Asterix & Friends Online

Asterix & Friends Online cover image
Brak ocen
StrategiczneEkonomicznePrzygodoweFantasy2dDla dzieci
Oficjalna Strona

Asterix & Friends Online to przeglądarkowa strategia ekonomiczna pełna ciekawych rozwiązań i oczywiścia nawiązująca to popularnej swego czasu kreskówki opowiadającej o wojowniczym plemieniu Galów, którzy opierali się potędze imperium rzymskiego.

Gracze wcielają się w rolę wodzów, którzy muszą odbudować zrównaną z ziemią wioskę. Na początku rozgrywki skupiamy się głównie na pozyskiwaniu surowców ze zruinowanych budowli, które musimy odbudować, aby nasza wioska była w pełni funkcjonalna i tętniąca życiem. Budowle możemy udoskonalać w trakcie rozgrywki, aby były wydajniejsze, możemy też konstruować rozmaite dekoracje. W obrębie wioski możemy kierować bezpośrednio poczynaniami naszego bohatera, który będzie podążał we wskazane przez nas miejsca i wykonywał przydzielone mu zadania. Poza gromadzeniem surowców i jadła nasza postać może udać się na ryby, tropić zwierzynę lub walczyć z rzymskimi legionistami.

Gra jest przygotowana w całości do rozgrywki sieciowej, tak więc na mapie świata prócz neutralnych wiosek i posterunków Rzymian możemy znaleźć osady innych graczy, z którymi możemy prowadzić wojny, handlować lub zawierać sojusze i zakładać gildie, by wspólnie stawić czoła przeważającym siłom imperium. Walki są obrazowane w postaci klasycznej chmury kurzu i pyłu, z której ostatecznie wyłania się zwycięzca.

W tej grze spotkamy masę klasycznych postaci - Asterixa, Obelixa, Panoramixa, Dogmatixa itd. Będą one mogły zlecać nam rozmaite zadania, których wykonanie przyśpieszy progress naszej osady. 

Grafika jest kolorowa, klimatyczna i nawiązująca do kreskówki. Podobnie jest z oprawą muzyczną, oraz linią fabularną przepełnioną specyficznym humorem. 


Dodany przez Duch ponad 7 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube