Skradzione konto na steam

Witam. Mam problem, otóż mojemu młodszemu bratu schakowali konto na steam. Facet zmienił, e mail, hasło, nick nawet znajomych. Jak odzyskać konto, ale mam na myśli współczesny poradnik bo wszystkie w necie są stare, gdzie łatwo skontaktować się bezpośrednio ze steam, teraz nie mam pojęcia jak dojść do tego.

Wina brata bo nie zabezpieczył konta więc ciężka sprawa żeby odzyskać.

Chyba najlepiej napisać z innego konta zwyczajnie ticket do supportu, szybszego sposoby raczej nie ma, dobrze będzie jeśli jakieś z gier były kupione "z półki", jeśli macie opakowania to zdjęcia kluczy z fizycznych pudełek powinny pomóc w weryfikacji, że konto należało do brata. No i jeśli zmienił adres email to koniecznie zmieńcie hasło na mailu.

Tu są sposoby weryfikacji podane w zależności od tego jak nabywane były gry:

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2347-qdfn-4366

Pisz do supportu. Akurat ten Steamowy działa całkiem sprawnie. Nie będzie przecież problemem sprawdzenie, skąd logowała się osoba, która zmieniała nick, a skąd Twój brat,

Fizyczne gry są zbędne, wg. mnie. Przecież wystarczy że porównają dane konta bankowego z które się te gry kupowało.

https://help.steampowered.com/pl/wizard/HelpWithAccountStolen bezposredni link. Oni ci napiszą co powinienes znac(podac gry, znajomych jakich miales itp). Dziwi mnie fakt włamania na maila, pewno było hasło to samo :) Tutaj zaczynają się lekkie probelmy. Będą musieli ci przypisać konto do nowego maila. Odzyskać raczej odzyska :).

Chcą klucz do pierwszej gry. Nie pamiętam nawet dokładnie jaka to była gra, a nawet jeśli to pewnie było z allegro.

Ale to była pudełkowa czy cyfrowa? Jak pudełko znajdz i podaj(w sumie nie musi byc pierwsza :) ) Jak nie to podaj inne informacje, jak do tej pory placiłeś za gry z jakiego konta itp. Jeżeli masz jakieś gry pudełkowe podaj ich klucze.

Mój starszy brat się tym zajmuje więc powiedziałem, aby wysłał wszystkie klucze, które ma z pudełek (jest ich na pewno z 15). Do tego jak napisałem coś na tym koncie, facet wulgarnie odpisał po rusku :/ Więc załóżmy, że gość jest ze wschodu, nie odszedł z grupy fragmastersi.pl i jeszcze jednej grupy, w której jestem ja z moimi braćmi, więc powinni wziąć to pod uwagę.

Na przyszłość polecam apke steama na androida i laczenie sie za pomoca kodu wysylanego przez apke :)

Konto odzyskane :) Muszę młodemu powiedzieć, żeby się ogarnął i ściągnął tą apkę, ja mam ją od zawsze.

Witam. Mam problem, otóż mojemu młodszemu bratu schakowali konto na steam. Facet zmienił, e mail, hasło, nick nawet znajomych. Jak odzyskać konto, ale mam na myśli współczesny poradnik bo wszystkie w necie są stare, gdzie łatwo skontaktować się bezpośrednio ze steam, teraz nie mam pojęcia jak dojść do tego.