Call of Duty: Black Ops IIII

Call of Duty: Black Ops IIII cover image
5.00 / 5
Głosów:1
StrzelankiSci-fi3dBattle royaleHero shooter
Oficjalna Strona

Call of Duty: Black Ops IIII jest kolejną odsłoną cyklu znanego z rozbudowanych kampanii dla pojedynczego gracza. Wraz z tą grą twórcy postanowili odejść od tradycyjnych rozwiązań, stawiając wszystko na rozgrywkę wieloosobową.


Warstwa Fabularna

Akcja gry toczy się gdzieś pomiędzy wydarzeniami z Call of Duty: Black Ops II a tymi z Call of Duty: Black Ops III. Pomimo tego, że tradycyjna kampania została całkowicie pominięta, twórcy pokusili się o przedstawienie fabuły gry w trakcie rozgrywki multiplayerowej. Każdy z dostępnych w grze specjalistów, czyli przedstawicieli konkretnych klas postaci, posiada własną historię, którą poznajemy w trakcie zabawy.

W tej odsłonie Call of Duty znalazł się również znany i lubiany kooperacyjny tryb Zombie, w trakcie którego mamy szansę poznać całkiem nowych dla cyklu bohaterów oraz zupełnie nowe historie, niezależne od fabuły pozostałych trybów gry.

Rozgrywka

Call of Duty: Black Ops IIII to robudowana strzelanka, której podstawowe mechaniki nawiązują do klasyków gatunku. Mamy tutaj mnóstwo strzelania, biegania, a nawet siedzenia za kółkiem pojazdów. Wieloosobowa zabawa niezależnie od wybranego trybu sprowadza się nie tylko do umiejętnego prowadzenia własnej postaci, ale także do skutecznej kooperacji z pozostałymi członkami oddziału. Każdy z graczy przed rozpoczęciem meczu wybiera swoją klasę postaci (specjalistę), od której uzależnione są dostępne umiejętności bojowe. Zdolności specjalistów zostały zaprojektowane tak, by wzajemnie się uzupełniać.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii nastąpiło sporo zmian w samej mechanice rozgrywki. Gra, mimo tego, że przedstawia futurystyczne realia, prezentuje się bardziej realistycznie i to nie tylko pod względem graficznym. Twórcy zrezygnowali ze wspomaganych skoków i biegania po ścianach, w to miejsce dając więcej możliwości manewrowania postacią w trakcie prowadzenia ostrzału - możliwy jest atak w trakcie skakania lub czołgania się i wykonywanie efektowanych uników i uskoków.

Kolejną innowacją dla cyklu jest wprowadzenie trybu battle royale, który nazwano Blackout. Na potrzeby tego trybu zaprojektowano mapę 1500 razy większą od znanego wszystkim fanom Nuketown. Mechanika jednej z najpopularniejszych strzelanka została połączona z zasadami "przeżyj albo zgiń", zgodnie z którymi otwarta bitwa na ogromnym polu walki ma wyłonić tylko jednego zwycięzcę.

Odświeżony tryb zombie również wprowadza sporo nowości, pośród których znalazła się między innymi możliwość walki w zwarciu za pomocą broni białej. Ten tryb pozwala na kooperacyjną zabawę z innymi ludźmi za pomocą sieci.

Technikalia

Call of Duty: Black Ops IIII zostało stworzone z myślą zarówno o posiadaczach komputerów osobistych, jak i konsol PlayStation oraz Xbox. Komputerowa wersja została zintegrowana z platformą Battle.net, a co za tym idzie, jest wyposażona we wszystkie funkcje społecznościowe oferowane przez firmę Blizzard Activision.


Dodany przez Duch prawie 6 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube