Allods Online

Allods Online cover image
3.09 / 5
Głosów:490
RPGAnimeFantasy3d
Oficjalna Strona

Kolejny klon WoW-a – taka teza nasuwa się po zobaczeniu kilku screenów, czy też filmików z Allods Online. Podobna grafika, stylistyka interface czy system gry. Nic bardziej mylnego...

Allods Online jest grą zaprojektowaną przez rosyjską firmę Astrum Nival i wydaną w dwóch wersjach – Europejskiej oraz Międzynarodowej – w obydwóch przypadkach wydawcą jest gPotato.

Tło fabularne jest bardzo istotnym aspektem gry i obejmuje aż 10.000 lat wydarzeń, które miały miejsce w świecie Allods! Fabuła opiera się na odwiecznej wojnie pomiędzy dwoma zupełnie różnymi frakcjami, ale jej tajniki musicie poznać sami – zdradzanie fabuły w tym przypadku byłoby nie na miejscu.

Gra jest ogromna i to widać już w pierwszych chwilach od momentu zalogowania się. Dogłębna personalizacja postaci, pozwala na dostosowanie swojego awatara i uczynienie go wyjątkowym. Ale po kolei. Do dyspozycji mamy dwie frakcje – Imperium oraz Ligę. Każda z frakcji oferuje po 3 rasy postaci, co w sumie daje 6 ras. Dostępne rasy, możemy wcielić w 8 odmiennych klas, co daje w sumie 28 różnych archetypów. Robi wrażenie, prawda? W imperium znajdziemy takich rzezimieszków jak orkowie, xadaganianie czy powstańcy, natomiast Ligia zaoferuje nam kanianów, gibberlingi czy elfy. Klasy prezentują się równie ciekawie, możemy zdecydować się na paladyna, wojownika, uzdrowiciela, nekromantę, strażnika, zwiadowcę, maga bądź mistyka.

Im dalej w las, tym więcej drzew – to przysłowie sprawdza się w nawiązaniu do Allods idealnie, ponieważ gra z minuty na minutę staje się ciekawsza. Od razu uprzedzam osoby kochające „pakowanie” swojej postaci metodą beztroskiej eksterminacji kolejnych kreatur – w Allods rządzą questy i to dzięki nim osiągniemy kolejne poziomy doświadczenia. Niestety nie jest to takie proste. Allods to jedna z tych gier, w których trzeba się naprawdę postarać i spędzić sporo czasu przed PC, żeby osiągnąć ten upragniony kolejny poziom. Na szczęście gra oferuje bajecznie piękny, otwarty, zróżnicowany świat, dzięki czemu poczucie monotonni nie ma tutaj miejsca. Możemy formować 6-osobowe grupy, a także wybierać się na 24-osobowe raidy. Otworem stoją przed nami wymyślne instancje, wypełnione po brzegi wrogimi bestiami, dlatego w grze jest co robić.

Dla osób, które lubią zajmować się tworzeniem przedmiotów oddano do dyspozycji 9 profesji takich jak Zaklinanie, Alchemia, Zielarstwo czy Kowalstwo.

Gra może poszczycić się również bardzo rozwiniętym end-game, dzięki czemu po osiągnięciu maksymalnego poziomu postaci, jest co robić i do czego wracać. Mam tutaj na myśli budowę swojego własnego, latającego statku, dzięki któremu stoczymy mnóstwo ekscytujących bitew w świecie astralnym – czegoś takiego nie było jeszcze w żadnej grze!

Zaletami jest również ciekawe PvE i bardzo rozwinięte PvP. Niektórzy gracze narzekają na psujący rozgrywkę Item Shop, który zaburza balans między graczami inwestującymi złotówki w wirtualne przedmioty, a niepłacącymi.

Gra – moim zdaniem – jest zupełnie różna od WoW-a, co najwyżej czerpie z niego sprawdzone, dobre patenty, a przecież naśladownictwo to najwyższa forma uznania, prawda?

Zapraszam do gry!

Autor opisu: Tanabe

Tu byłem. Duch.


Dodany przez Shend około 14 lat temu


262 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube