Gra dla "tatusia"

Witam serdecznie

Licze na kreatowyność forumowiczów :)

Z racji tego iż urodziła mi się jakiś czas temu córeczka musiałem zmienić trochę swoje życie tzn. drugi etat oraz doszło zajmowanie się dzieckiem. Więc kompletny totalny brak czasu. Mimo wszystko miło by było pograć w coś od czasu do czasu lub w trakcie zajmowania się baby. Tak więc interesuje mnie czy ktoś może kojarzy jakąś grę MMO w którą da się grać hmm "z doskoku"

Chodzi o to żeby gra dawała poczucie że faktycznie człowiek coś robi mimo tego że tak naprawdę co 1min... 3min... 10min... nagle wstaje i odchodzi od komputera nie psując rozgrywki sobie i innym ludziom. Rozumiem że istanieją gry przeglądarkowe które spełniają to kryterium jednak no cóż gry przeglądarkowe to praktycznie nie MMO.

Gry typu Aion, Tera, GW2, BnS odpadają bo po powrocie od dziecko nasza postać najczęściej wącha kwiatki....

Gry akcji odpadają....

chyba że ktoś zna grę gdzie odejście od kompa nie powoduje śmierci :)

pokojówki tzn LoL, WoT... W WoT-a prawie da się grać jednak czasami psuje się rozgrywkę całej drużynie czego chciałbym uniknąć. lol jest niegrywalny całkowicie :)

aha :

Gatunek: każdy

Sprzęt: fx 6300, 8gb ram, gtx 560

Cechy: mówię serio coś co się nada do powyższego opisu. troszkę starsi użytkownicy forum pewnie przechodzili lub przechodzą ten okres w życiu więc liczę najbardziej na ich pomoc.

przypadły mi do gustu :

tera, bns, lol, wot, mu online, poe, i w sumie sporo innych gier z których żadna się nie nadaje

nie przypadły mi do gustu:

aion, wszelkie gry przeglądarkowe typu ikariam, ogame itp, dota, gw2,

ogólnie grałem w duża ilość mmo.... serio.... jednak żadna nie spełnia moich teraźniejszych oczekiwań. Może ktoś zna coś co się nada?

Aha proszę o gry bez botów typu jade dynasty czy muonline na nowszych sezonach :)

  • ...

Gry skupione na społeczności wraz z poczuciem awansu no i możliwością przerwy w każdym momencie na od minute do 10 minut ( Nie będziesz biegał jak poparzony do komputera )

To trochę podpada pod gry przeglądarkowe i turówki w których robisz parę kliknięc dziennie lub więcej w razie potrzeby czy też gry Singleplayer z dość popularnym co-pem i multiplayerem wbudowany w klient.

z której żadna nie będzie spełniać twoich oczekiwań które tu napisałeś

Słyszałeś może o grach Moba na telefony ?

Moze Robocraft?? Od czasu do czasu jakis meczyk i budowanie robota

crossout wydaje mi się lepsze niż robocraft. ale dzięki.

zostają w takim razie gry przeglądarkowe albo na komcie coś może. no cóż. warto było spróbować :)

Jeszcze chyba nie zaczęli produkować gier pod tatusiów, dla roczników które zaczęły grać jak ludzie byli młodzi a teraz wchodzą w dorosłość i potrzebują czegoś innego z racji codzienności, ale nie martw się, już niedługo developerzy wpadną na to. Jest nisza z której można possać pieniądze, bo przecież z racji lat, przyzwyczajeń i sentymentów nie omieszkamy rzucić paru dolarów, to i znajdą się produkcje trafiające w nasze potrzeby. Póki co jestem w podobnym momencie, ale raczej dopiero na początku tego przejścia, więc też zaczynam powoli myśleć o czymś takim w co można grać z doskoku, ale daje satysfakcje i wciąga, jeśli ma się nieco więcej czasu. Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to gry single (asasyni, wieśki itp. itd.), lub semi-single aka Diablo3, PoE - przez ostatnie miesiące męczę raz jedną, raz drugą produkcję i spełniają moje oczekiwania w 100%, szczególnie PoE daje mi satysfakcję w miarę progresu. Dodam, że wywodzę się od MuO i D2, więc to też ma znaczący wpływ na wybór produkcji. Poza tym pozostają jakieś klikacze na kompa lub telefon. Wiele nie wykminiłem i ameryki nie odkryłem, ale coś jest :)

MU Legend 7 listopada wychodzi spróbuj sobie, można grać i solo i w grupie.

Diablo 3 grając solo można pauzować grę więc nie padniesz jak odejdziesz od kompa.

Black Desert praktycznie solo MMO, jeśli będziesz na spocie musiał nagle odejść od kompa to zawsze możesz puścić auto tracker w jakieś bezpieczne miejsce. Śmierć z drugiej strony to utrata paru % expa i zrespić możesz się przy najbliższym node (taki checkpoint) więc nie będziesz musiał biec od samego miasta.

Jeśli lubisz strategie to sprawdź grę Field of Glory 2. Jest na Steam.

To gra idealna w Twoim przypadku bo multiplayer funkcjonuje tam w systemie PBEM. Polega to na tym, ze wykonujesz swoją turę (to gra turowa) i wysyłasz ją na serwer. Następnie przeciwnik gdy będzie online wykona swoją turę też wyśle na serwer i tak dalej wymieniacie się turami, aż do końca bitwy.

Świetne rozwiązanie które pozwala grać ze sobą zarówno ludziom będącym w zupełnie innych strefach czasowych, jak i ludziom którzy nie mają czasu przysiąść do gry na dłużej niż kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

Mam kilku znajomych milośników tej gry i siedzimy na Discordzie, tam piszemy na jej temat. Jeśli interesuje Cię ta gra (pooglądaj screeny i gameplaye) to pisz pw, wyśle Ci link do discorda i możesz do nas dołączyć. Nawet byś tam chyba pasował bo też ludzie w wieku 20+ oraz 30+, niektórzy też już nawet dzieci mają.

Dragon Nest - Przyjemne mmorpg z kreskówkową grafiką.

Aura Kingdom i pochodne od tego samego producenta. Bardzo dobrze skosntruowane mmorpgi.

Jak POE odpadło może da rade Drakensang jest dość zbliżone ale bardziej przyjemne

Elsword: Świetna gra od ktorej bardzo dużo osób zaczynalo swoje przygody z grami i grami mmorpg. Tytuł który napewno przypadnie do gustu i spełnia kryteria.

i totalne 10/10

Warframe: Gra na wiele lat.

Pełna grindu w której nie wazne co robisz, czy zbierasz na nową broń czy nowego warframe. To cały czas grindujesz do przodu czy to grając z kimś nowym. ^^

Grind nie nudzi, misji jest mnogośc. Swietne uniwersum fabularne. Możesz odejść od gry na pare minut i nic sie nie stanie. O ile w tym czasie nie skoczysz już misji

Gra cały czas daje poczucie progressu nie zalenie od tego czego nie robisz w dodatku aktualnie jest promocja w twitch prime gdzie dostajesz dość late game'ową broń którą gracze uwielbiają. Somę Prime i topowego warframe'a na obrony. Frosta Prime.

@Kudlate

Jak mi się pierwsze urodziło, to też miałem syndrom odstawienia, a potem nawykłem i odstawiłem wszystko czego nie da się zapauzować. Proponowałbym zrobić jak ja i nadgonić single playery póki dziecko nie skończy 1-1,5 roczku. Druga propozycja, to browserówki (w moim przypadku Shakes&Fidget i HeroZero + Spellstone i SW Galaxy of Heroes na telefonie).

Jakimś kompromisem mogłaby być gra mmo z autotrackerem i autocombatem (nie wszystkie są straszne, polecam szczerze Crusaders of Light w wersji desktop).

Aczkolwiek zawsze dziecko > gra

Może gry które nie zabierają expa za deda xd

Chodzi o to żeby gra dawała poczucie że faktycznie człowiek coś robi mimo tego że tak naprawdę co 1min... 3min... 10min... nagle wstaje i odchodzi od komputera nie psując rozgrywki sobie i innym ludziom.

Warframe, tak długo jak nie planujesz np. 3 godzinnej sesji survivalu dla dukatów to powinno być okej. Wieeeele misji można zrobić też samemu

Może różnego rodzaju gierki z trybem cooperacji ?, grasz ze znajomym/znajomymi i na pewno zaczekali by jak byś musiał odejść od kompa.

dziękuje serdecznie za tyle odpowiedzi i tak duże zainteresowanie.

w D3 nie gram, PoE za bardzo wciąga żeby się zajmować dzieckiem i można "przeoczyć" jak płacze czy coś :)

single player odpadają gdyż są poprostu nudne. brak możliwości jakiejkolwiek interakcji z innymi graczami to porażka na skalę światową :)

gry przeglądarkowe, turowe, lub na komcie gdzie albo długo się na wszystko czeka albo ma się ograniczoną ilość żyć/ pkt ruchu nudzą mi się strasznie szybko.

ogólnie spróbuje w warframe pograć. myślę że może być to to czego szukam. black desert niestety mój kompik nie uciągnie. A na dłuższą metę poczekam na mu legends. Tak jak Silas powiedział jestem z tej grupy wiekowej która wywodzi się z czasów mu online i niedługo później lineage 2 gdzie net był jeszcze z modemów :) grałem w mu legends w betę i myślę że jeśli warframe mnie nie wciągnie a wygląda całkiem spoko to mu legends może to zrobi.

Jeszcze raz serdecznie dziękuje. Jakby warframe nie spodobało mi się/mojemu dziecku to wrócę tu pomęczyć was jeszcze trochę.

Witam serdecznie

Licze na kreatowyność forumowiczów :)

Z racji tego iż urodziła mi się jakiś czas temu córeczka musiałem zmienić trochę swoje życie tzn. drugi etat oraz doszło zajmowanie się dzieckiem. Więc kompletny totalny brak czasu. Mimo wszystko miło by było pograć w coś od czasu do czasu lub w trakcie zajmowania się baby. Tak więc interesuje mnie czy ktoś może kojarzy jakąś grę MMO w którą da się grać hmm "z doskoku"

Chodzi o to żeby gra dawała poczucie że faktycznie człowiek coś robi mimo tego że tak naprawdę co 1min... 3min... 10min... nagle wstaje i odchodzi od komputera nie psując rozgrywki sobie i innym ludziom. Rozumiem że istanieją gry przeglądarkowe które spełniają to kryterium jednak no cóż gry przeglądarkowe to praktycznie nie MMO.

Gry typu Aion, Tera, GW2, BnS odpadają bo po powrocie od dziecko nasza postać najczęściej wącha kwiatki....

Gry akcji odpadają....

chyba że ktoś zna grę gdzie odejście od kompa nie powoduje śmierci :)

pokojówki tzn LoL, WoT... W WoT-a prawie da się grać jednak czasami psuje się rozgrywkę całej drużynie czego chciałbym uniknąć. lol jest niegrywalny całkowicie :)

aha :

Gatunek: każdy

Sprzęt: fx 6300, 8gb ram, gtx 560

Cechy: mówię serio coś co się nada do powyższego opisu. troszkę starsi użytkownicy forum pewnie przechodzili lub przechodzą ten okres w życiu więc liczę najbardziej na ich pomoc.

przypadły mi do gustu :

tera, bns, lol, wot, mu online, poe, i w sumie sporo innych gier z których żadna się nie nadaje

nie przypadły mi do gustu:

aion, wszelkie gry przeglądarkowe typu ikariam, ogame itp, dota, gw2,

ogólnie grałem w duża ilość mmo.... serio.... jednak żadna nie spełnia moich teraźniejszych oczekiwań. Może ktoś zna coś co się nada?

Aha proszę o gry bez botów typu jade dynasty czy muonline na nowszych sezonach :)

  • ...