Guild Wars 2

Guild Wars 2 cover image
3.78 / 5
Głosów:482
RPGZręcznościowePrzygodowe
Oficjalna Strona

Guild Wars 2 jest kontynuacja serii rozpoczętej w 2005 stworzoną przez amerykańskie studio ArenaNet.

Gra rozpoczyna się ponad 200 lat po pierwszej części i uległ znacznemu postępowi poprzez pojawienie się starożytnych smoków które zniszczyły dużą część znanego świata. Wszystkie rasy stoją na krawędzi zagłady a szczególnie rasa ludzka. W tytule mamy okazję wcielić się już w każdą frakcję nie tylko ludzi a również mądrych i przebiegłych Asurów, olbrzymich Nornów mogących sie transformować w zwierzęta, dzikich Charrów oraz Sylvari. Dzięki temu zabiegowi możemy poznać odrębne historie wszystkich ras.

W stosunku do poprzedniczki znacznym zmianą uległ system rozwoju, który przez twórców został gruntownie przebudowany. Nasz bohater może rozwijać się i zdobyć maksymalnie 80 poziomów z czego na zdobycie każdego kolejnego będziemy poświęcać około półtorej godziny. Oprócz tego wybierzemy profesję (Elementalista, Inżynier, Łowca, Mesmer, Nekromanta, Strażnik, Złodziej i Wojownik). Poszczególne klasy posiadają specjalne właściwości i czary ale to nie wszystko bo do dyspozycji oddano jeszcze osiem dyscyplin (Kowalstwo,Łowiectwo, Zaklinanie, Płatnerstwo, Garbarstwo, Krawiectwo, Złotnictwo, Gotowanie).

Tytuł możemy ukończyć bez pomocy graczy ale dla grup przewidziano specjalne zadania i bonusy. Nowością jest możliwość pływania oraz nurkowania przez co przyjdzie nam zwiedzić podwodne lokacje. Twórcy jednak zachowali część charakterystycznych elementów w tym rozbudowaną fabułę, która została jeszcze bardziej uzupełniona ale zrezygnowali z uniwersum składającego się z instancji, która została zmniejszona a zastąpi ja na rzecz w pełni stałego i dostępnego dla wszystkich świata. Ciekawostką jest to iż starzy gracze z jedynki mogą przenieść część osiągnięć z jedynki przez co na start uzyskujemy spore bonusy. Wszystkie lokacje wyglądają świetnie pomimo użycia nie za nowego silnika a do tego dochodzi dobry soundtrack.

  • + Oprawa graficzna
  • + System PVP
  • + Fabuła i questy
  • - Wysokie wymagania

Dodany przez Artcik prawie 13 lat temu


126 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube