Brick Force

Brick Force cover image
3.38 / 5
Głosów:56
StrzelankiZręcznościoweSandbox3d
Oficjalna Strona

Po nie małym sukcesie jaki osiągnął Minecraft klocki w grach stały się świetnym materiałem na... no właśnie na co? W Brick-Force dostajemy podobny model tworzenia terenu co w Minecraft, niektórzy twierdzą że gorszy inni uważają za lepszy od „oryginału”. Nie było by w tym nic unikalnego gdyby nie fakt, że B-F to FPS. Tak właśnie dobrze widzicie, gra powstała we współpracy z koreańskim producentem gier EXE Games. Największą zaletą tej gry jest jej silnik graficzny mianowicie unity 3D, który pozwoli nam bawić się z poziomu przeglądarki WWW. 

 
Sama rozgrywka składa się z 3 etapów a przynajmniej pod takimi hasłami producent reklamuje swój shooter mianowicie: buduj, udostępnij, graj. Zacznijmy od pierwszego fragmentu czyli budowy. Możemy się do tego zabrać sami, bądź z przyjaciółmi. Kiedy praca jest tylko w naszych rękach na pewno nikt nam nie przeszkadza, jednak dobra koordynacja z przyjaciółmi znacznie przyśpiesza tempo budowania otoczenia. I tu wada Brick Force nasza piękna mapa niestety nie niszczy się w trakcie walki a szkoda, był by to ciekawy element z drugiej strony moglibyśmy stracić miejsca, w których dało by się schować szybciej niż w Battlefield. Kiedy już nasza mapa jest gotowa należy ją udostępnić dzięki czemu my a także gracze z całego świata będą mogli prowadzić na niej swoje pojedynki na śmierć i życie. Model strzelania jest intuicyjny i bardzo łatwy w obsłudze. Z racji specyfiki wyglądu naszej postaci, w której 1/3 to głowa nie trudno o headshot, nie jest to jednak coś wyjątkowo uprzykrzającego rozgrywkę najnormalniej w świecie po prostu ją przyśpiesza. 
 
Brick-Force to gra Online dla tego twórcy słusznie postanowili rozróżnić armię klonów, która mogła by biegać po mapach dając nam do dyspozycji możliwość customizacji postaci. Hełm z drugiej wojny światowej a może maska gazowa  ? To żaden problem . Dzięki takiemu podejściu gracze w tej niecodziennej grze mogą czuć sięna swój sposób unikalni.  Gra bazuje na systemie mikrotranzakcji dla tego za naszą unikalność przyjdzie nam niestety zapłacić. Biorąc jednak pod uwagę liczbę graczy, która zapisała się do bety (a jest to ok. 100 tyś) Brick-Force nie będzie cierpiał na brak osób chętnych na taki zakup. Czyżby nadchodził nowy konkurent w gatunku gier F2P ?
 
Osobiście grę uważam za trafiony pomysł, Minecraft sprzedaje się bardzo dobrze, daje to duże szanse Brick-Force na wybicie się wśród tak ostatnimi czasy obleganego rynku darmowych gier. Jak każdy fan wirtualnych klocków czekam na tę grę i mam nadzieje, że do czasu premiery wszystkie większe, a może nawet mniejsze błędy zostaną naprawione a sama gra wciągnie mnie na długie godziny. No albo przynajmniej odstresuje mnie po ciężkim dniu.

Dodany przez Canaly około 12 lat temu


63 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube