MMO gdzie wybór strony złej/dobrej ma znaczenie

Gatunek: [bez znaczenia, najważniejszy jest klimat ale preferuję RPG]
Sprzęt: [raczej odpalę większość tytułów, grafika nie jest tak istotnym elementem]
Cechy: [Grałem kiedyś w WOW (darmowe konto) i bardzo podobało mi się, możliwość wyboru strony konfliktu - dobra lub zła oraz związane z tym, różnice min. unikalne rasy, skille, inny język danej rasy, którego trzeba było by się nauczyć aby zrozumieć wroga i przede wszystkim walka pomiędzy stronami.]

Przypadły mi do gustu:

WOW, EVA Online, Diablo 2, HOTS
Nie przypadły mi do gustu:

World of Warcraft serwer PVP, ewentualnie jeżeli nie stać Cię na abonament to jakiś priv.

Wildstar ? pasuje

Aion ?

Dobra i zła w wowie? Nie ma tam dobrych ich złych są tylko różnice w sposobie rozwiązywania konfliktów.

Horda jest bardziej krwawa i zdecydowana.

Gdy przymierze nie chce stosować przemocy i stara się wszystko załatwić an drodze dyplomacji.

Obie drogi są słuszne, ale nie każda jest dobra w każdej sytuacji co można było zaobserwować w przypadku Garrosha.

Ale dobro i Zło to nie mam pojęcia;/ Może Lineage?

Od kiedy lieange ma strony konfilktu lol

Helbreath, stare ale nie pamiętam nigdzie lepszego klimatu walk między frakcjami.

Star Wars The Old Republic - tutaj na pewno znajdziesz to czego szukasz + fajne są opcje dialogowe gdzie możesz pokazać jakim jesteś psychicznym sithem :D
Archeage - trochę odradzam tytuł jeżeli nie chcesz zbyt dużo kasy wydawać, a niestety w tej grze jak nie wydajesz kasy to nie masz endgame (widziałem listę transakcji znajomego, który dosyć hardkorowo grywa),

Rift - nie wiem jak stoi teraz ta gra i jak jest z p2w. Kiedyś była to dobra i uczciwa produkcja, a potem zaczęli dodawać itemy do ISa, płatne specki do klas itp.
Allods Online - bardzo podobne do WoWa, ale polecam wydać kasę na subskrypcję i grać na serwerach subskrybenckich,
ESO - masz te 3 pakty, PvP to jest jedna z lepszych rzeczy w tej grze (walka o Cyrodiil). Tworząc jedną postać możesz przejść historię każdego paktu (tak jest skonstruowany lvling), ale przynależność określasz do jednego.
Możesz też spróbować w AIONa, ale dużo osób odchodzi od tej produkcji ze względu na politykę firmy i IS.

Aion ma dwie strony konfliktu. Fabuła bardzo ciekawa, prowadzona z dwóch różnych stron (zależnie od wyboru) Asmodianie i Elyosi mają różne języki nawet jak spotykacie się na otwartych mapach nie zrozumiesz co drugi mówi (pisze) :)

Knight Online :D

DC Universe Online - bohaterowie lub złoczyńcy, przy czym masz zupełnie różne fabuły, inne postacie poznajesz, a nawet w niektórych mocach masz inny wygląd (dla przykładu jako dobry możesz zostać członkiem Zielonej Latarni, ale jako zły już możesz być członkiem Żółtej Latarni co zmienia wyglad wszystkich skilli, przy mocach... kapłańskich że tak to nazwijmy różnią się kolorem ataków dobrej i złej frakcji itd).

Zacznijmy od tego. Jedyna gra gdzie masz dobro/zło to DC universe w każdym innym masz frakcje wyznające odmienne zasady.

WOW: Aliance vs Horde (

Aion: Skrzydełka białe vs skrzydełka czarne

Wildstar: Frakcja wyznająca zasady bardziej naturalne, tworzenia poprawnej spolecznosci i frakcja bardziej wojskowo/korpo dominująca

Elder Scrolls Online: Nic dodać nic ująć. Najbardziej będzie zbliżone do wow'a. Jak chodzi o system frakcyjny razem z Wildstarem który ogółem jest najbardziej wowo podobny.

Taichi Panda 3, jest juz tez na pc.

Dziękuję za wiele odpowiedzi! Pobieram Aion'a a co do wyboru, dobra lub zła to bardziej mi chodzi o to, że wolę mroczne klimaty/frakcje nie zgłębiając się w to co jest dobrem a co złem bo to są pojęcia względne.

Jako długoletni gracz WoW-a doradzam Ci żebyś spróbował się jednak w nim rozwinąć.

Może poleje się teraz na mnie wiadro hejtu ale osobiście nie znalazłem drugiej takiej gry która by mnie tak wciągnęła.

Prawda jest taka, że mechaniką, lore itd. wow biję na głowę inne MMO (próbowałem wielu jak np. SWTOR, TESO, Warhammer Online, Aion, GW1, GW2, Allods, Tera i tak można jeszcze długo...). Każdy z wcześniej wymienionych miał być WoW Killerem ale coś im kurcze nie wyszło.

Jeżeli nie masz kasy na globa to możesz spróbować na prywacie, sam osobiście kiedyś ogrywałem prywaty jak za technikum po prostu nie było kasy na globala.

Zacznijmy od tego. Jedyna gra gdzie masz dobro/zło to DC universe w każdym innym masz frakcje wyznające odmienne zasady. 

 

Aion: Skrzydełka białe vs skrzydełka czarne

Ale to spłyciłeś...proszę Cię nie wypowiadaj się skoro nie masz na jakiś temat pojęcia. Nie masz wiedzy to nie pisz, bo możesz kogoś tylko w ten sposób wprowadzić w błąd. Nie chce mi się rozpisywać nad fabułą Aion'a (długą i zawiłą) ale podział tam nie sprowadza się tylko do różnicy w kolorze skrzydełek uwierz mi.

Dziękuję za wiele odpowiedzi!  Pobieram Aion'a a co do wyboru, dobra lub zła to bardziej mi chodzi o to, że wolę mroczne klimaty/frakcje nie zgłębiając się w to co jest dobrem a co złem bo to są pojęcia względne.

Dobry wybór :) jak będziesz potrzebował pomocy, ale będziesz chciał z kimś pograć to daj znać ;)

Ale to spłyciłeś...proszę Cię nie wypowiadaj się skoro nie masz na jakiś temat pojęcia. Nie masz wiedzy to nie pisz, bo możesz kogoś tylko w ten sposób wprowadzić w błąd. Nie chce mi się rozpisywać nad fabułą Aion'a (długą i zawiłą) ale podział tam nie sprowadza się tylko do różnicy w kolorze skrzydełek uwierz mi.

 

Dobry wybór  jak będziesz potrzebował pomocy, ale będziesz chciał z kimś pograć to daj znać 

Jak zauważyłes. Reszte też spłyciłem. By sie nie rozpisywać nadto. Jasne że są całkowicie inne a to tylko motyw czarnego i białego. . c:

Gatunek: [bez znaczenia, najważniejszy jest klimat ale preferuję RPG]
Sprzęt: [raczej odpalę większość tytułów, grafika nie jest tak istotnym elementem]
Cechy: [Grałem kiedyś w WOW (darmowe konto) i bardzo podobało mi się, możliwość wyboru strony konfliktu - dobra lub zła oraz związane z tym, różnice min. unikalne rasy, skille, inny język danej rasy, którego trzeba było by się nauczyć aby zrozumieć wroga i przede wszystkim walka pomiędzy stronami.]

Przypadły mi do gustu:

WOW, EVA Online, Diablo 2, HOTS
Nie przypadły mi do gustu: