Eternal Lands

Eternal Lands cover image
2.83 / 5
Głosów:23
RPGFantasy3d
Oficjalna Strona

Eternal Lands to niszowa gra mmorpg, która utrzymuje się na rynku już od paru lat.

Projekt zapoczątkowany przez dwie osoby dzisiaj może pochwalić się już solidnie skompletowaną ekipą grafików, programistów i wszelakiej maści artystów. Co zadziwiające pomimo wielu wad charakterystycznych dla gier niszowych, jak chociażby słaba oprawa audiowizualna, Eternal Lands może pochwalić się stale rosnącą rzeszą fanów.

Wkroczmy zatem na tytułowe „wieczne ziemie”.

Na początku przygody przyjdzie nam wybrać rasę oraz pseudonim naszego bohatera.
Nie ma to większego wpływu na rozgrywkę, jednak warto wspomnieć, że poza oklepanymi krasnoludami i elfami mamy możliwość zagrania smokopodobnymi humanoidami.

Po wykreowaniu postaci zostajemy rzuceni na wyspę nowych i tutaj czeka na nas miłe zaskoczenie, ponieważ Eternal Lands należy do wąskiego gatunku gier MMO, opartego na systemie trenowania poszczególnych umiejętności (skillbased).

Weteranom takich gier jak Ultima Online nie trzeba tłumaczyć jak świetne jest to rozwiązanie i ilu ciekawych możliwości dostarcza. Dla nowicjuszy w tej materii wyjaśnię, iż ten system oznacza wzrost statystyk umiejętności wraz z realnym ich wykorzystaniem.

Poza cechami odpowiedzialnymi za walkę oraz magię, mamy szereg umiejętności dotyczących szeroko rozumianej produkcji (alchemia, jubilerstwo, krawiectwo, inżynieria, produkcja broni i zbroi).

Gra bardzo silnie bazuje na handlu między graczami. Jest to niemal wymuszone w sposób bardzo naturalny - pojedyncza postać rzadko jest omnibusem w każdej dziedzinie, dlatego gracz specjalizujący się w produkcji pancerzy potrzebuje pomocy od zdolnego alchemika przy przetopieniu rudy żelaza w stal. Oczywiście to w ilu dziedzinach chcecie się specjalizować zależy tylko i wyłącznie od waszej koncepcji postaci, włącznie z wybraniem drogi brutalnego wojownika, który trudni się jedynie walką i odsprzedawaniem pozyskanych dóbr.

Te aspekty sprawiają, że gracze funkcjonują jak jedna globalna wioska. W moim odczuciu kooperacja tego typu powinna być sednem wszystkich gier MMO.

Rozwój postaci w Eternal Lands jest dodatkowo wzbogacony atrybutami, wśród których znajdziemy wiele bonusów dotyczących walki i produkcji, ale również zupełnie nowe unikalne cechy. Jakby tego było mało mamy możliwość zostania wyznawcą jednego z bogów, funkcjonujących na „wiecznych ziemiach”, co dodatkowo urozmaici statystyki naszej postaci.
Jak więc widać mamy tu szereg narzędzi umożliwiających nam stworzenie oryginalnego i niepowtarzalnego bohatera.

YL

Tu byłem. Duch.


Dodany przez admin ponad 12 lat temu


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube