Warframe

Warframe cover image
3.53 / 5
Głosów:151
RPGStrzelankiZręcznościowePrzygodoweSci-fi3dHero shooter
Oficjalna Strona

Warframe to Shooter MMO w uniwersum Sci-Fi od twórców gry The Darkness II. Gra posiada tylko tryb PvE dla max 4 graczy W grze wcielamy się w kosmitę rasy Tanno, każdy z nich to wykwalifikowany zabójca, który ma umiejętności porównywalne z japońskimi Ninja.

Do walki Tanno używają specjalnych zbroi bojowych nazywanych warframe. Każdy warframe ma unikatowe umiejętności, które decydują o ich roli w walce. Poniżej przedstawie trzy przykładowe warframe'y i to jakie role oni posiadają w polu walki:

  • Excalibur - wyspecjalizowany do zabijania wrogów pojedynczo z nie wielkich odległości
  • Loki - wyspecjalizowany do kontroli tłumu oraz bezalarmowego wykonywania misji
  • Volt - wyspecjalizowany do eliminacji wielu wrogów z średniej odległości

Jak widać, wszystkie warframe'y diametralnie się od siebie różnią i przy odpowiedniej kombinacji warframe'ów można rozpętać piekło w czasie misji.

Grafika w grze jest przepiękna. Modele postaci, wrogów i otoczenia są zrobione po mistrzowsku. Efekty również są świetne. Silnik gry korzysta z bibliotek DirectX 11 przez co można się spodziewać na prawdę niezłych fajerwerków na ekranie. Jako dodatek tylko powiem, że grę można uruchomić w trybie 64-bitowym, co w pewnym stopniu poprawia wydajność gry.

Dźwięk również jest niezły. Bębny, które grają w tle doskonale podkreślają klimat Dark Sci Fi.

Gameplay stoi na całkiem wysokim poziomie. Co prawda nie mamy tutaj zbyt wymyślnych misji i jeśli gra się samemu to może się po jakimś czasie znudzić, ale zapewniam, że jeśli macie chociaż jednego kolegę, to ta gra wam się nigdy nie znudzi. Mimo powtarzalności misji, gra wciąga ze względu na wartką akcję.  Po końcu misji dopiero możemy zacząć się zastanawiać co my tak na prawdę robiliśmy przez te szybkie 10 minut. Właściwie to ma się wrażenie, że gra się w jakąś grę Single Player, a nie Mutiplayer Shootera. W grze mamy dostęp do trzech kategorii broni:

  • Broń Główna - karabiny, strzelby, snajperki, wyrzutnie itd.
  • Broń Dodatkowa - pistolety, pistolety maszynowe
  • Broń Biała - katany, sztylety, pałki, pazury

Tak między nami, to i tak będziecie korzystać tylko z broni głównej i broni białej (broń biała ma swój własny osobisty klawisz do ataku, tak jak np. w CODie nóż), chyba że nie będziecie mieć zbyt licznego teamu to już o amunicję będzie wam trudno i czasem Broń Dodatkową trzeba będzie wyjąć. Niektóre bronie (1/10 wszystkich) można kupić w markecie, ale Więkość trzeba wycraftować (9/10 całości). Tak wycraftować. Na mapie znajdujemy plany, potem zbieramy materiały i tworzymy. Niestety crafting nie trwa tu paru sekund, a pare dobrych godzin, więc do craftingu trzeba mieć cierpliwość.

Aktualnie trwają Zamknięte Beta Testy, do których wyjątkowo ciężko trafić. Jak na razie w grze spotkałem naraz tylko 10 graczy online. Więc jak widać, bardzo ciężko za darmo dostać się do tych testów. Mimo wszystko jest możliwość wykupienia tzw. Founders Packa, który daje nam przywilej gry w CBT oraz daje nam pare błahostek do gry.

Plusy:
+ Grafika i udźwiękowienie
+ Szybki Gameplay
+ Tryb 64-bitowy
+ Duża liczba broni do eksterminacji wrogów
+ Crafting
+ Klimat
+ Wrażenie, że gra się w "Singlówkę"
+ Dużo Warframe'ów (chwilowo 8), a co za tym idzie, stylów gry.
+ Jest po polsku...

Minusy:
- ... ale tłumaczenie ssie.
- Powtarzalność misji
- Powtarzalność poziomów (prawie nie zauważalne)
- Długi czas oczekiwania na wycraftowanie przedmiotu
- AI wrogów na pierwszych lvlach


Dodany przez drgt344 prawie 10 lat temu


71 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube