Afterworld

Afterworld cover image
2.26 / 5
Głosów:27
RPGSci-fi3d
Oficjalna Strona

Afterworld to gra mmorpg czerpiąca całymi garściami z projektu Entropia Universe.

Jednak te podobieństwa związane są głównie z mechaniką (walka, crafting) chociaż i tutaj jest wiele autorskich pomysłów. Zacznijmy jednak od największych różnic pomiędzy tymi tytułami.

Świat gry to surowy obraz pustkowi po wybuchy bomby nuklearnej - brzmi znajomo, jednak tym razem skutki tej katastrofy będziemy obserwowali na ziemiach naszych wschodnich sąsiadów - Rosjan. Koncepcja postnuklearnego Świata w Afterworld jest bardzo oryginalna i jednocześnie brutalna. To zupełnie inny klimat niż ten znany choćby ze słynnej serii Fallout. Co nie znaczy, iż panująca w grze jest gorsza, jest po prostu unikalna, inna.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to mamy do wyboru kilka ścieżek rozwoju jak polowania, górnictwo, produkcja, oswajanie zwierząt. W przeciwieństwie do Entropii Universe tutaj o wiele łatwiej tego wszystkiego zasmakować. Nie obejdzie się oczywiście bez mozolnego kopania skałek, aby móc zająć się czymś ciekawszym. Mimo wszystko o wiele wcześniej niż w pierwowzorze(EU) możemy imać się bardziej rozwojowych zajęć.

Zarówno Entropia Universe i Afterworld to gry stricte ekonomiczne, w których wszystko kręci się wokół handlu. Znajdziemy tu też odrobinę akcji, jeżeli jednak szukasz widowiskowych umiejętności i potężnych eksplozji okraszonych pięknymi efektami graficznymi to zdecydowanie AW nie jest grą dla Ciebie.

Skoro już wspomniałem o grafice to trzeba szczerzę przyznać, że wizualnie gra jest zwyczajnie brzydka - kanciasta z mało urozmaiconymi mapami. Sytuacji nie polepsza fakt, iż mamy mały wpływ na charakteryzację naszej postaci. Wedle doniesień twórcy pracują nam wielkim skokiem jakościowym w kwestii graficznej.

Wspominając o największym minusie produkcji nie można też zapomnieć o tym co zasługuje na pochwałę. Zdecydowanie społeczność graczy, zbudowana w dużej mierze z weteranów Entropii Universe jest asem w talli zalet gry.

Jeżeli masz odwagę wkroczyć na rosyjskie postnuklearne okolice Sarańska to Ty również możesz stać się częścią dynamiczne rozwijającego się „community” AW.

YL

Aktualizacja: gra została zamknięta.


Dodany przez Yanglegend prawie 14 lat temu


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube