7million

7million cover image
3.22 / 5
Głosów:63
LogiczneSymulatoryTowarzyskie3d
Oficjalna Strona

,,7million''  to gra, w której wcielamy się w ...złodzieja, którym to wykonujemy liczne, spektakularne napady niczym z filmu Ocean's Eleven.

Po ściągnięciu klienta i zalogowaniu się do gry ukazuje nam się okno tworzenia postaci. Opcji customizacji jest dużo, bowiem możemywybrać jej płeć,wzrost, kolor i styl włosów, zarost oraz oczywiście ubiór. Następnie wybieramy naszą początkową dzielnicę spośród trzech dostępnych:

-Cúram  (odpowiednik Irlandii)

-Lawford Connection (odpowiednik Las Vegas)

-Stimato (odpowiednik Włoch)                                                                                                       
Po stworzeniu postaci przystępujemy do dosyć rozbudowanego tutoriala. Po tutorialu gracz ląduje w niejakim Paradise City w wybranej przez siebie wcześniej dzielnicy i już wtedy mówi sobie pod nosem: ,,Skąd ja to znam? ... Tak, GTA''. ,,Siedem milionów'' jest bardzo podobne właśnie do serii GTA pod względem swobody eksplorowania świata gry (możemy chodzić, gdzie chcemy, wchodzić do prawie wszystkich budynków), lecz cel tej gry jest zupełnie inny. Gra ogólnie polega na włamywaniu i rabunku domów/hoteli/sklepów/kasyn itd.  za pomocą ...minigierek (wiem, że może dziwnie to zabrzmiało, ale w rzeczywistości gra baaardzo wciąga na dłuuugie godziny, uwierzcie mi ;P), których to mamy 5 rodzajów:

-Lock Cracker

-Interface Hacker (taki zmodyfikowany Tetris)

-Code Cracker (Bejeweled)

-Electricity

-Security Hacker (Sudoku)

Warto też wspomnieć o wręcz ogrooomnych ilościach ubrań, które możemy znaleźć podczas napadów, czy też po prostu kupić od pobliskego handlarza. Chcesz zostać dżentelmenem w smokingu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Księdzem? Proszę bardzo. A może kowbojem/kowbojką? Nie ma sprawy. W tej grze możesz się wcielić w prawie każdego. Powiem szczerze: jeszcze nigdy nie widziałem gry z tak ogromnymi możliwościami customizacji naszej postaci. Osoby lubiące takie smaczki na pewno nie będą zawiedzione. To nie metin2, gdzie co chwilę mijamy naszego brata bliźniaka :D. Tu każdy wygląda inaczej, bo ubrań są tu setki, a może nawet tysiące.

Może teraz opowiem trochę o oprawie audio-wizualnej. Grafika... no cóż, powiedzmy wprost, jest  niedzisiejsza, lecz na pewno nie możemy powiedzieć, że jest brzydka, ponieważ jest bardzo kolorowa i dosyć miła dla oka. O oprawie audio, no cóż, tu nie można za wiele powiedzieć, ponieważ gra jak narazie ma tylko 2(sic!) motywy muzyczne (które nie przeszkadzają w grze, wręcz przeciwnie, są miłe dla ucha), ale gra jest aktualnie w fazie BETA 2.0, więc mam nadzieję, że producenci w przyszłości usprawnią oprawę audio dodając jakieś nowe ścieżki dźwiękowe.

W ,,7million'' jak w każdej innej, porządnej grze MMO istnieje Item Shop (w którym walutę stanowią tzw. Deep Silver Coins, których zresztą dostajemy trochę na początku gry) , który moim zdaniem jest zbyteczny, bowiem prawie wszystkie itemy, które można tam zakupić, można ,,lootnąć''  podczas napadów, aczkolwiek to zależy od szczęścia.

Podsumowując, polecam tą grę tym osobom, które szukają jakiejś innowacji wśrod gier MMO, tym, którzy lubią trochę pomyśleć, tym, którzy lubią pochodzić sobie po mieście tak jak w GTA, tym, którzy lubią się wyróżniać oraz tym, dla których nie najważniejsza jest grafika, ale gameplay.

Na zakończenie plusy i minusy:

+ wreszcie coś innego!

+ customizacja postaci,

+ swoboda niczym z GTA,

+ malutki klient (reszta dociąga się w czasie gry),

+ pójdzie dosłownie na każdym kompie,

+ nie trzeba znać dobrze angielskiego żeby w to grać,

+ prawie całkowicie darmowa,

+ na początku wciąąąga jak bagno...

 

- ...lecz później może się lekko znudzić,

- słaba oprawa audio-wizualna,

- mało Polaków (mam nadzieję, że po tej recenzji będzie ich więcej ;P)

 

Aktualizacja: Prace nad grą zostały wstrzymane, oficjalna strona i klient są niedostępne.


Dodany przez admin ponad 14 lat temu


81 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube