Ashes of Creation

Ashes of Creation cover image
3.20 / 5
Głosów:5
RPGSandboxFantasy3dZręcznościowe
Oficjalna Strona

Ashes of Creation to rozbudowane MMORPG, którego akcja toczy się w stale zmieniającym się świecie. Dopracowana grafika i zaawansowane systemy odpowiadające za konsekwencje decyzji graczy kuszą użytkowników od dnia objawienia światu tej produkcji.


Warstwa Fabularna

Ashes of Creation zabiera graczy do otwartego świata fantasy, który odradza się po starożytnym katakliźmie. Nietknięty przez cywilizację od tysięcy lat jest bardzo wrażliwy na nagłe zmiany. Wszystkie decyzje graczy mają swoje konsekwencje, więc można powiedzieć, że to właśnie oni kształtują rzeczywistość w grze. Zabudowywanie siedlisk zwierząt nasila ich agresję, miasta wznoszą się i upadają, a postacie niezależne pojawiają i znikają w zależności od tego jak postępują żywi uczestnicy zabawy.

W grze zachowano średniowieczny klimat mocno doprawiony fantastyką. Nie zabrakło magii, przerażających potworów i wciągających historii.

Rozgrywka

Rozgrywka toczy się w rozległym, otwartym świecie. Tradycyjnie dla gatunku zabawa polega na ciągłym rozwijaniu swoich postaci, jednak jest to tylko ułamek oferowanych możliwości. Gracze mogą bezpośrednio wpływać na wydarzenia w świecie gry oraz politykę. Każdy może wykupić swój skrawek ziemii i rozbudowywać swoje włości niemal bez ograniczeń. Jako, że ekonomia jest też zależna od graczy, handel towarami jest możliwy, jeżeli dobra zostaną dostarczone do kupca. Oznacza to konieczność zorganizowania karawany, która może stać się łatwym łupem.

Zaczynając grę, należy wybrać rasę, od której zależy specjalizacja postaci. Wraz z postępami gracze mogą później wybrać dodatkową klasę, dzięki czemu dostępne są rozmaite warianty wieloklasowych boahterów. W grze wystąpują także różne frakcje, do których przynależność oznacza wrogość względem pozostałych. Oprócz arenowego PvP możliwe są również masowe bitwy w otwartym świecie. Fani PvE również mają mnóstwo rozmaitych możliwości.

Rozbudowany system housingu pozwala graczom odgrywanie zwykłych wieśniaków, farmerów czy hodowców bydła i trzody. Rozbudowywanie posiadłości poszerza granice terenu dostępnego pod zabudowę i odblokowuje nowe budynki specjalne, które zapewniają konkretne profity.

Technikalia

Ashes of Creation ma do zaoferowania dopracowaną oprawę audiowizualną na bardzo wysokim poziomie oraz masę rozmaitych systemów i mechanik rządzących grą. Ciągle zmieniający się świat to także cykl dnia i nocy, pory roku, wielkie bitwy pomiędzy stronnictwami oraz lokalne kataklizmy.

Za produkcję odpowiada studio Interpid, do którego należą weterani z branży doświadczeni w takich projektach, jak EverQuest, PlanetSide 2 czy Vanguard.


Dodany przez Duch ponad 5 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube