Wakfu

Wakfu  cover image
3.25 / 5
Głosów:44
RPGPrzygodoweTaktyczne
Oficjalna Strona

Wakfu Online to gra mmo będąca połączeniem gry RPG ze strategią turową. Eksploracja świata odbywa się tak jak w każdej grze RPG, zaś po zaatakowaniu przeciwnika przechodzimy na turowe pole bitwy podobne do tego z serii gier Heroes.


Gra jest oparta na francuskim serialu anime "Wakfu". W grze mamy do dyspozycji 14 ras z przypisaną, charakterystyczną klasą postaci, opartych na tych występujących w serialu anime. Gra posiada rozbudowany świat z unikalnym systemem Wakfu oraz Ekosystemem. System wakfu jest niczym innym jak systemem karmy, tzn. jeżeli robimy złe uczynki to nasze Wakfu spada, zaś jeżeli robimy dobre uczynki, to nasze wakfu rośnie. Ekosystem jest mechanizmem regulującym florę i faunę świata gry, np. jeżeli wycięliśmy las, musimy odczekać pewien czas na wyrośnięcie nowych drzew, ale możemy ten proces przyspieszyć sadząc sadzonki nowych drzew.


Gra posiada rozbudowany system craftingu, który podzielony został na dwie dziedziny:
Harvesting professions - pozwalają na zbieranie surowców (drwal, farmer, rybak, itp.), ogółem 6 profesji.
Crafting professions - pozwalają na produkcje przedmiotów (armorer, specjalista od broni dystansowej, jubiler, itp.), ogółem 8 profesji.


W grze rola NPC jest ograniczona do minimum, tzn. jedyną ich funkcją jest nauczanie gracza profesji oraz podawanie informacji o grze. Wszystkie inne funkcje zajmowane są przez graczy. Przedmioty są produkowane i sprzedawane tylko przez graczy innym graczom. W grze istnieją cztery nacje, zaś na czele każdej nacji stoi gracz, który został wybrany przez pozostałych reprezentantów danej nacji większością głosów, władca może nadzorować politykę nacji poprzez przyjmowanie sojuszy czy rozpoczynanie wojen.  Poza normalną mapą istnieją także dungeony, po przejściu których można zdobyć skarby, zaś przed wejściem do lochów stoją postumenty, na których są rzeźby przedstawiające graczy, którzy ukończyli dany dungeon z najlepszym wynikiem. Ciekawe rozwiązanie.


Każda klasa posiada dwa rodzaje umiejętności: elementalne, których poziom wzrasta wraz z używaniem oraz specjalne skille rasowe, które zwiększamy za punkty otrzymane wraz z każdym następnym poziomem.
Pole bitwy przypomina to znane z serii Heroes. Gracz dysponuje na nim trzema rodzajami punktów :
- Action points - kożystajac z nich używamy skilli elementalnych, odnawiają się co turę
- Wakfu points - służą do używania specjalnych skilli rasowych, nieodnawiające się co turę, przez co trzeba dobrze planować ich wykorzystanie w trakcie potyczki
- Movement points - wskazują ile ruchów (przemieszczeń postaci po planszy bitwy) można wykonać, odnawiają się co turę.


Wakfu Online jest obecnie w fazie Open Beta. Posiada dwa serwery: jeden francuskojęzyczny Tiva, oraz międzynarodowy Remington. Grę pobiera się w formie patchera (2 mb), zaś po ściągnięciu patchy gra waży ok 900 MB.


Dodany przez Kasztelan prawie 12 lat temu


20 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube