Entropia Universe

Entropia Universe cover image
3.03 / 5
Głosów:37
RPGTowarzyskieEkonomiczneSandbox
Oficjalna Strona

Entropia Universe to tytuł stworzony przez studio Mindark. Z pewnością jest to tytuł oryginalny, a także posiadający już solidną pozycję na rynku.

Początkowy tytuł gry to Project Entropia - jest on jeszcze przez wielu graczy używany.

Jednak EU przeszła już setki przeróżnych modyfikacji, włącznie z dwukrotną zmianą silnika graficznego. Obecnie grę obsługuje niesamowity „kombajn” do generowania grafiki/fizyki, jakim jest CryEngine2.
Co za tym idzie Entropia wygląda niesamowicie, wysokie jakości tekstur, świetnie wymodelowane postaci oraz mapy, efektownie animowana flora na całej planecie Calypso.

Oczywiście wiąże się to jednocześnie z wysokimi wymaganiami sprzętowymi, jednak Mindark nieustannie walczy z optymalizacją gry. Niewątpliwie jakość grafiki w stosunku do wymagań jest wciąż niezadowalająca.

Przejdźmy jednak do sedna, o co właściwie w UE chodzi? Cała gra kręci się wokół głośnego hasła reklamowego - „Real Cash Economy”. Znaczy to, że waluta w grze ma przelicznik na dolary amerykańskie.

Możliwe jest zarówno wpłacanie jak i wypłacanie naszych pieniędzy z gry. Jeden dolar amerykański odpowiada dziesięciu PED-om (ProjectEntropiaDollars). Oczywiście nic nie ma za darmo, więc zaczynamy z pustym kontem. Jest zaimplementowana również możliwość zarabiania PED-ów bez żadnego wkładu własnego. Właściwie to mamy nawet kilka możliwości - zbieranie potu zwierząt, szukanie owoców, kup, kamieni leżących swobodnie na ziemi. Wszystkie te „rozrywki” łączy fakt, iż są niesamowicie czasochłonne i niewydajne.

Jest to niewątpliwie nudne i nie ma w tym większej finezji.

Jednak przejdźmy do momentu, w którym wchodzimy w posiadanie kilkunastu pierwszych PED-ów. Otwiera się przed nami kilka nowych perspektyw - wkraczamy do gry - wchodzimy do wielkiego internetowego kasyna. Z tak niewielkim kapitałem mamy tylko dwie ścieżki do wyboru: polowanie na różnej maści naturalnych mieszkańców planety Calypso lub górnictwo.

W przypadku polowań pozostaje nam jeszcze wybór broni i jednego z kilku rodzajów żyjątek, które jesteśmy w stanie zabić. Reszta zależy od szczęścia - można podwoić, bądź nawet stokrotnie zwiększyć nasz kapitał po pierwszym polowaniu, ale bądźmy realistami - na jednego szczęśliwego musi przypadać stu stratnych.
Jeżeli wybierzemy górnictwo pozostaje nam wybór pomiędzy kopaniem rud, a wydobywaniem minerałów. Tutaj, również najważniejszym czynnikiem jest szczęście, jednak pojawia się również kilka elementów, które jesteśmy w stanie kontrolować.

Mianowicie na określonych częściach mapy możemy znaleźć konkretne rodzaje surowców. Na niektóre surowce popyt jest wyższy, więc co za tym idzie gracze lepiej za niego zapłacą.
Oczywiście dla graczy z większym kapitałem jest wiele innych perspektyw, takich jak crafting, tailoring, taming, usługi kosmetyczne/fryzjerskie, kontrolowanie własnej posesji i wiele innych.

Entropia Universe jest niewątpliwie jedną z najbardziej oryginalnych gier na rynku gier MMORPG. Niewątpliwie żadne inne zdobycze w grach nie cieszą tak bardzo jak te w UE, które mają wymierną wartość w realnych pieniądzach.

Jednak powstrzymajcie się przed rzucaniem szkół i stanowisk pracy, albowiem kasyno zawsze wygrywa.

YL

Tu byłem. Duch.


Dodany przez Marszalek ponad 12 lat temu


33 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube