Survarium

Survarium cover image
3.71 / 5
Głosów:14
StrzelankiZręcznościowe
Oficjalna Strona

Seria S.T.A.L.K.E.R umarła, ale duch tej gry przetrwał. Kiedy 9 maja 2011 roku świat usłyszał o zamknięciu ukraińskiego studia GSC Game World, fani zamarli.
Szok przeżyli też twórcy gry, którzy nie mogli się pogodzić z utratą swojego projektu i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Znaleźli oni inwestora i założyli firmę Vostok Games. Tak przedstawia się historia kopciuszka, który ma zamiar namieszać na rynku gier post-apokaliptycznych swoją najnowszą produkcją – Survarium. 

F2P czy P2W? 

Najważniejsza informacja dla sympatyków gier – Survarium będzie grą Free to Play, czyli aby zagrać, nie trzeba za nią zapłacić żadnej złotówki. Możecie być spokojni, ponieważ Vostok Games zapewnia, że mikro transakcje, jakie zostaną zawarte w grze, nie będą miały wpływu na wyniki walk. 

Zostałem sam w tej Zonie, niech ktoś mi pomoże! 

Głównym atutem gier w klimatach post-apokaliptycznych jest swoboda działania. W Survarium nie będzie inaczej. Ty kontra natura, możesz być przyjacielem lub wrogiem dla innych. Oprócz tego, Vostok Games przygotowało dla graczy tryb współpracy, w którym ze znajomymi lub graczami z całego świata, będziesz poznawał fabułę Survarium. Dla miłośników klanów i walk drużynowych, wprowadzono popularny w innych grach tryb Death Match. Ciekawostką jest fakt, że w trybie wolnej gry, nie można się odrodzić! 

On widział mnie z kilometra! 

Jeśli ktoś się obawia, że przyjemność z gry odbiorą różnego rodzaju oszustwa, to nie musicie się już tym przejmować. W grze Survarium, najważniejsze działania będą się odbywać po stronie serwera. 

Świat gry ograniczy się tylko do Czarnobyla? 

Apokalipsa dotknęła całą Ziemię, dlatego w grze pojawią się lokacje, które zostaną rozrzucone po całym świecie. Nowy Jork, Paryż, a także stare i ukochane okolice z serii S.T.A.L.K.E.R. Świat gry ma być niewyobrażalnie duży, a ilość miast stale zwiększana. 

Dobrze, dobrze, ale jaki to rodzaj gry? 

Właściwie powinienem od tego zacząć, ale ciężko tak naprawdę określić jakiego rodzaju grą jest Survarium. Pierwsza myśl – MMOFPS, właściwie wszystko pasuje, aby grę wliczyć do tego gatunku, ale...no właśnie. Tryb wolnej gry, zostanie ograniczony do 20-30 ludzi na mapie, a ich celem będzie wydostanie się z danego obszaru. Dużo czy mało? Autorzy nie chcą, aby mapa była za bardzo przeludniona, chociaż zarzekają się, że mapy w tym trybie będą ogromne. 

Survarium nie dla posiadaczy Windowsa XP! 

Survarium będzie korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych. DX 11, dynamiczne oświetlenie, wykorzystywanie wielu rdzeni w procesorze. Wszystko ma wyglądać ładnie i pięknie. Niestety, ale posiadacze Windowsa XP nie zagrają w tę produkcję. Minimalne wymagania sprzętowe są następujące: Procesor dwu rdzeniowy, 2 gb ram i GF8800GTX. Windows Vista i wyżej.

Granat, kałach i bazuka.

Uzbrojenie i wyposażenie to jedna z mocnych stron tej gry. Na dzień dzisiejszy wiemy, że autorzy wzorują się na prawdziwych modelach broni i ich właściwościach bojowych. Należy tutaj wspomnieć o systemie uszkodzeń, który zapowiada się bardzo realistycznie. Wykrwawienie, zmniejszenie prędkości chodzenia, mniejsza celność... każda Twoja rana ma wpływ na Twojego bohatera! 

Mamy poszukiwacza artefaktów, strzelca, kogo nam jeszcze brakuje w drużynie?  

W grze Survarium mamy do wyboru kilka profesji: Scouta, który specjalizuje się w infiltracji wroga, Marksmana, który jest wielozadaniowym żołnierzem, Artifact Hunter, który zdobędzie każdy artefakt, Trapper, który jest urodzonym myśliwym, Punisher, który pomoże Ci zdobyć kluczowe lokacje i stworzyć przewagę w natarciu, a także Goon, typowy obrońca terytorium. Autorzy okazali się jednak wspaniałomyślni, ponieważ wybranie profesji Scouta, nie oznacza, że przez całą grę musisz nim być! 

Frakcje, klany i inne zabawy.  

W grze występują frakcje do których gracz będzie mógł dołączyć. Na razie są znane tylko trzy z nich: Black Market, Scavengers, Renaissance Army. Każda z nich różni się wykonywanymi zadaniami, historią i wyposażeniem jakie gracz może od nich uzyskać. Kupić wszystkiego od razu się nie da. Musisz wykonywać zadania, aby zyskać reputację w swojej frakcji. Tylko w taki sposób uzyskasz lepszy ekwipunek. A jak będą wyglądały klany w grze? Każdy z nas będzie mógł mieć własny klan i pomagać frakcją w grze. Po zwiększeniu reputacji, możemy zostać oficjalnym przedstawicielem danej frakcji w Survarium. Sam system zarządzania klanem jest jeszcze w trakcie tworzenia i wszystko powinno być powoli wprowadzane do gry. 

Kiedy premiera?  

Otwarte testy beta gry ruszą pod koniec roku. Trwają zapisy do zamkniętych alpha testów Survarium, gdzie każdy gracz ma szansę na dostanie unikalnego zaproszenia do gry (zapisać się możecie tutaj). Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami na temat premiery, polecam zajrzeć tutaj. 

Przeżyjemy tą katastrofę czy nie?

Survarium to gra, która może odnieść sukces. Wielka współpraca na linii developerzy-fani sprawia, że wszystkie ciekawe pomysły są do gry wcielane. Jeśli Survarium będzie się odpowiednio rozwijał, a mikro transakcje nie zabiją gry, mamy produkcję na długie lata! 


Dodany przez matizek92 ponad 10 lat temu


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube