, więc aspekt socjalny uważam za bardzo istotny i wynoszący przyjemność płynącą z gry na wyższy poziom.

@Blath tutaj nie piszemy o tym jakie jest comunity bo ono jest jedno z lepszych a o tym, ze @Derp tak napisał wypowiedz "FFXIV jest totalnym przeciwieństwem MMO, w które można grać samemu" jakby FC i współpraca miedzy graczami była bardziej wymagana niż w innych grach mmo czym nie jest.

Co do twoich przeżyć w gildii to gratuluje znalezienie tej jedynej ^^ ja gram w rożne gry i też zawsze szukam fajnej gildii i zawsze się udaje mi taką znaleźć bo w kryteriach mam jedna zasada nie iść do dużych gildii ^^

Dzięki wszystkim za odpowiedź i pomoc. Co do FC, to pewnie jak osiągnę maksymalny poziom jedną klasą, to się do jakiegoś przyłącze. By nie spowalniać innych moją grą. Co do zakupu pełnej wersji, jest to prawie na dniach zaplanowane. Dobije jeszcze tylko klasami od craftingu do 35 lvl, czyli maksymalnego dostępnego i pewnie zakupie grę.

Jeszcze raz dzięki za pomoc

@kenem nikogo nie będziesz spowalniał w FC dlatego pisałem ze @Derp wprowadza w błąd...w FC możesz być od niskiego lvl...jak będziesz robił np ruletki(randomowe dungeonu, traile itp ) to obojętnie na jakim poziomie ktoś pójdzie z tobą to i tak on dostaje expa pod swój lvl.

Pewien czas temu zacząłem grę w ff14. Dosyć szybko udało mi się zawalić cały ekwipunek. Tym samym mam parę pytań do bardziej doświadczonych graczy:

1) Czy w grze jest miejsce do przechowywania przedmiotów, coś w stylu skrytki?

2) Czy opłaca się chomikować przedmioty potrzebne do craftingu? - bo właśnie przez nie mam zwalony cały ekwipunek.

3) Czy na mounty można używać jako pety? Widziałem coś w grze o petach, widziałem także jak ten pierwszy mount chodził za jakimś graczem.

4) Czy można używać mounty/pety jako tragarzy?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Obecnie gram na trialu, ale celuje już w kupno podstawki z dodatkami. Zwłaszcza, że dawno mnie mmo tak nie kupiło.