League of Legends

League of Legends cover image
3.54 / 5
Głosów:811
MOBASci-fi3d
Oficjalna Strona

Pewnie każdy z was słyszał kiedyś o WarCraft 3  i jego popularnym modzie, zwanym DotA (Defense of the Ancients). Otóż twórcy tego moda wyodrebnili swoje dzieło i stworzyli z tego niesamowicie grywalną gre: League of Legends, czyli w skrócie LoL. Tak właśnie wyodrebnił się (to pojecie istniało wcześniej, lecz było słabo kojarzone) coraz to bardziej popularny gatunek gier zwanych MOBA (Multiplayer Online Battle Arena).

O sukcesie tej gry na pewno świadczy ilośc gier, które pojawiły się, i ciągle pojawiają po wyjściu LoL-a (Rise of Immortals, czy też zapowiadana przez Valve Dota 2), oraz ilośc graczy jaka gra w tą gre (około 4 milionów aktywnych graczy!).
 
No dobra, ale o co tu chodzi?
 
Cel gry jest prosty: zniszcz bazę wroga (tutaj nazywaną Nexusem).
Po jednej stronie mapy znajduje się nasza siedziba, a po drugiej forteca przeciwnika. Aby sie do niej dostać mamy do dyspozycji 3 drogi, jednakże na każdej z nich rozstawione są wieżyczki, które bedą strzegły dostepu do twierdzy. Oprócz tego należy dodać ciągle pojawiające się creatury (zarówno nasze, jak i wroga), które próbują zwalczyc się nawzajem i dostać się do Nexusa przeciwnika. Naszym zadaniem jest wspomaganie tych potworków (na początku gry, później to one wspomagają nas) tak, aby osiągnąć nasz cel.
I wszystko było by proste gdyby nie to, że po drugiej stronie, nasi przeciwnicy próbują osiągnąc to samo. Nie jest to zbyt skompilkowane, a niesamowicie wciągające. Gry odbywają sie w trybie 5vs5, lub 3vs3.
 
Warto również wspomnieć o nowym, jeszcze świeżym trybie gry: dominacji, który wyszedł całkiem niedawno (niedawno od wypuszczenia tej recenzji). Jest to niezykle krótki i dynamiczny tryb gry. Na mapie znajduje sie 5 baz, które możemy przejąć. Jeżeli mamy liczbę tych baz wiekszą, niż przeciwnik, punkty wroga (każdy na początku ma ich 500) zaczynają topnieć, a gdy spadną do 0 - wygraliśmy.
 
Ta gra jest poświęcona rozgrywce drużynowej i bez niej nie ma co liczyć na wygraną.
 
Bohater
 
Na początku każdej gry wybieramy herosa, którym chcemy grać. Ogólnie dostępnych jest  ponad 80 bohaterów (i ich liczba ciągle rośnie), lecz w danym tygodniu dostępnych jest ich 10, a co każdy wtorek, losowani są inni. Możemy również zakupić sobie herosa na zawsze za specjalne punkty, zdobywane za zwycięstwa lub porażki (wiadomo, że za porażki znacznie mniej). Można ich również kupic za prawdziwe pieniądze, jednak na szczescie ta gra nie opiera sie na mikropłatnościach w takim stopniu, że gracze z pieniedzmi > gracze bez peniędzy. Absolutnie nie! Tak naprawde jedyne co jest poza zasiegiem graczy bez gotówki, to skórki do bohaterów. Nic wiecej.
 
Jak już wspomniałm wcześniej ilośc bohaterów jest tu ogromna, więc nie powinno dziwić, że mamy tu mnóstwo bohaterów należących do jakieś klasy (assasin, tank, carry, support, etc).
 
Każdy bohater posiada jedną umiejetność pasywną, 3 różne, jeden Ultimate + 2 wybierane przez nas na samym wstepie gry. W każdej rozgrywce, zdobywamy doświadczenie, dzieki któremu ulepszamy naszego bohatera, kupując mu nowe umiejetnosci, oraz pieniądze dzięki którym jesteśmy w stanie kupić przedmioty usprawniające naszego herosa. 
 
Warto tu wspomniec o sklepiku, który został genialnie rozwiązany, tj zawsze pokazują nam sie itemy rekomendowane dla nas (dobry pomysł jak ktoś nie wie jeszcze, co może kupic). Reszta przedmiotów posegregowana jest według kategorii(Atak, Obrona, Magia, Zaopatrzenie).
 
PODSUMOWANIE
 
Ta gra absolutnie mnie oczarowała. Ilośc bohaterów jaką nam oferuje, dynamika rozgrywek, emocjonujące tryby, a przy tym wszystkim jest zupełnie za DARMO! 
 
Tu byłem. Duch.

Dodany przez shuffla ponad 14 lat temu


424 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube