Apex Legends

Apex Legends cover image
3.67 / 5
Głosów:6
StrzelankiSci-fi3dBattle royaleHero shooter
Oficjalna Strona

Apex Legends to wyjątkowa gra akcji z gatunku battle royale, która zyskała niezwykłą popularność, pomimo znikomej reklamy. Innowacyjne mechaniki rozgrywki oraz wysoka jakość oprawy audiowizualnej sprawiają, że jest to tytuł godny polecenia dla każdego.


Warstwa Fabularna

Historia opowiadziana w Apex Legends zabiera graczy w odległą przyszłość do zakątka kosmosu znanego jako Kresy. Setki lat konfliktu pomiędzy Międzygwiezdną Korporacją Przemysłową a Ruchem Oporu w końcu dobiegły końca, jednak planeta została niemal doszczętnie wyniszczona. Jej mieszkańcy przenieśli się na Odludzie, czyli zbiór planet nietkniętych wojną, a znajdujących się w pobliżu Kresów. Lata wojen odmieniły nie tylko planetę, ale także charakter jej mieszkańców, którzy przestali cenić sobie życie. Ich główną rozrywką oraz sposobem na rozstrzyganie sporów jest bój na brutalnej arenie Apex, gdzie legendy z różnych części wszechświata walczą o sławę i pieniądze.

Rozgrywka

Apex Legends jest swego rodzaju połączeniem mechanik typowych dla gatunku battle royale oraz hero shooter, przy tym wprowadzając całą serię innowacji. Podczas zabawy gracze łączą się w trzyosobowe drużyny i walczą o to, by zostać przy życiu do końca zawodów. Jedynie Ci, którzy przetrwają, zyskają chwałę. Na pozostałych czeka śmierć, czyli koniec rozgrywki.

W trakcie zabawy liczy się nie tylko refleks i dobre wyczucie czasu, ale przede wszystkim znajomość umiejętności bohaterów i taktyczne korzystanie z nich w walce. Bohaterowie - legendy wyróżniają się unikalnymi zdolnościami. Każdy z nich jest inny. Sama rozgrywka nabiera tempa, gdy gracze korzystają z sygnalizatorów odrodzeń do wszkrzeszania poległych braci w boju, systemów komunikacji sytuacyjnej dla lepszego rozeznania na polu bitwy czy inteligentnego systemu ekwipunku.

Uczestnicy zabawy zdobywają kolejne poziomy doświadczenia dla swojego konta, zyskując tym samym dostęp do smakołyków w postaci przedmiotów kosmetycznych.

Technikalia

Gra powstała w oparciu o zmodyfikowany silnik Valve Source Engine. Za produkcję Apex Legends odpowiad studio Respawn Entertainment znane między innymi z serii Titanfall.


Dodany przez Duch około 5 lat temu


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube