Cube World

Cube World cover image
Brak ocen
RPGZręcznościowePrzygodoweSandboxFantasy3d
Oficjalna Strona

Cube World to voxelowa gra RPG akcji stworzona przez niezależne, dwuosobowe studio Picroma. 

Ten tytuł posiada wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że ciężko przejśc obok niego obojętnie. Najważniejszą z nich wydaje się być niekończący się, proceduralnie generowany świat, w którym nie napotykamy żadnych niewidzialnych barier czy granic. Poza tym krainy, które możemy zwiedzać są wypełnione rozmaitymi elementami krajobrazu - rzekami, górami, jaskiniami, jeziorami, lasami, podziemiami, zamkami, katakumbami, ruinami, świątyniami, osadami itp.

Podczas rozgrywki gracze mogą brać udział w wielu aktywnościach. Oprócz walki, przygód, wykonywania misji, trenowania umiejętności i craftingu nasze postacie mogą pływać, nurkować, wspinać się, szybować na gliderach czy nawet oswajać różne bestie zamieszkujące świat Cube World.

Tworząc postać możemy wybrać jedną z czterech klas (każda ma po dwie specjalizacje) - ranger, rogue, mage i warrior. Na personalizację pozwalają drzewka umiejętności, które możemy rozwijać bez żadnych ograniczeń. Klasy wyglądają na dosyć typowe, jednak ta gra oferuje zestaw ras, który wyróznia ją na rynku, a są to ludzie, elfy, gobliny, krasnoludy, jaszczuroludzie, orkowie, nieumarli i żaboludzie (frogmen). 

Walka jest zręcznościowa i bardzo dynamiczna. Podczas potyczek musimy skupić się nie tylko na celowaniu i unikach, ale także na nabijaniu licznika combo, który podnosi naszą statystykę przebicia pancerza, co przekłada się na zadawane przez nas obrażenia.

Gra jest przygotowana do samotnej rozgrywki, oraz zabawy kooperacyjnej z przyjaciółmi w trybie multiplayer. Twórcy pracują nad trybem PvP oraz eksperymentalnym serwerem MMO, który pozwoli większej liczbie graczy na wspólną grę.


Dodany przez Duch ponad 7 lat temu


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube