The Secret World

The Secret World cover image
3.49 / 5
Głosów:49
RPGPrzygodowe
Oficjalna Strona

Niewiele jest MMO, na które w tym roku czekam. W sumie jest ich może z trzy albo cztery. Najwyżej jednak w klasyfikacji znajduje się The Secret World. Na tą chwalebną w moich oczach pozycje, produkcja Firmy Funcom, znanej między innymi z Age of Conan czy Anarchy Online, dzięki kilku elementom.  

Pierwszym z nich jest klimat. Dawno nie widziałem gry MMO… jak by się zastanowić to nie widziałem w ogóle, która tak duży nacisk kładła by na narracje i historie świata. Przemierzając najróżniejsze lokacje, dane nam będzie poznawać legendy, tajemnice i sekrety otaczającego nas świata. Najlepszą częścią TSW moim zdaniem jest właśnie odkrywanie i dociekanie prawdy niejednokrotnie bardzo zaskakującej. Co nie znaczy, że nie będzie tu innych standardowych elementów gier RPG, czyli walki.
 
Walka wydawało by się jest mało rewolucyjna, jeżeli chodzi o standardy gier MMO. To jednak tylko pozory. Zacznijmy zatem od podstaw. Potyczki opierają się na standardowym systemie targetowania, w którym aby zaatakować wroga, należy go zaznaczyć. W porównaniu jednak do większości RPGów w czasie ich używania, możemy normalnie się poruszać. Nadaje to dynamiki grze i daje więcej możliwości strategicznych. Oprócz dwóch standardowych broni, między którymi możemy się przełączać w czasie walki mamy możliwość użycia 8 aktywnych umiejętności w tym magii. Warto tu również wspomnieć o specjalnych atakach, które możemy wykonać kiedy odpowiednią ilość razy uderzymy/strzelimy w cel. Kolejne urozmaicenie, które nie pozwala się nam nudzić.
 
Jako, że świat, w którym znajdzie się nasz awatar jest bazowany niemal w 100% na prawdziwych miastach, trzeba było pozwolić graczom na stworzenie postaci, która i ich jak najlepiej odwzoruje. Na ulicach Londynu czy Seulu będziemy mogli poruszać się postacią wyglądem przynajmniej troche podobnym do naszego. Funcom obiecał mnóstwo opcji, które odpowiednio użyte zapewnią nam duży wachlarz zmiany wyglądu. Kiedy już stworzymy naszą postać wybierzemy jej frakcje, spośród trzech, Templariuszy, Dragonów i Iluminatów. Każda z nich ma nieco inne podejście do świata i tego co się dzieje. Uważam jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie
 
Biorąc pod uwagę, że TSW oferuje świetną fabułę, naprawdę dobry gameplay i system walki, ok. pięciuset umiejętność, i rozbudowany unikalny system craftingu nie ma się nad czym zastanawiać. Już nie mogę się doczekać premiery, a ta została zapowiedziana na 19 czerwca tego roku!
 

Dodany przez guru około 12 lat temu


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube