Darwin Project

Darwin Project cover image
5.00 / 5
Głosów:1
StrzelankiSurvivalSci-fiPost-apo3dBattle royale
Oficjalna Strona

Darwin Project to trzecioosobowa gra akcji niezależnego studia Scavengers. Zabawa opiera się na wieloosobowych rozgrywkach w trybie Battle Royale - gracze są rozrzuceni na obszernej mapie, gdzie muszą utorować sobie drogę do zwycięstwa po trupach pozostałych zawodników. Wygranym może być tylko jeden.


Warstwa Fabularna

Fabuła Darwin Project ukazuje post-apokaliptyczną rzeczywistość, w której przyczyną upadku ludzkości jest nieuchronnie postępująca epoka lodowcowa. Akcja gry toczy się wśród malowniczych krajobrazów kanadyjskich gór. Dystopijna rzeczywistości wymusiła na ludzkości podjęcie ekstremalnych kroków w celu przygotowania się do kataklizmu. Jedym z tych kroków są narodziny projektu Darwin, którego celem jest wyłonienie wybitnych jednostek, zdolnych do przetrwania w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. W projekcie biorą udział skazańcy, którzy walczą ze sobą na smierć i życie na rozległych, surowych terytoriach przygotowanych przez naukowców na potrzeby eksperymentu.

Rozgrywka

Podczas rozgrywki gracze skupiają się na przetrwaniu, co w przypadku Darwin Project oznacza nie tylko walkę z innymi ludźmi, ale także z dziką przyrodą. Jednym z zagrożeń, które może nagle zakończyć nasza zabawę jest nieustępliwe zimno. Wyziębienie postaci ostatecznie może okazać się równie niebezpieczne, co nóż na gardle.

Obszerne mapy, na których prowadzimy walkę dają miejsce na swobodne rozstawianie sideł oraz tropienie innych graczy, których ślady są widoczne na wszechobecnym śniegu. Zaimplementowany w grze system craftingu pozwala na samodzielne konstruowanie rozmaitych pułapek. Głównym orężem każdej postaci jest łuk i siekiera.

Wyróżniającym elementem rozgrywki Darwin Project jest funkcja reżysera show, która przypada w udziale dla jednego z graczy nie biorącego bezpośredniego udziału w śmiertelnej rywalizacji. Osoba pełniąca tę funkcję obserwuję przebieg rozgrywki i urozmaica ją za pomocą całego zestawu narzędzi w wybranym czasie i miejscu. Reżyser może przykładowo zrzucić bombę atomową, wywołać geomagnetyczną burzę lub ochronić wybranego zawodnika przed rychłą śmiercią, lecząc go. W grze może brać udział także nieograniczona liczba obserwatorów, którzy podczas potyczki mogą głosować i przekonywać reżysera do konkretnych akcji.

Technikalia

W potyczkach może brać udział maksymalnie 10 graczy. Oprawa audiowizualna gry stoi na wysokim poziomie. Darwin Project umożliwia wyłącznie zabawę wieloosobową w trybie multiplayer. Gra korzysta z systemu Mixer studia Microsoft, który pozwala na interaktywne strumieniowanie każdej rozgrywki.

Pomimo raczej poważnego charakteru rozgrywki, stylistyka grafiki Darwin Project przypomina animowane produkcje studia Pixar oraz takie gry, jak Wildstar, Overwatch czy Team Fortress 2. Surowe krajobrazy postapokaliptycznej Kanady okraszono futurystycznymi elementami klimatu sci-fi.


Dodany przez Duch około 6 lat temu


0 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube