America's Army: Proving Grounds

America's Army: Proving Grounds cover image
3.38 / 5
Głosów:16
StrzelankiZręcznościoweSymulatory
Oficjalna Strona

America's Army: Proving Grounds to następca zasłużonego już America's Army 3 stworzony po raz kolejny na zlecenie Armi Stanów Zjednoczonych. Gra pod względem rozgrywki bardziej przypomina jednak AA2 a nie AA3, co starzy gracze uznają pewnie za plus.

Ta część tak samo jak poprzednie, kładzie nacisk na realizm i współpracę. Odrzut broni został odwzorowany jak najrealistyczniej, a dźwięki wydawane przez nasze narzędzia mordu, są jak najbardziej prawdziwe (jak będziecie mieć kiedyś okazję postrzelać, którąś z broni dostępnych w grze, to z pewnością usłyszycie ten sam dźwięk). Nasz żołnierz potrzebuje chwilę czasu na odpoczynek po biegu, a jeśli spróbujecie od razu wycelować po sprincie, zauważycie, że celownik za nic nie chce stać spokojnie i przycelowanie jest praktycznie niemożliwe.

Gra posiada aktualnie dwa tryby rozgrywki. Pierwszy jest przystosowany dla 12 graczy, zaś drugi już dla 32 playerów. Każda z map w rotacji, w tych trybach rozgrywki ma swoje własne cele. W jednej będziemy musieli standardowo podłożyć bombę i bronić jej do czasu detonacji, w drugiej musimy przebić się przez wrogie oddziały i przenieść naszą flagę do zaznaczonego na mapie punktu, a w trzeciej możemy się bestialsko mordować.

Warto wspomnieć, że w grze nie istnieje zjawisko respawnu. Jeśli przeciwnik naszpikuje nas ołowiem, to padamy na ziemię, a kolega z drużyny może nas uleczyć i przywrócić do rozgrywki. Jednakże wcześniejsza porażka odcisnęła swoje piętno na naszym życiu. Zamiast pełnego paska będziemy mieć już tylko 25 punktów HP, a następne zwiększenie zawartości ołowiu w ciele naszego żołnierza, kończy się pernamentną śmiercią (na czas rundy). Oczywiście jako wrogowie możemy zapobiec wznowieniu przez zabitego już gracza gry przez założenie mu kajdanek. Taki gracz już nie może zostać uleczony i jedyne co mu zostaje to spokojne czekanie na koniec rundy. Strzelenie komuś w głowę wywołuje ten sam efekt co kajdankowanie.

Jednakże żeby uniknąć śmierci, możemy skorzystać z kilku mechanizmów takich jak ślizg w czasie sprintu (na czas biegu nie możemy strzelać, ale w czasie ślizgu już tak), czy system osłon dzięki któremu będziemy mniej widoczni za przeszkodami.

Gra jest idealna dla tych co szukają realizmu w grach, a praca zespołowa dla nich nie jest problemem. Jednakże osoby, które preferują bardziej Arcadowy typ rozgrywki, również powinny sprawdzić ten tytuł.

Gra jest dostępna na STEAMie do zagrania.


Dodany przez drgt344 ponad 10 lat temu


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube