Wymiana karty graficznej

Witam,

Wstęp:

Ostatnio mam spore problemy z grafika(r9 270x), trafila ona do serwisu producenta, gdzie spedziła 2 miesiące po czym została do mnie odesłana. Niestety pomimo tej wycieczki karta dalej wyrzucała artefakty. Aktualnie mija miesiąc odkąd poleciała na kolejną wizytę. Zostalem poinformowany iz potrwa ona jeszcze okolo 5 tygodni. Zapewne na tym sie nie skonczy a ze czasu na kolejne wysylki nie mam to zastanawiam sie nad zakupem nowej, tym razem "zielonej" grafiki.

Sprzęt:

Intel(R) Xenon (R) CPU X3450 @ 2.67GHz

Asus P7P55D-E

8GB RAM

Chieftec cff-650-14cs

Budżet:

Do ustalenia.

Pytanie czy warto inwestowac w sama grafike czy tez lepiej pomyslec o zmianie calosci. Jesli grafika to jaka? Gtx 1060? Nie bedzie spowalniana przez procesor?(i jak bardzo spowolni ja wejscie 2.0 w plycie skoro grafika ma 3.0). Bardzo prosze o opinie, rady, propozycje.

GTX 1060 będzie. A czy jest sens sie pakować w np GTX 1050... zalezy w co grasz/w co chcesz pograc.

Gram praktycznie we wszystko, jedyny gatunek którego nie ruszam to FPS(nie idzie mi tam zbyt dobrze a nie chce psuc gry innym)

Najczesciej jest to PoE i LoL, ale nie odmowie jak ktos zawola na jakies MMORPG (GW2) czy sandboxa.

Z singlowych gier to Warhammer 40k: Dawn of War, Skyrim i Wiedźmin 3 (zaskoczylo mnie to, ze idzie w niego grac na takim sprzecie)

No to może faktycznie GTX 1050Ti. Skoro myślisz o zielonych :). Czerwoni mają ewentualnie RX 570 :)

Czerwoni po ostatnich zabawach z ich karta odpadaja :( przynajmniej na jakis czas. Ten GTX 1050Ti jest raptem o 80zł tańszy od 1060 3gb, moze warto doplacic?

Tak. zdecydowanie warto dopłacić, polecam nierefyncyjnego gtxa od gigabyte z serii aorus albo od msi.

I wydaję mi się że najlepiej jakbyś zaoszczędził trochę więcej pieniędzy, żeby kupić cały komputer.

Coś takiego?

https://www.x-kom.pl/p/323461-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1060-wf-oc-3gb-gddr5.html

Szczerze nie znam się na tyle by móc powiedzieć czym różni się każdy z tego samego modelu danej karty(niby wszystko 1060 3gb, specyfikacja podobna a cenowo skoki do 30%)

Jeśli nie jesteś maniakiem grania we wszystko na ultra/wysokich ustawieniach graficznych to 1050Ti jest świetną kartą, polecam gorąco.

A czy warto dopłacić 80 zł do 1060 3GB? Nie miałem szansy osobiście porównać tych kart, pooglądaj benchmarki, jeśli tak jak mówisz "skoki o 30%" to moim zdaniem warto dołożyć 8 dyszek.

Tak to ta, ja sam mam z tej z serii gtx 1080 i jest super. Wydajne chłodzenie i na 100% wystarczy ci do większości gier. Powiedz jeszcze jaką masz rozdzielczość monitora.

A te wszystkie karty różnią się chłodzeniem i są różnie podkręcone, jedne bardziej drugie mniej.

Witam . Skoro się już uparłeś na 1060 to może jednak 6 GB ? Na przykład to https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1060-mini-6gb-zt-p10600a-10l/pd/D963K2BBM/ . Wiem że to 1 wentyl i będzie trochę głośniej , jednak to 6 GB i ma 5 lat gwarancji ( 2 sprzedawcy + 3 producenta po zarejestrowaniu towaru na stronie ) .

Pozdrawiam .

Wersja 6GB jest bardzo kusząca, daje średnio te +18% fps więcej. Problemem jest jednak reszta sprzętu, internety poinformowały mnie, że już wersja 1060 3gb będzie obrywała od przykładowo płyty, która jest za słaba. Nie wiem więc czy warto dopłacać do lepszej wersji, fakt-jest bardziej przyszłościowa, ale w aktualnej konfiguracji nie będę mógł jej w pełni wykorzystać. Zapewne czeka mnie stopniowa wymiana pozostałych podzespołów :(

Co do samej 1060 to nie tyle uparłem się co po testach wydaje się mieć najlepszy stosunek cena/wydajność, jeśli jest coś innego na co warto zwrócić uwagę to chętnie się z tym zapoznam :)

Pozdrawiam.

Nieważne czy wezmiesz wersje 3gb czy 6gb i tak bedzie ograniczona przez procesor. A wersja 6gb bedzie lepszym wyborem pod przyszla rozbudowe kompa. jeżeli chcesz poniesc jak najmniejsze straty z wzgledu na procka to gtx 1050ti.

Witam,

Wstęp:

Ostatnio mam spore problemy z grafika(r9 270x), trafila ona do serwisu producenta, gdzie spedziła 2 miesiące po czym została do mnie odesłana. Niestety pomimo tej wycieczki karta dalej wyrzucała artefakty. Aktualnie mija miesiąc odkąd poleciała na kolejną wizytę. Zostalem poinformowany iz potrwa ona jeszcze okolo 5 tygodni. Zapewne na tym sie nie skonczy a ze czasu na kolejne wysylki nie mam to zastanawiam sie nad zakupem nowej, tym razem "zielonej" grafiki.

Sprzęt:

Intel(R) Xenon (R) CPU X3450 @ 2.67GHz

Asus P7P55D-E

8GB RAM

Chieftec cff-650-14cs

Budżet:

Do ustalenia.

Pytanie czy warto inwestowac w sama grafike czy tez lepiej pomyslec o zmianie calosci. Jesli grafika to jaka? Gtx 1060? Nie bedzie spowalniana przez procesor?(i jak bardzo spowolni ja wejscie 2.0 w plycie skoro grafika ma 3.0). Bardzo prosze o opinie, rady, propozycje.