Flyff Online

Flyff Online cover image
3.49 / 5
Głosów:180
RPGAnimeFantasy3d
Oficjalna Strona

Flyff Online (Fly For Fun), jest grą z gatunku MMORPG stworzoną przez koreańską firmę Aeonsoft. Flyff odróżnia się od innych gier MMORPG możliwością latania i walki na desce, miotle lub innych pojazdach, a także bajkową grafiką i dużą ilością szczegółów, potworów i przedmiotów.


We Flyffie po osiągnięciu piętnastego poziomu każda postać ma prawo wybrać jedną z czterech klas. Na początku jednak zaczynamy jako "vagrant". Do czasu osiągnięcia tego piętnastego poziomu, grając naszym vagrantem opanujemy podstawy gry. Zanim przejdziemy dalej mam radę - grając vagrantem nie rozdawajcie punktów umiejętności, ponieważ nie są wtedy prawie w ogóle przydatne, a po piętnastym poziomie mamy ich więcej do rozdania. Oczywiście ta reguła nie tyczy się statystyk, ponieważ restartują się po osiągnięciu pierwszej profesji. Moim zdaniem najlepszym buildem, czyli sposobem rozdawania statystyk dla vagranta jest dodawanie do piętnastego poziomu włącznie wszystkich punktów w siłę. Warto wspomnieć, że co poziom owych punktów dostajemy okrągłą liczbę - 2.


Wyżej wspomniałem o klasach, które są dostępne po piętnastym poziomie. Oczywiście najpierw trzeba zrobić pół godzinny quest, a potem cieszyć się nową profesją. Następny wybór czeka nas dopiero na sześćdziesiątym poziomie. Wygląda to tak:


* Mag (magician) --> mag żywiołów ( elementalist ) lub mag posługujący się czarami psychicznymi.
* Wojownik (mercenary) --> mistrz dwóch ostrzy (blade) lub rycerz (knight).
* Asyst ( assist ) --> ring master (wspomagacz dający błogosławieństwa oraz posiadający czary leczące) lub billposter (nie wiem jak go nazwać… Słynie z ogłuszania przeciwników swoją „kamienną” ręką).
* Akrobata (acrobat) --> yoyo master (mistrz jojo) lub ranger (mistrz łuku).


Gra posiada ciekawy system poruszania się – można latać. To coś, co zachęciło mnie do zainstalowania gry. Po osiągnięciu dwudziestego poziomu możemy kupić latającą miotłę lub deskę u odpowiedniego NPC-a, który jest w każdym mieście. Dzięki tej wspaniałej umiejętności poruszamy się dosyć szybko, możemy atakować latające potwory jak i innych graczy w powietrzu. Jakby tego było mało raz w tygodniu organizowane są "Tęczowe Wyścigi". Wpisowe wynosi tylko jeden milion, a nagroda to jakiś tam procent wszystkich wpisowych. Jeżeli mamy najszybszy z możliwych pojazdów latających (a jest ich wiele) to warto się pokusić.

Administratorzy gry prawie codziennie wprowadzają nowe łatki oraz eventy, z których nagrody są naprawdę miłe. Bardzo urozmaica to całą grę i można się nieźle dorobić.

Zadań we Flyffie nie jest strasznie dużo co jest wielkim plusem. Nie wiem jak was, ale dla mnie wykonywanie zadań jest nudne i liczy się tylko efekt końcowy, czyli nagroda za to co zrobiłem. Tutaj zadań jest dosyć mało i można pokusić się by zrobić je wszystkie.

Tu byłem. Duch.


Dodany przez admin około 13 lat temu


85 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube