Terrath

Terrath cover image
1.50 / 5
Głosów:2
Karcianki
Oficjalna Strona

Terrath - Polska gra przeglądarkowa MMOTCG inaczej nazywana karcianką. 

Gra posiada fabułę która przenosi nas do średniowiecznej krainy Terrath. Graficznie prezentuje się słabo, zaś dźwiękowo bardzo słabo, jednak nie grafika ani dźwięk w tej grze jest najważniejsza. Owa produkcja jest mało popularna i posiada małą ilość aktywnych graczy, prawdopodobnie ze względu na trudność, która odstrasza młodszych użytkowników (jest to duży plus, większość ludzi z którymi miałem tam styczność zachowywała wysoki poziom kultury osobistej).

Zasady gry są proste - podobnie jak w innych znanych karciankach jak chociażby w M&M: Duel of Champions, trzeba pozbawić przeciwnika punktów zdrowia. Do tego celu służyć nam będą odpowiednie karty, które dzielimy na Surowcowe, Jednostki, Ekwipunkowe, Czary oraz Cechy. Te z kolei można podzielić na 4 kategorie jakości: Zwykłe, Unikalne, Rzadkie oraz Legendarne. Naszym zadaniem jest zbierać nowe karty za pomocą zdobytych w grze monet oraz konfigurować oraz tworzyć coraz to nowsze i lepsze talie. Brzmi prosto? Tak jest.

Teraz trochę o tej trudniejszej części - mechanika. Poradnik który ma nas przygotować do pierwszej rozgrywki jest jedynie w fomie tekstowej bez jakichkolwiek obrazków, a opis poszczególnych części mechaniki rozgrywki nie jest do końca jasny. Osobiście sporo musiałem się pogłówkować, by w pełni połapać mechanikę Ataku oraz Obrony, jednak dla chcącego nic trudnego - wystarczy pokombinować, dopóki wszystko nie stanie się jasne. Lepiej ma się już sprawa z Tutorialem dostępnym po zalogowaniu się do gry (gra posiada możliwość zagrania bez rejestrowania konta!). Wyjaśnia sporo rzeczy i to w sposób graficzny, jednak jest on stosunkowo długi i przynudnawy.

Gra sama w sobie ma swój urok oraz posiada ogromny potencjał. Twórcy stworzyli forum, na którym można podzielić się spostrzeżeniami, podawać propozycje jak i zgłaszać wszelakiej maści bugi. Jednak brak graczy jest tutaj sporym czynnikiem hamującym postęp gry. Dobra na chwilę jak i na dłużej, można się przy niej odprężyć np w pracy lub w szkole gdy mamy chwilę wolnego.

Podsumowując:

Zalety:

+ Dobrze rozbudowana

+ System Achievementów

+ Możliwość stoczenia walki z botem

+ Kampanie oraz plany na dodanie ich kontynuacji

+ Olbrzymi potencjał

+ Ciekawy system rozgrywki

+ Dojrzała społeczność

+ Nie jest pay2win (aczkolwiek zawiera mikropłatności)

+ Po polsku

Wady:

- Słaba graficznie jak i dźwiękowo

- Początkowo skomplikowana i wymagająca (olbrzymi minus dla mało cierpliwych graczy)

- Uboga w graczy, czasami długo się czeka na żywego przeciwnika

- Filtry wyświetlania kart w opcji konfigurowania talii nie są dopracowane


Dodany przez DaiathiuseR ponad 10 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube