Galaxy Online

Galaxy Online cover image
1.67 / 5
Głosów:15
StrategiczneSci-fi3d
Oficjalna Strona

Galaxy online to strategia bardzo nietypowa, niezwykle oryginalna jak na grę z tego gatunku. Zaczyna się ona jak każdy MMO - ściągnięciem i zainstalowaniem bardzo małego klienta oraz tworzeniem konta. Po tym możemy się zalogować i tu czeka na nas pierwsze zaskoczenie- lądujemy w swoistej instancji, w naszym unikatowym domu, który jednak nie wystarczy nam na długo- 5 planet umieszczonych w tej lokacji to bardzo mało. Do tego miejsca nikt nie ma prawa wejść, a teleporty w nim umieszczone działają tylko w jedną stronę- do galaktyki, o której będzie mowa później. Nasza utopia to także miejsce pierwszych zadań, które pomagają nam budować swoje imperium i poznać podstawy walki.

Kiedy dom okaże się za mały, wysyłamy przez teleporty naszą małą flotę i osiedlamy się na planetach poza układem macierzystym. I tu druga niespodzianka- może się okazać, że miejsca do kolonizacji zostały zajęte przez innego gracza! Musimy tu także uważać na graczy z innych frakcji, którzy mogą przyjść z niezapowiedzianą wizytą.

Ciekawie prezentuje się również walka- nasze statki (które najpierw musimy sami stworzyć z dostępnych części oraz wyprodukować) pod dowództwem komandora, czyli bohatera albo NPC walczą z wrogiem do upadłego- aż jedna strona padnie. Oczywiście wehikuły mają różną szybkość, atak, zasięg oraz rezerwę amunicji. Może się zdarzyć, że malutka i szybka flota artylerii rozgromi bez żadnych strat własnych olbrzymi oddział piratów! Oczywiście im pociski silniejsze i dalekosiężne, tym więcej potrzebują amunicji, więc flota powinna składać się ze statków zaopatrzeniowych i bojowych.

Do walki i gospodarki dochodzi także jedna rzecz- badania. Te dzielą się na 3 rodzaje- osobiste, związkowe i klanowe. Te pierwsze to nic innego, jak różne badania zwiększające ilość możliwych do zarządzania armii, dostępu do lepszych części dla statków oraz zwiększających maksymalne poziomy budynków. Drugie za to to kosztujące astronomiczne kwoty punktów naukowych wynalazki zwiększające wydobycie albo odblokowujące funkcje specjalne, które raz zbadane obejmują zasięgiem cały związek. Każdy gracz powinien inwestować w nie chociaż ułamek swoich punktów badań- opłaci się to nie tylko jemu, ale i wszystkim okolicznym graczom. Klanowe badania za to takie, które zwiększają maksymalną ilość członków dream teamu, udostępniają możliwość budowy unikatowego statku-matki itd.

Teraz pora na technikalia. Te można określić jednym słowem- tragedia. Muzyki nie ma w ogóle, grafika ogranicza się do prostych obrazków, a animacji prawie nie ma. Interface jest w miarę skomplikowany, ale po godzinie- dwóch już można zrozumieć, co jest co.

Ocenienie tej gry to rzecz trudna- z jednej strony- jest to prawdziwa uczta dla strategów, a z drugiej- słabiutkie technikalia odepchną od gry wielu graczy. Dlatego stawiam ocenę 8- stratedzy, których nie interesuje grafika i muzyka niech dodadzą półtora punktu, a ludzie szukający efektów i fajerwerków powinni odjąć od oceny 2-3 punkty.

Dodał: Mac70

Uwaga: Gra nie jest już dostępna.


Dodany przez admin ponad 14 lat temu


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube