Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV cover image
3.70 / 5
Głosów:77
RPGPrzygodowe
Oficjalna Strona

Po niemal roku nieobecności drugie MMORPG spod skrzydeł japońskich mistrzów, Square Enix, powraca odmienione od stóp od głów. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to remake wydanego w 2010 tytułu o tej samej nazwie, który nie zdobył miłości graczy ze względu na toporny interfejs oraz powolny system walki.

Zmianom uległo wszystko, począwszy od silnika graficznego, poprzez wspomniany wyżej interfejs i system walki, aż po dodanie voice actingu oraz dynamicznych eventów. Square po raz kolejny pokazało, że mamy do czynienia z solidną firmą i efekt końcowy prezentuje się znakomicie.

Co wyróżnia Final Fantasy XIV na tle innych MMORPG?

Przede wszystkim unikalny system klas. Mamy do swojej dyspozycji kilkanaście profesji bojowych, zbierackich oraz rzemieślniczych, a wszystkie możemy rozwijać w ramach jednej postaci. Wystarczy, że założymy odpowiedni "oręż". Zakładamy topór - stajemy się Marauderem i rozwijamy jego umiejętności, zakładamy różdżkę - rozwijamy się w dziedzinie magii, zakładamy kilof - wydobywamy minerały i zdobywamy doświadczenie z tego zakresu.

Ponadto możemy wymieniać umiejętności pomiędzy klasami, na przykład ucząc się buffów czy healów od klasy leczącej na wojowniku. Wszystko to robimy swobodnie z poziomu UI i bez pomocy NPC'ów.

Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, a co do ścieżki dźwiękowej, to wystarczy wam jedno nazwisko - Nobue Uematsu. Tak jest, japoński mistrz znany z muzyki dla niemal wszystkich Final Fantasy maczał swoje złote palce również w Final Fantasy XIV. Efekt jest piorunujący.

Całość gry osadzona jest w otwartym świecie, pełnym dynamicznych eventów, dziwacznych monstrów i ciekawych ścieżek fabularnych. Nie zabrakło również atrakcji dla fanów craftu oraz zbierania rozmaicie wyglądającego ekwipunku, bo i w tych dziedzinach tytuł prezentuje się wybitnie.

Do wad można zaliczyć brak otwartego PvP i standardowy system tab-targetowania, ale mimo to Final Fantasy XIV: A Realm Reborn polecam każdemu, kto szuka ciekawej przygody, której marka mówi sama za siebie.

Premiera Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to 27 sierpnia 2013 roku. Pay-to-play.


Dodany przez Ozonek ponad 10 lat temu


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube