Mikser

Czy aby czasem nie jest zbyt łatwo?

14 odpowiedzi w tym temacie

Cześć wszystkim.

Ostatnio spędziłem sporo czasu na poszukiwaniu odpowiedniej dla mnie gierki, w końcu uznałem, że Lineage 2 jest tym czego szukam. "Chodząc po internetach" naczytałem się wielu opinii starych wyjadaczy, że "ta gra umarła", "teraz jest beznadziejna", "nie da się grać", itd... po za tym widziałem sporo informacji, że "Lajnejdż" jest to dosyć ciężki "grindownik" i wbijanie poziomu trochę czasu zajmuje. Jako, że nie przepadam za prywatnymi serwerami (złe doświadczenia z innych gier), wybrałem bez namysłu globala. Pobrałem z oficjalnej strony grę i rah-pah - mam swoją postać. W tym momencie troszeczkę przeszył mnie smuteczek, bo 24 poziom wbiłem w zaledwie godzinę, tylko robiąc questy...

Od 1 do 10 lvl wydawało mi się to jeszcze OK, taki szybki boost, żeby gracz zapoznał się z grą itd... ale wszystko wskazuje na to, że co chwile będzie jakiś quest dający XXX expa i od razu parę poziomów... (troszkę za szybko to idzie? - w porównaniu do opinii jakie słyszałem)

Do tego jestem w stanie sam uczyć się nowych skilli, bez potrzeby chodzenia do jakiegoś "nauczyciela" to normalne w tej grze? Czy to jest normalne na globalu? 

Słyszałem, o wersji lineage 2 classic, na której jest ponoć hardcorowo "Jak za starych dobrych czasów" - powiedzieli by weterani :D

Podsumowując, moje pytanie jest takie, czy na globalu (tu gdzie aktualnie gram) np. do 30 poziomu będą takie questy dla newbie, a potem zacznie się grind i prawdziwa gra?

Czy raczej szukając hardcorowych wrażeń, powinienem przejść na wersję classic, w której łzy i krew z nosa będą lecieć strumieniami podczas ubijania kolejnych hord mobków :D ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

L2 to już nie to L2 co za czasów C3 - C4. Odpowiedź jest prosta, Classic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Classic ;) Albo oficjalny serwer albo prywatny, darmowy. Osobiście poleciłbym prywatny. Mają dużo większą ilość graczy. Szykuj paczkę chusteczek i coś na ból d*py :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaki priv polecicie ? Czy jednak może ktoś da argumenty że global classic lepszy :)

Edytowane przez agrest
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piraty są dla ludzi którzy którzy lubią pograć intensywnie po starcie serwera i przenoszą się na kolejny po kilu miesiącach. Jest oczywiście kilka chwalebnych wyjątkow piratów stabilnych latami, ale jak pokazuje historia i takie potrafią zniknąć z dnia na dzień.

Jeśli chcesz grać na niezbugowanych plikach i mieć najwiekszą pewność stałości serwerów, to wybierasz oficjala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://l2classic.club/ - na tym grałem dawno temu a jak widać dalej działa, z tego co widzę topowy online gościa to ponad 500 dni :P Widziałem ostatnio inny classic który wystartował ale jeśli chcesz grac na pewnym serwie to chyba ten powyżej jest najbardziej stabilnym i z tego co pamiętam pierwszym classiciem jaki wyszedł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Malgoth napisał:

i z tego co pamiętam pierwszym classiciem jaki wyszedł.

Pierwszy piracki classic.

Bo ogólnie to pierwszy był oficjalny ruski classic od Innovy.

Aczkolwiek classic club polecam - przy wysypie "zwykłych" piratów L2, ten wyróżnia wystarczająco by wciąż przyciągać rzesze graczy. A przynajmniej dopóki jest darmowy, a oficjal płatny ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na oficjalnym serverze exp wbija się szybko tylko do 40 poziomu - czyli do zmiany klasy. Potem już tak łatwo nie jest, przynajmniej jak grałem jakiś czas temu..

Od 40 powinien zacząć się jakiś grind :)

Edytowane przez Lyenn

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podsumowując:

Pirat to nie pewna inwestycja czasu i też nie do końca doskonała jeżeli chodzi o bugi, plus to darmowa zabawa

Official z mniejszą ilością graczy płatny  42zł - 45 zł mc , plus to stabilny serwer

Ale wg tego filmu wstawionego 4.09.2017  jest ok z populacją na officialu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serwery oficjalne Innovy nie mają problemu z populacją, tylko ludzie którym L2 skończyło się na C4 ubzdyrało się, że skoro to nowe kroniki, to już nie jest to L2.

PS: płatny jest tylko classic, serwery na nowych kronikach są darmowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a nowe kroniki polecisz czy bardziej classic?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi :)

Jeżeli chodzi o mnie, to narazie pobiegam jeszcze na globalu, żeby troszkę lepiej zapoznać się z grą. Potem przejdę na wersje classic, prawdopodobnie oficjalną :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
49 minut temu, agrest napisał:

a nowe kroniki polecisz czy bardziej classic?

jak jestes hardkorem to classic, jak casualem, semi-casualem to nowe kroniki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta