Company of Heroes

Company of Heroes cover image
3.44 / 5
Głosów:16
StrategiczneEkonomiczne
Oficjalna Strona

Company of Heroes Online (CoHO) to typowy RTS podobny do innych produkcji tego gatunku np. StarCrafta, C&C, Warhammer.  Jedyną różnicą jest to że CoHO jest darmowym MMO. Mechanika gry jest dosyć standardowa: rozwijamy baze, budujemy nowe budynki, które pozwalają na tworzenie nowych jednostek. W świecie gry do zebrania mamy trzy rodzaje surowców: Manpower, Fuel i Ammunition. Tło rozgrywki umieszczone jest w Drugiej Wojnie Światowej, więc mamy dwie frakcje: Niemcy i Alianci. Frakcje różnią się między sobą sposobem rozbudowy bazy, jednostkami, sposobem zdobywania doświadczenia przez jednostki oraz budynkami.

Po krótce Niemcy są lepsi w otwartej walce, a Alianci mają większe możliwości taktyczne. Jednostki Niemców są droższe ale silniejsze, Aliantów słabsze ale tańsze. Na początku gry tworzymy swoją postać, której nie bedzie w bitwie ale będzie mogła używać umiejętności wspomagających jak ostrzał altyleryjski czy przyzwanie jakiejś strasznie mocnej jednostki.

Walka jest oparta na zasadzie Papier<Nożyce<Kamień czyli: Czołgi rozwalają Piechotę, Piechota broń przeciw-czołgową (działa przeciwpancerne,jednostki z moździerzami i działa altyleryjskie itp.), a broń przeciw-czołgowa rozwala czołgi.
Twórcy udostępniają specjalny sklepik, w którym można kupować za walute zdobytą w grze i tą kupiona za prawdziwe pieniądze ( mniej więcej jak w League of Legends). W itemshopie można tam kupić lepsze wersje jednostek np. szybsze czołgi albo celniejszych żołnierzy czy inne ulepszenia.

Uwaga: Gra nie jest już dostępna.


Dodany przez kikoron prawie 12 lat temu


48 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube