Devortis

Devortis cover image
2.82 / 5
Głosów:11
RPGFantasy2d
Oficjalna Strona

Devortis to stworzona przez Polaków gra przeglądarkowa oparta na klimatach fantasy.

Silnikiem gry jest zmodyfikowany Vallheru, który był dosyć popularny kilka lat temu. Gra była tworzona przez cztery lata w naprawdę bardzo profesjonalnym sztabie programistów i grafików. Co ciekawe, layout zmienia się cztery razy w roku - wszystko zgodnie z aktualną porą roku.

Gracze podczas gry zdobywają tzw. punkty reputacji, które uprawniają ich do różnych statusów społecznych. Aby nie brakło nikomu rozrywki, bardzo często Game Masterzy organizują różnorodne eventy fabularne na ciekawych arenach. Gra odznacza się bardzo ciekawymi i różnorodnymi klasami postaci, a także barwną i bogatą krainą geograficzną, na której rozgrywa się cała produkcja.

Jeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki to do dyspozycji mamy bogaty kreator swojej własnej, unikalnej postaci, gry hazardowe, biżuterię dającą plusy do statystyk, ograniczenie lokacyjno-levelowe, wiele barwnych i ciekawych miast, czy osad. Warto również zaznaczyć o bardzo ciekawych walkach, które były pisane od podstaw, oryginalnym systemie klanów, czy rozbudowanych fortach.

Nie można również zapomnieć o drzewku umiejętności, które wzbogaca rozgrywkę o nowe elementy.

Jeżeli chodzi o klasy to mamy ich osiem:

  • Barbarzyńca - "Silny i nieokiełznany, zrodzony z dziczy po to, by walczyć. Wyglądem budzi grozę, surowy wyraz twarzy, zimne spojrzenie i ciało, jakby wyrzeźbione z kamienia z nienaturalnie rozrośniętą muskulaturą. Wielu z barbarzyńców zdobi swoją skórę tatuażami opowiadającymi historie o ich plemieniu, walkach i zdobyczach wojennych."
  • Łotrzyk - "Szeroki wachlarz umiejętności czyni łotrów groźnymi pod wieloma względami. Choć większość z nich to złodzieje, wielu służy jako zwiadowcy, szpiedzy czy najemni zabójcy. Łotrzykowie są bardzo wszechstronni, szybko przystosowują się do nowych warunków, a przede wszystkim ich umiejętności pozwalają zdobyć to, czego inni nie chcą im oddać."
  • Łowca - "ołnierz służący w devortiańskim wojsku. Zahartowany w bojach najmita z Naquis. Raubitter ze szlaku z Deccis do Osady Ziid. Buntownik lub bezinteresowny obrońca uciemiężonych. Patrioci czy żądni złota mistrzowie miecza. Mianem łowcy można nazwać każdego tropiciela, poszukiwacza skarbów, myśliwego, oraz żołnierza, dla którego walka to sztuka, a nie bezmyślna rąbanina. Chętnie najmowani do strzeżenia karawan lub sił porządkowych."
  • Mag - "Mag to mistrz magicznej energii, wykorzystujący ją i kształtujący w czary. Aby móc jednak to czynić, musi studiować dziwne języki i poznawać tajemnice - innymi słowy poświęcać większość swojego czasu na magiczne badania. Magowie wykorzystują swą wiedzę i mądrość. Rzadko kiedy poszukują przygód, jeśli u ich boku nie stoją wojownicy lub zbrojni. Istnieje wiele różnych rodzajów magii, dlatego też jest wiele typów magów. "
  • Druid - "Gniew burzy, łagodna siła wschodzącego słońca, przebiegłość lisa, siła niedźwiedzia – to cechy jakim, mieszkańcy miast, określają nieznane im istoty będące druidami. Najbardziej przerażający dla mieszczuchów jest fakt, iż druid nie nagina natury, lecz natura spełnia jego prośby. Druidzi, mimo znanego stoickie spokoju, są istotami mściwymi."
  • Kowal - "Gorące powietrze, iskrzące paleniska oraz odgłos uderzeń młotów kowalskich. To właśnie uroki kuźni. A jak wiadomo kuźnia to drugi dom kowala, jednego z najszlachetniejszych zawodów w całym Devortis. Najsławniejszymi i najlepszymi kowalami są krasnoludy i ludzie, toteż najczęściej te klasy występują w roli kowala."
  • Fleczer - "Wycinka drzew, kształtowanie drewna, utworzenie łuku i na koniec stworzenie z niego arcydzieła. To wszystko składa się na profesje fleczera, który poprzez lata doświadczenia i metody prób i błędów tworzy coś wspaniałego. "
  • Alchemik - "Alchemia jest nazywana sztuką, sztuk. Magiczne napary potrafiące uleczyć nawet najbardziej rannych, mikstury potrafiąc przywrócić z sfery Sikha martwych, inne potrafiące zatruć broń a jeszcze inne polepszające płodność czy usuwające wrzody. "

Tu byłem. Duch.


Dodany przez admin ponad 14 lat temu


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube