Alien Swarm

Alien Swarm cover image
3.45 / 5
Głosów:65
StrzelankiZręcznościoweSci-fi3d
Oficjalna Strona

Alien Swarm jest bezpłatną grą studia Valve, a został stworzony przez oryginalny zespół, który został zatrudniony przez Valve. Jest to odnowienie gry pod tym samym tytułem, która była modem do Unreal Tournament 2004.

Jest to w pełni darmowy shooter w wersji kooperacji (co-op) dla czterech osób. Kamera została osadzony wysoko nad głowami postaci, pod kątem 70º. Alien Swarm powstał na nowym/ulepszonym silniku Source.
Do dyspozycji mamy:

 1. 8 grywalnych postaci każda z innymi atutami.
 2. 4 klasy.
 3. Ok. 40 różnych rodzai uzbrojenia.
 4. 64 osiągnięcia Steam.
 5. Edytor poziomów (do pobrania).
 6. 4 poziomy trudności, na łatwym zaczynając i na szaleńczym kończą.

Punkty doświadczenia możemy uzyskać za czas skończenia misji, ilość unieszkodliwionych obcych, osiągnięcia, celność itd. Na 27 lvl-u możemy zdobyć pierwszy (z trzech) "prestiż" (Promotion).

Co do klas - możemy zagrać jedną z czterech. Każda z tych klas ma inne właściwości, atuty i unikalne wyposażenie.

 1. Medyk (ang. Medic) - jest to klasa (jak sama nazwa wskazuje) przeznaczona do leczenia sojuszników. #Od Autora - jako medyk uważaj także na siebie (ale nie marnuj amunicji tylko na siebie), jeżeli medyk zginie drużyna będzie pozbawiona pomocy medycznej z jego strony. Tym samym drużyna może ponieść porażkę.
 2. Technik (ang. Technic) - jest wymagany na prawie wszystkich mapach do hackowanai drzwi itp. #Od Autora - jeżeli jedyny technik zginie przed otwarciem ostatnich drzwi, drużyna przegrywa.
 3. Oficer (ang. Officer) - Oficer uzyskuje atrybuty do walki bronią palną, wręcz i ładunkami wybuchowymi (granatami, minami itp.)  #Od Autora - mając w wyposażeniu Vindicatora uważaj z nim! Jeżeli wszystkie kule trafia w sojusznika  to FF (Friendly Fire) spowoduje mu spadek 1/5 życia (może więcej). Może to spowodować TK (Team Kill).
 4. Specjal Weapons - ta klasa na wyposażeniu ma dwie unikalne ciężkie działka (Autogun i Minigun) #Od Autora - uważaj aby nie strzelać w swoich sojuszników przy użyciu miniguna, bo 3 sekundy i pada. Ale uważajcie też aby nie wpadać mu "pod lufe".

Tu byłem. Duch.


Dodany przez Vexling prawie 14 lat temu


29 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube