Nowy w GW2

Witam wlasnie pobralem GW2 I mam kilka pytan

- jaka klasa najlepsza dla nowego?

- Jak z populacja ktory serwer najleszy i gdzie najwiecej polskich gildii?

- i jak z dodatkami w jakiej sa cennie i czy bez nich oplaca sie grac?

- Tutaj to trudno mi się w sumie wypowiedzieć, ja i tak gram tylko Chronomancerem (on jest trudny dla początkujących i wymaga dodatku HoT) i Druidem (tez wymaga HoT).

- Grając na mapkach PvE jest multiserver czyli spotykasz ludzi ze wszystkich serwerów. Twoi znajomi mogą być z innego serwera a i tak będziesz mógł z nimi spokojnie grać. Z tego co wiem gildii też to dotyczy (czyli możesz należeć do gildii będącej na innym serwerze) Wybór servera ma znaczenie tylko przy WvWvW, którym ja osobiście się nie interesuje.

- HoT kupisz za ok 60 zł, PoF za 80 - 90 zł. Dodają one endgame, bez nich nie będziesz mieć zbytnio co robić na max lvl. HoT zawiera całkiem spory content PvE, natomiast PoF ma mounty, które ogólnie mocno ułatwiają całą rozgrywkę, za to content PvE jest (póki co, to nowy dodatek więc pewnie jeszcze wydadzą jakieś patche z contentem) nie jakiś powalający.

Z klas proponuję Guardiana, dobry do wszystkiego, ewentualnie Rangera też prosty w obsłudze ale później może być kłopot np. z raidami. Z klas magicznych donry jest Necromancer, Elementalista, w miarę przyjemnie się gra i klasy przydatne w dalszej grze. Mesmer bardzo dobry ale trzeba ogarniać, inne klasy " for fun " :)

Jest jeden multiserver, obejmuje wszystkie tryby gry poza WvWvW, czyli wojny serwerowe. Polaków gra sporo wszędzie.

GW2 jest na tyle specyficzną grą, że albo ją pokochasz, albo szybko znienawidzisz...dobrze jest mieć gildię która pomoże, lepiej mieć dodatki bo znacznie poszerzają rozgrywkę, szczególnie w pve. Dodatek Hot teraz masz za jakieś 50-60zł, natomiast PoF od 90 w górę :) Proponuję zakupić obydwa, ale najpierw pograj na F2P i zobacz czy warto inwestować w grę.

@up - czy ja wiem czy inne klasy "for fun". For fun to masz necro i tego swojego guardka jak już, bo warek, revenant czy inny engi są równie dobrymi jak nie lepszymi klasami :P.

Co do klas polecam grać tym co lubisz, nie ma jakiejś trudnej klasy w gw2. Jeden ci powie że revenant jest trudny bo musi się non-stop przełączać między legendami, broniami i monitorować energię, inny powie że thief bo combo pointy, kolejny że engi bo skille wybierasz w transakcji wiązanej (podwójnie : na tool belt i jako zwykły skill), a jeszcze inny że mesmer bo iluzje, a kolejny że ele bo najszybciej zdycha w odpowiednich okolicznościach. Zanim wbijesz lvl cap to swoją klasę powinieneś poznać w 101%. A specjalizacje elitarne (z dodatków)... rozkminisz na własną rękę, bo już coś o grze będziesz wiedział :).

Co do dodatków to cenę masz wyżej (inni podali), a odnośnie planu ich zakupu to poleciłbym najpierw pograć na podstawce (darmowej), potem jak się spodoba to kupić HoT, a potem za jakis czas, jak się nabawisz/nacieszysz HoTem, to kup PoF. Czemu? Bo inaczej odbierasz sobie masę frajdy, np po co manewrować w dżungli skoro z PoF masz gryfa i sobie dolecisz gdzie chcesz? :P A po za tym w takim układzie koszty się rozejdą w czasie, co będzie zapewne dla cb wygodniejsze do przyjęcia :P

Gdzie można hot dorwać za 50-60zł? Jedynie widziałem na allegro, ale to niezbyt pewne źródło.

1. Najlepsza klasa dla nowego? Jak dla mnie to taka która spokojnie działa na każdym trybie w gw2 - PvE , PvP , WvW. Na chwilę obecną do takich klas zaliczysz Warrior, Guardian, Ranger, Elementalist i Mesmera z odpowiednimi specjalizacjami z dodatku. Osobiście polecam guardiana - klasa uniwersalna na każdy tryb gry, przyjemna w rozgrywce, fajna na start.

2. W gw2 na PvE i PvP działa multiserwer - dany serwer liczy się tylko w WvW a jeśli o niego chodzi to najwięcej polaków jest na Blacktide gdzie spotkasz takie gildie jak HI , HUNT , POL , ZMA itd.

3. Bez dodatków endgame Ci się szybko znudzi bo będziesz miał poblokowane większość rzeczy które są teraz OP lub na topie. PoF to cena ok 100 zł podobnie jak HoT teraz. Jeśli zdecydujesz się na grę to polecam zakupić najpierw HoT - najwięcej jest na nim do robienia i ten dodatek ciągle żyje i spotkasz masę ludzi na nim robiących jakieś eventy.

Edit: Znajdź najlepiej jakąś gildię która pomoże Ci na starcie - łatwiej się dogadać na jakimś komunikatorze gdzie zawsze ktoś Ci pomoże i wyjaśni. Ciężko wszystko opisać.

@up - czy ja wiem czy inne klasy "for fun". For fun to masz necro i tego swojego guardka jak już, bo warek, revenant czy inny engi są równie dobrymi jak nie lepszymi klasami .

Warek jest najprostrzą klasą w gw2, revenanta i engi nie brałem pod uwagę bo są nijakie, i czasem trzeba od początku nauczyć się tym grać. Brałem też pod uwagę raidy i klasy którymi w miarę łatwo można je ogarnąć. Choć do raidów to koledze daleko więc niech gra czym chce.

Gdzie można hot dorwać za 50-60zł? Jedynie widziałem na allegro, ale to niezbyt pewne źródło.

HoT kupisz za 50 zł tutaj - https://www.cdkeys.com/pc/games/guild-wars-2-heart-of-thorns-pc-cd-key

PoF w sumie też jest tu tani - https://www.cdkeys.com/pc/games/guild-wars-2-path-of-fire-pc-cd-key

^przypomne, że to też nie jest pewne źródło.

Jak już ktoś nie chce kupować przez official'a to polecam zerknąć na zweryfikowane strony przez Anet https://www.guildwars2.com/en/retailers/#Poland-physical

Osobiście jak już miałabym kupować nie przez official'a to kupiłabym tutaj:

https://www.gamersgate.com/DD-GUILD-WARS-2-PATH-OF-FIRE-RELEASE/guild-wars-2-path-of-fire

^ PoF - 109,94 zł - 15% taniej niż z official

https://www.gamersgate.com/DD-GW2HOTSE/guild-wars-2-heart-of-thorns

^ HoT - 103,99 zł - 20% taniej niż z official

Jest to zatwierdzona przez Anet Szwedzka strona (można sobie sprawdzić). Większość osób z mojej gildii kupowała tam dodatki i są zadowoleni.

Edit. Natomiast cdkeys no cóż.. tam są cyrki. Kilka osób dostało bana za klucz od nich i trzeba było się tłumaczyć u Anet, że się nie wiedziało itd. Większość osób nie została odbanowana.

W Polsce żadna z tych stron, które tam są napisane już nie istnieje albo nie zajmuje się już sprzedażą GW ;) Wszędzie macie brak towaru. Tak więc zostają tylko zagraniczne strony. Cdkeys to sklep a nie g2a/kinguin więc mała szansa, że lecą w ciula. Ja tam u nich kupiłam i jakoś żyje, jak mnie zbanują to strata ArenaNet, nie moja.

Z cdkeys jest właśnie ten problem, że albo wyrwiesz bana albo nie. Ja nie lubię ryzykować i lubię mieć potwierdzenie, że na pewno nic nie stracę. W empiku na pewno można było kupić bo jakoś kilka dni temu jeszcze sprawdzałam ich stronę - co do reszty to nie wiem więc pewnie masz rację dlatego też poleciłam gamersgate - tam towaru im nie brakuje :D

Zresztą każdy robi ze swoją kasą co chce i kupuje gdzie chce. Dyskutujemy trochę na nieodpowiedni temat w tym poście. :P

Z każdym sprzedawcą który nie jest oficjalnym retailerem jest loteria, bo nie masz pewności, że bana nie dostaniesz ani, że go dostaniesz.. Co do cdkeys to stosunkowo niedawno był z nimi problem, więc tym bardziej bym uważała. Niemniej jednak nie raz słyszałam o historiach osób które kupiły klucz np na G2A i dostały dopiero po ponad roku gry bana ;) Dla mnie nie ma co ryzykować dlatego zawsze polecam oficjalnych retailerów oraz tylko u takich kupuje.

A ja polecam kupić tutaj:

https://www.dlgamer.com/eu/games/buy-guild-wars-2-heart-of-thorns-path-of-fire-43923

+-190zł za pakiet

Ofc official retailer. Sam tutaj kupiłem :)

@ Z G2A dostałem bana po prawie miesięcu, potem się męczyłem ponad tydzień, aby mnie odbanowali, a potem 2 tygodnie aby mi kase oddali na G2A, a ten głupi support G2A był po stronie sprzedawcy. Musiałem z 20 razy im tłumaczyć sytuację.

Witam wlasnie pobralem GW2 I mam kilka pytan

- jaka klasa najlepsza dla nowego?

- Jak z populacja ktory serwer najleszy i gdzie najwiecej polskich gildii?

- i jak z dodatkami w jakiej sa cennie i czy bez nich oplaca sie grac?