Artifact

Artifact cover image
5.00 / 5
Głosów:1
MOBAKarciankiStrategiczneFantasy3d
Oficjalna Strona

Artifact to sieciowa, kolekcjonerska gra karciana, która powstała na bazie jednej z najpopularniejszych gier MOBA w historii, jaką jest Dota 2. Wyróżnia się przede wszystkim zaawansowaną mechaniką rozgrywki na trzech stołach jednocześnie.


Warstwa Fabularna

Artifact czerpie całymi garściami z drugiej Doty, więc podczas rozgrywki gracze korzystają z kart, na których widnieją znani im z oryginału bohaterowie, ale nie tylko. Wprowadzono cały szereg nowych postaci, przedmiotów i wątków, które pobudzają wyobraźnię użytkowników. Pierwsza Dota była jedynie modyfikacją bazującą na grze Warcraft III, która wykorzystywała dokładnie te same modele i animacje. Na potrzeby kontynuacji stworzo jednak od podstaw nie tylko unikalny wygląd, umiejętności i animacje postaci, ale także całkiem nową fabułę dla świata gry, a także dla każdego z bohaterów z osobna. Artifact rozwija więc główny wątek znany z Doty 2, a także z serii komiksów wydanych na podstawie gry, czyli historię o niekończącej się wojnie Starożytnych, których mocy mogą się oprzeć jedynie ci najbardziej wyjątkowi. Pozostali zmieniają się w ubezwłasnowolnione kukiełki, które znamy pod postacią creepów.

Rozgrywka

Rozgrywka w Artifact jest rozbudowana i niezbyt łatwa do opanowania. Bazując na zasdach gier MOBA, Artifact umożliwia grę na trzech stołach jednocześnie. Każdy z nich reprezentuje właściwą linię, po których tak jak w oryginale, bezwiednie maszerują creepy. Gracze wykładają karty po kolei dla każdej linii. Po wyłożeniu kart następuje faza walki - karty automatycznie ścierają się w zależności od swojej pozycji na stole.

Do wykładania kart potrzebna jest mana, której zasoby gracze zwiększają stopniowo wraz z rozwojem sytuacji na stołach. Po zabiciu dowolnej jednostki atakujący otrzymuje określoną ilość sztuk złota, które może wykorzystać do zakupu przedmiotów wzmacniających bohaterów.

Na każdej linii oprócz kart wykładanych przez graczy znajdują się wieże. Każda z nich ma określoną ilość punktów wytrzymałości, a także obrażeń, które zadaje atakującym. Zniszczenie wieży to jeszcze nie koniec - w jej miejscu pojawia się Starożytny ze znacznie większym zasobem punktów wytrzymałości. Gra toczy się do momentu zniszczenia przez któregokolwiek z graczy dwóch wież lub wieży i starożytnego, którego strzegła.

Technikalia

Gra prezentuje się bardzo dobrze pod względem wizualnym. Dopracowane, trójwymiarowe stoły świetnie oddają charakter rozgrywki. Karty są ozdobione ręcznie wykonanymi grafikami. Jeszcze przed premierą gra spotkała się z bardzo dużym niezadowoleniem ze strony graczy ze względu na nieprzyjazny model płatności uniemożliwiający zdobywanie nowych kart za darmo.

Za produkcję odpowiada studio Valve oraz Richard Garfield, czyli twórca pierwszej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube